У Тупичеві 16 людей працевлаштують у новостворену швейну майстерню

Сер 08, 09:06

609

Село Тупичів Чернігівського району у трійці кращих у всеукраїнському конкурсі "Неймовірні села України" з проєктом соціальної пекарні. Також у планах відкрити швейну майстерню.

Про проект соціальної пекарні розповіла його авторка Зоя Чугай, на допомогу в реалізації від організаторів конкурсу громада отримає 50 тисяч гривень.

«Звичайно, цих коштів замало, тому зараз шукаємо і інші можливості», – каже Зоя Чугай, начальниця відділу економічного розвитку та інвестицій Тупичівської територіальної громади.

Зоя Чугай розповіла у ефірі «Українського радіо: Чернігівської хвилі»: ідея проєкту народилася від необхідності, бо під час окупації у Тупичеві виникла проблема з усім - логістикою, постачанням продуктів з Городні, паливом. Тоді місцевий підприємець почав молоти зерно на борошно і маленькими партіями виготовляти хліб. У громаді порахували - скільки потрібно буханців для того, аби забезпечити потребу в хлібі для усіх вразливих категорій. З цих обрахунків і виник бізнес-план для міні-пекарні.

"Це все, щоб бути автономними та незалежними", - зізнається пані Зоя.

Зоя Чугай

Окрім того, є план і конкретні кроки щодо облаштування швейної майстерні у громаді. 16 чоловіків та жінок виявили бажання працювати в ній. Нині є приміщення, там розміщується закуплене обладнання.

"У нас є партнер, який допомагатиме нам із роботою. Що будемо виготовляти? Держзамовлення."

Також є плани є організації у громаді навчання з надання першої медичної допомоги із застосуванням сучасних кровоспинних засобів.

"Одна із цілей такого проєкту сформувати таку групу швидкого реагування з людей, які зможуть надавати медичну допомогу. Тобто, ми забезпечуємо таких людей тактичними аптечками, турнікетами".

Допомагають і партнери. Наприклад, агропортал та посольств Нідерландів надали каталог з донорами, там є 46 сторінок.

"Тобто, знаючи наші можливості - ми маємо широкий простір для дій! У нас є така потреба - можемо до цього донора звернутися, є інша - до іншого. Аби часу вистачало", - сміється Зоя Чугай.

Городнянець Сергій Слєпчєнко коментує подію у соцмережах - місцевим громадам потрібні відповідні програми для розвитку стартапів:

«На жаль, у нас взагалі не розвинена тема акціонерів у стартапах. Деякі світові гіганти саме так і засновували. Але у нас, ніт»

Читати такожДобрянка: за 30 метрів від білорусі

Схожі новини

Вiдео

Родинам чернігівців, що втратили житло, держава придбала 21 квартиру

Вер 30, 18:14

Вiдео

Воєнний час із Михайлом Жироховим: Чи готується новий наступ на Чернігівщину, ЗСУ оточують Лиман, де російські резерви?

Вер 30, 12:43

"Нагрів" бюджет на 2,5 мільйони: поліція викрила чиновника Чернігівської міської ради

Вер 30, 10:49

У Сновську за грантові 1,9 млн грн обладнали медкабінети та маніпуляційні

Вер 30, 10:10

Спецтема

Дуже дорогі та незручні: чому чернігівці жаліються на зупинки транспорту і хто на них заробляє

Вер 30, 10:08

Російська армія обстріляла дві громади на прикордонні Чернігівської області: ситуація станом на ранок 30 вересня

Вер 30, 08:28

Майже половина чернігівських айтішників, які виїхали через війну, планують повернутися до міста

Вер 30, 06:21

ТОП-переглядів