«Війна змінила пріоритети. На першому плані – безпека дітей», - Інна Черевко про освітній бізнес і життя в умовах війни

26 ЖОВТНЯ 2023, 10:11

2694

Чернігівка Інна Черевко відкрила новий проект, центр дитячого розвитку

Чернігівка Інна Черевко відкрила новий проект, центр дитячого розвитку, за кілька місяців до повномасштабного ворожого вторгнення. Однак війна внесла свої корективи. Відновлення власної справи було нелегким. Однак чернігівка впоралася.

Зараз на перший план вийшла безпека дітей. Попри важкі часи і великі ризики освітній бізнес тримається. Змінила війна і саму Інну. Жінка кожну хвилину свого життя витрачає з користю для себе і оточуючих.

Інна Черевко педагог, підприємниця.

"Насправді війна – це дуже страшно. Не переживши це на власном досвіді, можна багато розказувати. Для бізнесу війна - це зміна поглядів, пріоритетів, точки зору. Працююю в освітньому бізнесі. На першому плані – безпека. Як і для всіх. Звикли до тривог, але працюємо з дітьми - це зміна пріоритетів в сторону безпеки.

Центр дитячого розвитку у Чернігові

Ідея створення освітнього бізнесу з маленькими дітьми була спонтанною. Перший проект – мовний. Було цікаво працювати з малечею. Дійсно ми відкрилися перед війною. І війна застала зненацька. Треба було переформатовуватися. Відкрилися повторно після ремонту. Спочатку набрали в групу денного перебування. Це був перший крок відновлення бізнесу з маленькими дітками.

Тут ми зробили ремонт після активних бойових дій. Пощастило, що приміщення на цокольному поверсі. Велика товщина стіни, бетоном залита територія до примішення. Коли я тут і тривога, я почуваюся безпечно. Дотримуємося правил двох стін. Виходимо в коридор стелимо карімати, є пуфіки, бо в пріоритеті безпека.

Укриття у Центрі дитячого розвитку у Чернігові

Підприємництво – це робота на власний ризик. Це складно і цікаво. Зараз важкі часи. Це пов’язано з ризиками безпековими. Багато дорослих і дітей виїхали. Для підприємців війна відкрила певні горизонти. Є гранти від держави і міжнародних організацій. Для того, хто хоче працювати, можна отримати допомогу від партнерів.

Освіта під час війни - це виклик, вона тримається на самоввідачі, любові до справи дітей. Тому мені здається,що якість освіти стала, боюсь сказати гіршою, бо всім треба адаптуватися. Більше самоосвіти, і це лягає на дітей.

Заняття у Центрі дитячого розвитку у Чернігові

Я пригадує свою бабусю, яка казала: щоб ви не жили під час війни. Раніше я була мрійлива, а зараз продумана, цілеспрямована. Кожну хвилину ми маємо витрачати з користю не тільки для себе, а й для оточуючих. Стала сильнішою, посміхаюся, але кожного дня живемо в умовах стресу. Щиро вірю в перемогу і якомога швидше".

Заняття у Центрі дитячого розвитку в Чернігові

"Час Чернігівський" писав про освіту та навчання:

Схожі новини

Хотів застрелитись з мисливської рушниці: на Чернігівщині врятували самогубця

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 10:36

Суд над чернігівцями у Гомелі: у чому звинувачують українців

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 09:10

Стало більше дронів: ворог обстріляв чотири громади Чернігівщини

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 08:12

Рідні просять підписати петицію щодо присвоєння Героя загиблому штурмовику

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 06:12

Фото

У чотирьох громадах Чернігівщини прощались із загиблими бійцями ЗСУ

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 20:57

На Чернігівщині все село просить жінку стати студенткою

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 19:28

Вiдео

Захист української культури, мільйон для ЗСУ: об’єднання митців Чернігівщини про свою роботу

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 17:35

ТОП-переглядів