17 квітня Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду скасував вирок Чернігівського апеляційного суду та закрив кримінальне провадження за відсутністю складу злочину проти 47-річного Олега Авер’янова, голови федерації роботодавців Чернігівщини. Авер’янов родом із Прилук, відомий бізнесмен, власник та керівник компанії «Пожмашина» з Ладана Прилуцького району. Завод випускає пожежну та спеціальну техніку.
10 вересня торік колегія суддів Чернігівського апеляційного суду дала бізнесмену сім років тюрми за незаконне заволодіння автомобілем Porsche Cayenne (стаття 289 Кримінального кодексу. — Авт.).
Після оголошення короткої частини вироку Авер’янов зник. А невдовзі опинився за кордоном. Заявив, що машину не викрадав. Переоформлюючи її на себе, діяв у рамках домовленостей з дружиною. Авто є спільним сумісним майном, купленим за його гроші, отримані від бізнесу. Вирок несправедливий.
Судді заявили про тиск на них. Вказуючи, що з’явилися публікації, де викривлена, витлумачена однобічно інформація про їх майновий стан, аби створити негативний образ правосуддя.
Історія з машиною тяглася з січня 2015 року. Porsche Cayenne був зареєстрований на дружину Євгенію та використовувався нею. За версією обвинувачення, Авер’янов, розуміючи, що шлюб найближчим часом буде розірвано, вирішив незаконно заволодіти автомобілем. Дав вказівку особистому водієві пригнати автомобіль, що був припаркований на стоянці. Після, використовуючи підроблені документи, переоформив авто і продав.
Євгенія Авер’янова звернулася до суду з позовом про скасування договору купівлі-продажу Porsche Cayenne. Адже вона його не продавала і доручень на це нікому не давала. У неї на руках техпаспорт і комплект ключів. Дійшла аж до Верховного Суду. Було скасовано всі договори. Довідки про продаж автомобіля визнані недійсними.
Паралельно тривало розслідування справи про незаконне заволодіння автомобілем. У жовтні 2022 року Чернігівський районний суд визнав Авер’янова невинуватим та виправдав. Колишня дружина не погодилася з таким рішенням. Подала апеляцію, попросила скасувати виправдувальний вирок. І вимагала для колишнього десять років тюрми з конфіскацією. Суд дав без конфіскації і присудив Авер’янову сплатити Євгенії матеріальну шкоду понад 1,5 мільйона гривень та 50000 гривень моральної.
***
Історія показує: останнє слово завжди за Верховним Судом. Отож, не варто робити однозначні висновки після рішень судів першої інстанції та апеляційного. Суди виправдовують не тільки сильних світу цього або закривають справи проти них за відсутністю складу злочину. Аби не пропустити такі розповіді, передплачуйте «Вісник Ч».
Джерело: "Вісник Ч", авторка Валентина ОСТЕРСЬКА
"Час Чернігівський" писав про таке:
- Верховний суд скасував вирок бізнесмену з Чернігівщини. Чи повернеться він до України?
- Компанія «Пожмашина» (Олег Авер'янов) та суди: історія, абсурд та перспективи
- Відомий бізнесмен вимагає сатисфакції від суддів і спростовує звинувачення про тиск на суд
Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":