Ще одне аграрне підприємство Чернігівщини цього разу з Мринської громади придбало лінію з виробництва пелет. Потрібно сушити зерно, опалювати приміщення. Потреба близько 100 тон на сезон. Планували придбати таку лінію давно. Нещодавно взяли участь у державній програмі єРобота і отримавши грант, на підприємстві змогли втілити свої плани в життя.
"Хотілося давно, не було можливості. Дякуючи програмі, виграли грант 50% на 50%. Довго чекали поки виготовлять лінію, слава Богу, зробили. Перші гранули є. Ми робимо 2х видів: з тирси і з соломи плануємо. Ще з шолухи. Олійну лінію поставимо, то відходи будуть і пелети з соняшника", - розповідає Сергій Голодний, керівник підприємства.
Сергій Голодний
Працівників на лінії - троє. Навчилися швидко. Працюють вже близько двох тижнів. Кожен відповідає за свій технологічний процес. Головне – слідкувати за безперебійною роботою техніки: перевіряти тиск, температуру. Ця лінія може працювати круглий рік, аби була сировина. Може виробляти до 300 кілограмів пелет за годину.
"Привозиться тирса. Один подає в пилосос. Там дробилка є, яка перебиває велику щепу. Потім все йде у гранулятор. Далі у топку з вентилятором, а вже потім на матрицю. Отакі пелети виходять", - показує Леонід, працівник підприємства
Леонід
Аграрії кажуть, що грантова підтримка держави зараз дуже потрібна. Багато підприємств переходять на переробку, бо є проблеми з транспортуванням зерна. Та й на селі треба створювати робочі місця.
"Щоб був замкнутий цикл, щоб не продавати сировину, а продукцією, щоб були створені робочі місця. Стараємося. Маслопрес закупили. Будемо ставити лінію. Подалися на грант ООН, хочемо гречаний завод ставити. На даний час порти закриті, потрібна переробка. Робочі місця – пріоритет, щоб село жило і отримували зарплати. Завдяки таким програмам створюються робочі місця", - каже Сергій Голодний
Вже 11 переробних підприємств Чернігівщини змогли отримати державні гранти на суму близько 50 мільйонів гривень.