Відеокамера за ціною квартири: про перший ефір чернігівського телебачення у 1991 році

Лис 17, 11:57

609

Відеокамера за ціною квартири: про перший ефір чернігівського телебачення у 1991 році

Чернігівське телебачення вперше вийшло в ефір 30 листопада 1991 року. Тодішні працівники згадують свій перший ефір та про те, як готували його майже півроку, навчалися і перероблювали радянську техніку під нові стандарти.

Відеокамера та відеомагнітофон у 1991 році коштували, як квартира в Чернігові, кілька тисяч карбованців. Та й дістати імпортну техніку було вкрай складно в епоху загального дефіциту.

Чернігівське телебачення пройшло непростий шлях. Багато хто з перших працівників досі в лавах телевізійників.

"Перший ефір чернігівського ТБ відбувся 1991 році, 30 листопада і цей ефір запускали з Володимиром Болсуном і домовилися одночасово натиснути кнопку. Так почалося чернігівське ТБ. Це був канал АТ-5. У Чернігові не було фахівців. Починалося з непрофесійного обладнання, але воно було якісніше, ніж в СРСР. Це обладнання закордонне, японське: камери і відеомагнітофони. Відео хоум-систем була сама професійна техніка тоді. Хочу пригадати директора Олександра Копиловського. Він зробив все, щоб було ТБ.

Ми не тільки знімали а й монтували, працювали зі звуком. Збирали обладання. Монітори робили з телевізорів "Електрон". Переробляли систему на СЕКАМ. Доробляли на колінах. Ефір в листопаді, а готувалися півроку. Збирали обладання все", - пригадує Петро, Ярмоленко перший відеооператор чернігівського телебачення.

Петро Ярмоленко перший відеооператор чернігівського телебачення

Петро Ярмоленко

"ТБ створювалося у важких умовах, збирали по цеглинах. Ніхто не знав, як робити, а хлопці це зробили. ТБ працює нові покоління, радий що є продовження є життя", - каже Олег Шолох, перший журналіст чернігівського телебачення.

Олег Шолох, перший журналіст чернігівського телебачення

Олег Шолох

"Телебачення повинно змінюватися, щоб зацікавити глядача. Є тіктоки і блоги, але є масова культура. Воно залишиться", - вважає Петро Ярмоленко.

"Телебачення було створено на Чернігівщині, і я стояв у його витоків.  Телебачення для мене, як і для багатьох – без нього нема життя. Отримують інформацію, новини в такий важкий час", - каже Олег Шолох.

  "Час Чернігівський" писав про телебачення та радіо: 

Схожі новини

Вдвох були на бойовому завданні: на Чернігівщині прощались із братами, які загинули в один день

Гру 03, 09:46

ЗМІ повідомляють про вороже ДРГ, яке напало на бліндаж прикордонників на Чернігівщині

Гру 03, 09:08

Ворог обстріляв три громади на Чернігівщині: є поранені та пожежі

Гру 03, 08:42

Цуцики, обзели і пучки: в яку ціну відходи деревини для людей

Гру 02, 21:43

Під Марʼїнкою загинув батько трьох дітей, уродженець Новгород-Сіверської громади

Гру 02, 18:59

Фотографував військомат та блокпости: суд дав 7 років студенту із Чернігівщини

Гру 02, 17:12

Де можна придбати чернігівську новорічну ялинку?

Гру 02, 16:17

ТОП-переглядів