Вчителі, айтішники, художники, будівельники : у Ягідному зруйновані будинки ремонтують люди з усієї України

06 ЛИПНЯ 2022, 21:28

1209

Антон – родом з Донецька, де у 2014 втратив дім. Приїхав на Чернігівщину у Ягідне ремонтувати зруйновані і пошкоджені рашистами будинки. Хотів піти до армії, але за браком досвіду не взяли. З роботою у Києві, де жив, теж не все добре, тож аби не сидіти без діла вирішив допомогти з відновлення житла у складі «Добробату». У Ягідному він вже працює 3 тижні. Має досвід будівельних робіт. Звершують черговий будинок.

"Коли я сюди заїхав, потім приїхав металопрофіль, сформувалася група і ми почали крити, закрили там будинок і працюємо тут. Сама важка покрівля тиждень займає. Робота йде, ми задоволені, що робимо щось корисне", - розповідає Антон волонтер, «Добробату».

Відновлюють Ягідне добровольці практично з усіх куточків України. Валерій - з Полтави. Каже, що у Добробат намагаються залучати людей з досвідом будівельних робіт. Охочих допомагати вистачає. Тому нікому не відмовляють. Тут на ремонті покрівель працюють люди різних професій, світогляду та віку, але їх об’єднує одна велика мета – допомогти постраждалим. 

"На етапі до метало профілю майже 20 дахів зроблено за 30 днів - це багато, деякі вже покриті повністю. в середньому 20-30 чоловік працює. кожен понеділок нові приїздять, хто на тиждень, хто на два і довше. Айтішники, художники, вчителі, будівельники, а тут приїхали зробити добре діло, всі стараються, підуть кровельниками", - каже Валерій волонтер, «Добробату».

Місцеві жителі теж активно допомагають добровольцям. Жінки готують їжу, чоловіки – беруть участь у ремонті. Люди кажуть, що село поступово відновлюється і деякі вулиці вже не впізнати. Тому неабияк вдячні, передусім волонтерам з Добробату.

"Забор ось поставимо з часом. тут яма була. Обстріляли весь дім з тієї сторони і тут.  Раніше вулиця була страшна. Дуже тепер не узнати, буде красивіше. Головне, щоб не прийшли орки", -  каже Любов Володимирівна, жителька Ягідногою.

"Хлопці хороші слухняні, питала про сімї, не молоді, розказали про діток, той із Києва сам", - каже Ніна Степанівна, жителька Ягідного.

Наразі добровольці ремонтують покрівлі у багатоквартирних будинках. По плану – у них 21 покрівля. Та волонтери випереджають графік, тож до осені зможуть відновити дахи ще у кількох десятках будинків Ягідного. 11 мільйонів гривень на будівельні матеріали для відновлення села виділила Чернігівська обласна військова адміністрація.

Читати також: Замість знищеного росіянами: чернігівець, який втратив житло, будує нове і хоче допомогти іншим

Схожі новини

Як фотоапарат, який вкрали росіяни, допоміг ідентифікувати окупантів

23 ЛЮТОГО 2024, 13:40

У Чернігівській ОВА розповіли як працюють для прозорості тендерів

23 ЛЮТОГО 2024, 12:45

Наталія квасить зеленки в 200-літровій дубовій бочці, що залишилась від батька. Кожен гриб чистить зубною щіткою

23 ЛЮТОГО 2024, 12:34

Чернігівці поширили фейк про військкомат: здебільшого постили чоловіки або ухилянти

23 ЛЮТОГО 2024, 11:36

Плюс троє суддів на Чернігівщині. Де побільшало слуг Феміди?

23 ЛЮТОГО 2024, 11:20

Де і як українцям, які отримали травми через війну, безкоштовно пройти реабілітацію

23 ЛЮТОГО 2024, 10:45

«Північний шлях» буде перевозити людей, розгрібати завали, з «плювачки» латати дороги. Або ні

23 ЛЮТОГО 2024, 10:27

ТОП-переглядів