У Ніжині встановили памʼятник Олександру Мацієвському

24 ЛИСТОПАДА 2023, 19:02

7509

У Ніжині встановили памʼятник Олександру Мацієвському

У Ніжині встановили памʼятник Олександру Мацієвському

Бронзова скульптура у натуральну величину є частиною меморіального комплексу, який незабаром відкриють у центрі міста на вулиці Гоголя.  Як повідомляв раніше «Час Чернігівський» памʼятник з бронзи та граніту присвячений ніжинцям, полеглим у російсько-українській війні.

У центрі меморіального комплексу - бронзова скульптура Героя України Олександра Мацієвського, який застиг в останню мить свого життя із словами «Слава Україні». Висота скульптури - 2.2 метра. Вона буде піднята на кілька сходинок.

Монумент виконають у червоно-чорних кольорах у формі великого козацького хреста. Меморіальний об’єкт спорудять на круглому червоному граніті діаметром 16 метрів. А на чорних гранітних сегментах козацького хреста викарбують імена полеглих Героїв, інформує Ніжинська міська рада.

У Ніжині встановили памʼятник Олександру Мацієвському

У Ніжині встановили памʼятник Олександру Мацієвському

Меморіал створюють за благодійні кошти у співфінансуванні з підприємцями і благодійниками, які забажають долучитися до цієї справи.

Ідея створення меморіального комплексу виникла у березні цього року. Один із головних ініціаторів - політик та бізнесмен з Харкова Антон Геращенко, який навесні відвідав матір Олександра Мацієвського, під час спілкування з нею і виникла спільна ідея увіковічнити пам’ять Героя України та усіх загиблих у війні ніжинців.

У Ніжині встановили памʼятник Олександру Мацієвському

Створювали памʼятник компанія «Тоні-М» та її керівник - грузинський митець Малхаз Буджиашвілі з родиною, який, зокрема, є автором відомого погруддя іншого легендарного скульптора Івана Кавалерідзе у Ромнах.

Фото Ніжин.City

"Час Чернігівський" писав про увічнення памʼяті Героїв: У Чернігові встановили памʼятний хрест на місці загибелі оборонців біля "Епіцентру"

Схожі новини

Авто зʼʼїхало в кювет, повипадали корита із мʼясом: на Чернігівщині поранили у живіт засновника мисливського господарства

20 ЛЮТОГО 2024, 22:14

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: викладачка англійської мови про те, як змінились учні за час війни, нові технології та мотивацію

20 ЛЮТОГО 2024, 18:20

Як ремонтують розмиту повінню дорогу в прикордонній громаді

20 ЛЮТОГО 2024, 17:07

Земельні махінації на 2,5 млн грн: у Чернігові чиновнику повідомили про підозру

20 ЛЮТОГО 2024, 15:51

Ніколи не їздила потягом і лише раз пила алкоголь: у Батурині місцева жителька відсвяткувала 106 років

20 ЛЮТОГО 2024, 14:52

Фото

Акторка з Чернігова показала свою квартиру, яку зруйнували росіяни

20 ЛЮТОГО 2024, 13:58

Фото

Борзнянські гирьовики стали кращими в Чернігові

20 ЛЮТОГО 2024, 12:51

ТОП-переглядів