Український медальний врожай на Паралімпійських іграх-2022. Відзначились і спортсмени з Чернігівщини

08 БЕРЕЗНЯ 2022, 14:19

2440

По центру - Дмитро Суярко

Сьогодні, 8 березня, українська паралімпійська команда виграли цілих дев'ять медалей - два "золота", чотири "срібла" та три "бронзи". Причому українці виграли нагороди в п'яти з шести дисциплін, а в двох - зібрали повний подіум.

Всі ці медалі були здобуті в одному виді спорту - парабіатлоні.

Найбільшого успіху Україна досягла в чоловічих змаганнях атлетів з порушеннями зору: українці зайняли місця з першого по п'яте! Паралімпійським чемпіоном став Віталій Лук'яненко, найбільш досвідчений параатлет збірної України. Він на 45 секунд випередив Анатолія Ковалевського, який фінішував другим, а "бронза" дісталася Дмитру Суярку, який родом із Чернігівщини.

Суярко Дмитро Олегович — український лижник, біатлоніст. Майстер спорту України, учасник паралімпійских ігор у Пхьончхані, Південна Корея, переможець Етапу Кубку світу 2017 року в Кореї, неодноразовий призер етапів Кубку світу та чемпіонатів України, спортсмен-інструктор Національного комітету спорту інвалідів України. Народився 22 жовтня 1996 року в селі Вертіївка Чернігівської області. Має вади зору. З 2014 року навчається на факультеті фізичного виховання, Національний університет "Чернігівський колегіум" імені Т.Г.Шевченка

Четверте та п'яте місце теж за українцями - Ярославом Решетинським та Олександром Казіком.

Повний комплект медалей Україна здобала в жіночих змаганнях параатлеток з ураженнями опорно-рухового апарату (клас стоячи). Ірина Буй стала чемпіонкою, Олександра Кононова виграла "срібло", а "бронзу" виборола Людмила Ляшенко.

Ще три нагороди українці вибороли в різних класах: Оксана Шишкова стала віцечемпіонкою на середній дистанції, програвши менше чотирьох секунд першому місцю (два промахи вирішили результат), зі "сріблом" також Григорій Вовчинський. А "бронза" в класі сидячи дісталася Тарасу Радю.

Загалом Україна має 17 медалей за підсумками чотирьох днів Паралімпіади — шість "золотих", сім "срібних" і чотири "бронзові".

Це дозволяє Україні залишатися на другому місці у медальному заліку.