Відстріл не зовсім прийнятний: в Ічнянському природному парку думають як позбутись африканської чуми свиней

23 КВІТНЯ 2023, 09:11

699

Ситуація з африканською чумою свиней на території Ічнянського національного природного парку залишається проблемною. Зважаючи на її складність, керівництво парку шукає різні шляхи вирішення. Найкардинальніший варіант – повна депопуляція, тобто відстріл дикого кабана, є не зовсім прийнятним методом. У зв’язку з цим в Ічнянському НПП просять відгукнутись компетентних фахівців.

Згідно  протокольного рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії  передбачено повнудепопуляція диких свиней на всій території парку. Однак, як зазначають в НПП, зважаючи на те, що Ічнянський національний природний парк є природоохоронною науково-дослідною установою, відстріл є не зовсім прийнятним методом.

Один із місцевих активістів Сергій Гладкевич запропонував ідею з використанням пасток-живоловок для відловлювання тварин.

Втім, в Ічнянському НПП бачать низку проблем, пов’язану з реалізацією запропонованого варіанту.

«По-перше, специфіка нашої території, - пояснює дирекція установи. – Ічнянський національний природний парк – кластерного типу, його територія складається з більше, ніж 100 відокремлених ділянок. По-друге, що робити з відловленими тваринами? Хочемо почути думку фахівців та практиків, які використовували даний метод, про його доцільність в наших умовах».

Наразі задля усунення проблеми та запобігання поширенню хвороби в НПП виконують всі  рішення комісії, які вважають єдиною законною підставою в даній ситуації.

"Тема АЧС в Ічнянському НПП активно обговорюються в соціальних мережах, її  коментують всі, кому не лінь, але для нас важливою є професійна думка компетентних фахівців. Сподіваємося її почути,, - зазначили в парку.

Африканська чума свиней не становить небезпеки для людей, ця хвороба надзвичайно заразна для свиней усіх видів та порід і у 90% випадках захворювань призводить до смерті тварини. Тобто, несе насамперед, тяжкі економічні наслідки для домогосподарств та аграрного сектору.

Наприкінці березня на території Ічнянського національного природного парку (поблизу с.Кіколи, Ічнянської тергромади, Прилуцького району) виявили труп (залишки) дикого кабана. Після проведених досліджень Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи підтвердив ДНК-вірусу африканської чуми.

Під час засідання в Ічнянській міськраді учасники ухвалили рішення щодо проведення заходів з локалізації та ліквідації захворювання.

Епізоотичний осередок – болото на річці Іченька на відстані 2 км від села Кіколи в заповідній зоні, де і встановили карантин.

"Час Чернігівський" писав про тварин:

Джерело: Віталій Назаренко

Схожі новини

На Чернігівщині поховали загиблого на фронті командира штурмового відділення

26 ЛЮТОГО 2024, 23:01

Паводок на Чернігівщині сильнішатиме: чому взимку багато води?

26 ЛЮТОГО 2024, 20:40

У громаді на Чернігівщині прощатимуться із бійцем ЗСУ: жалоба триватиме 3 дні

26 ЛЮТОГО 2024, 18:54

Вiдео

В дітей треба вкладати душу і серце: чернігівські легкоатлети досягли успіхів на всеукраїнських змаганнях

26 ЛЮТОГО 2024, 18:26

Фото

Ліва рука залишилася під Бахмутом: "Художник" про життя після ампутації

26 ЛЮТОГО 2024, 17:02

Фото

У Чернігівській ОВА домовляються про партнерство із регіоном у Великій Британії

26 ЛЮТОГО 2024, 15:52

Фото

Понад 2 кг наркотиків та арсенал зброї: злочинців затримали на Чернігівщині

26 ЛЮТОГО 2024, 14:50

ТОП-переглядів