У Ніжині хочуть встановити двометрову скульптуру Героя України Мацієвського

20 ЧЕРВНЯ 2023, 18:47

1604

У Ніжині хочуть встановити двометрову скульптуру Героя України Мацієвського

Проект памʼятника

Загалом, памʼятник з бронзи та граніту буде присвячений ніжинцям, загиблим у російсько-українській війні.

У центрі меморіального комплексу буде бронзова скульптура Героя України Олександра Мацієвського, який застиг в останню мить свого життя із словами «Слава Україні». Висота скульптури - 2.2 метра. Вона буде піднята на кілька сходинок.

Монумент виконають у червоно-чорних кольорах у формі великого козацького хреста. Меморіальний об’єкт буде споруджено на круглому червоному граніті діаметром 16 метрів. А на чорних гранітних сегментах козацького хреста викарбують імена полеглих Героїв, інформує Ніжинська міська рада.

Про концепт арт-обʼєкту містянам розповіли член Національної спілки архітекторів Жанна Баланюк, яка розробила загальну концепцію Меморіалу Героїв, член Національної спілки скульпторів України ю Сергій Олексієнко (відомий тим, що є автором меморіальної дошки Віктора Микитася у Києві, батька екс-нардепа Максима Микитася) і керівник проєкту та компанії «Тоні-М», яка буде створювати меморіал, грузинський митець Малхаз Буджиашвілі з родиною, який, зокрема, є автором відомого погруддя іншого легендарного скульптора Івана Кавалерідзе у Ромнах.

Сергій Олексієнко, скульптор

Жанна Баланюк

Будувати меморіал будуть за благодійні кошти у співфінансуванні з усіма підприємцями і благодійниками, які забажають долучитися до цієї справи.

Ідея створення меморіального комплексу виникла у березні цього року. Один із головних ініціаторів - політик та бізнесмен з Харкова Антон Геращенко, який навесні відвідав матір Олександра Мацієвського, під час спілкування з нею і виникла спільна ідея увіковічнити пам’ять Героя України та усіх загиблих у війні ніжинців.

Антон Геращенко та Малхаз Буджиашвілі

До реалізації ідеї долучилась команда архітекторів та скульпторів під керівництвом Малхаза Буджиашвілі. Саме ця артель реалізувала масштабні проєкти у Батурині, Києві, Одесі, Дніпрі.

Меморіальний комплекс встановлять по вул. Гоголя на місці, де знаходиться пам'ятник радянській льотчиці Любові Губіній. Відкрити його планують до Дня Незалежності України.

Параска Демчук, мати Олександра Мацієвського

"Час Чернігівський" писав про Ніжин:

Схожі новини

Хотів застрелитись з мисливської рушниці: на Чернігівщині врятували самогубця

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 10:36

Суд над чернігівцями у Гомелі: у чому звинувачують українців

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 09:10

Стало більше дронів: ворог обстріляв чотири громади Чернігівщини

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 08:12

Рідні просять підписати петицію щодо присвоєння Героя загиблому штурмовику

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 06:12

Фото

У чотирьох громадах Чернігівщини прощались із загиблими бійцями ЗСУ

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 20:57

На Чернігівщині все село просить жінку стати студенткою

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 19:28

Вiдео

Захист української культури, мільйон для ЗСУ: об’єднання митців Чернігівщини про свою роботу

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 17:35

ТОП-переглядів