У Куликівці місцеві школярі допоможуть відновити покажчики для вуличної навігації

02 ЛИСТОПАДА 2023, 16:33

672

У Куликівці місцеві школярі допоможуть відновити покажчики для вуличної навігації

У Куликівці місцеві школярі допоможуть відновити покажчики для вуличної навігації

На початку повномасштабної війни, аби дезорієнтувати ворожі війська, жителі Куликівки на Чернігівщині зняли всі вказівники вулиць та населених пунктів у громаді. Після звільнення територій дещо вдалося повернути на свої місця. Однак система навігації в селищі застаріла ще до воєнного стану та не була достатньо інформативною.

Нові жителі слабо орєінтуються

До того ж у Куликівку приїхало багато нових мешканців з-поміж ВПО. Коли йдеться про пошук ЦНАПу, лікарні, банків та інших соціально важливих установ – для них зрозуміла навігація критично важлива.

Розвʼязок проблеми зʼявився в учнів та учениць Куликівського ліцею. На базі школи команда підлітків запустила проєкт із перетворення пластикових кришечок у нові вуличні покажчики, повідомили у НУШ.

На додачу в Куликівці подекуди поганий мобільний інтернет, кажуть діти. Онлайн-мапа може не завантажитись у потрібний момент. Або інша ситуація – певна місцевість чи адреса взагалі не відображається. Це типова проблема невеликих населених пунктів. Звісно, люди старшого віку рідко користуються електронними навігаторами, звідси ще одна перевага – фізичні вказівники “‎працюють” завжди. Саме тому потреба у вказівниках велика.

До ініціативи долучилась громада

У громаді за допомогою краудфандінгу підліткам вдалося зібрати 65 555 грн на виготовлення пластикових пластин для нових вуличних покажчиків.

Як інформує платформа «Інженерний тиждень», 120 доброчинців підтримали учнів Куликівського ліцею — та зробили свій внесок в оновлення навігації в місцевій громаді.

«Команді вдалося зібрали 65 555 грн на платформі Велика Ідея. Big Idea! Всього за місяць! І це було б неможливо без вашої уваги і донатів. Дякуємо всім, кому відгукнулась ця ідея», - проінформував «Тиждень» у жовтні.

Тож тепер школярі зможуть зробити перші 50 пластин для нових вуличних покажчиків із переробленого пластику. А ще в планах купити фрезерувальний станок для школи.

У Куликівці місцеві школярі допоможуть відновити покажчики для вуличної навігації

"Час Чернігівський" знімав відео про цю ініціативу школярів із Куликівки: У Куликівці школярі виготовлятимуть з пластику вуличні вказівники і дороговказники

Схожі новини

На Чернігівщині розслідують загадкову смерть дитини

21 ЛЮТОГО 2024, 20:43

Модульні будинки, гарячі обіди, робота людям: як БФ «До України з любов’ю» допомагає Чернігівщині

21 ЛЮТОГО 2024, 18:44

Фото

Майже 60 років разом: подружжя, яке втратило дім, але не любов

21 ЛЮТОГО 2024, 17:05

Фото

Розбирають завали "під нуль": чернігівці долучаються до відновлення країни

21 ЛЮТОГО 2024, 16:11

Помер боєць з Чернігівщини, який отримав тяжкі опіки в бою

21 ЛЮТОГО 2024, 15:48

Фото

Чернігівка розповіла про зустріч з російським генералом та його сином

21 ЛЮТОГО 2024, 14:56

Фото

Енергетики відновлюють обладнання, пошкоджене через бойові дії

21 ЛЮТОГО 2024, 13:22

ТОП-переглядів