У Парафіївській громаді учні виграли 100 тисяч на створення молодіжного простору

24 КВІТНЯ 2023, 14:16

610

А згодом місцеві підприємці додали ще 50 тис грн на розвиток. Що саме буде реалізовуватися? Найперше - молодіжний ХАБ, це місце зустрічі та спілкування, артпростір тощо.

Як пише ічнянське видання - газета «Трудова слава», проєкт виграли старшокласники Южненського ліцею Парафіївської селищної ради Єгор Кандиба – тімлідер команди, Аміна Мацола, Анна Данько, Анастасія Науменко і Анна Куценко.

Свого часу всі вони стали учасникам ініціативи «Активна позиція мого регіону. Очима дітей» від ГО «Українська Античність» і виграли головний приз – сто тисяч гривень.

Така ідея реалізовувалася в громадах двох областей –  Харківської та Чернігівської. Від кожної - організатори відібрали по 10 кращих команд активної шкільної молоді та допомагали їм у написанні проєктів щодо молодіжного простору у своїх населених пунктах. Свій простір южненські школярі назвали Vseli HUB.

  – Наші учні ввійшли у сотню учасників та учасниць. Це неймовірно! – задоволена успіхом шкільної команди куратор проєкту, вчитель  історії вищої категорії Южненського ліцею Аліна Васюра. – Після п’яти тижнів навчань на платформі ZOOM (щотижня в четвер та суботу протягом січня – лютого), активної, але цікавої роботи, нових знайомств, спілкування з менторами стало можливим втілити, візуалізувати в життя ідеї проєкту та отримати товари/послуги на 100 тисяч гривень для відновлення молодіжного простору.

Молодіжний ХАБ відкриється на базі ліцею у приміщенні колишньої бібліотеки, де нині триває ремонт та підведення Інтернету. Наприкінці квітня організатори підвезуть меблі та оргтехніку, які закуплять коштом виграшу.

– Це буде місце не лише для дозвілля, а й для розвитку, підтримки молоді, – розповідає Аліна. – Плануємо тут проводити також зустрічі з  різними спеціалістами, зокрема психологом, що нині дуже актуально.

"Це мій перший досвід участі в такому проєкті. Але, незважаючи ні на що, я і наша команда змогли перебороти всі труднощі, нам допомагали наші наставники, ми проробили велику роботу, і, вже ближче до фіналу проєкту, ми відчували, що зробили багато — це дуже класно, коли розумієш, що зробив все, що в твоїх силах. Ми зібрали навколо нас велику кількість людей, які нам допомагають, у нас велика команда і всі намагаються зробити все можливе. Після оголошення результатів і нашої перемоги, ми були дуже раді, всі наші старання принесли результат", — розповідає тімлід Єгор Кандиба.

Під час роботи в проєкті підлітки виявили наявні проблеми в селищі (зокрема зменшення кількості учнів школи, робочих місць, закриття закладів, нестача кваліфікованих спеціалістів), проаналізували потреби громади (необхідність створення можливості зустрітися в оточенні однодумців, соціалізація, організація творчого дозвілля), опитали населення (86% опитаних було ЗА створення простору — серед них підлітки 12-17 років), отримали приміщення для хабу в ліцеї зі згоди директора, розробили айдентику, залучили підтримку місцевої влади і підрядника по ремонтних роботах, зареєстрували соціальні мережі, інформує сторінка ГО «Українська античність» у соцмережах.

Волонтери і помічники - жителі громади - провели підготовчі ремонтні роботи в приміщенні, а дизайнерка команди підготувала візуалізацію майбутнього хабу.

Також власноруч встановили двері, послали лінолеум, купили фарбу й світильники. Підлітки також звернулися за підтримкою до громади: провели презентацію проєкту для представників влади, бізнесу, освіти та молоді села. Як наслідок, до призової фінансової підтримки в розмірі 100 000 грн, завдяки місцевим підприємцям додалося ще 50 000 грн.

"Час Чернігівський" писав про молодь:

Схожі новини

Авто зʼʼїхало в кювет, повипадали корита із мʼясом: на Чернігівщині поранили у живіт засновника мисливського господарства

20 ЛЮТОГО 2024, 22:14

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: викладачка англійської мови про те, як змінились учні за час війни, нові технології та мотивацію

20 ЛЮТОГО 2024, 18:20

Як ремонтують розмиту повінню дорогу в прикордонній громаді

20 ЛЮТОГО 2024, 17:07

Земельні махінації на 2,5 млн грн: у Чернігові чиновнику повідомили про підозру

20 ЛЮТОГО 2024, 15:51

Ніколи не їздила потягом і лише раз пила алкоголь: у Батурині місцева жителька відсвяткувала 106 років

20 ЛЮТОГО 2024, 14:52

Фото

Акторка з Чернігова показала свою квартиру, яку зруйнували росіяни

20 ЛЮТОГО 2024, 13:58

Фото

Борзнянські гирьовики стали кращими в Чернігові

20 ЛЮТОГО 2024, 12:51

ТОП-переглядів