У Куликівці місцеві школярі допоможуть відновити покажчики для вуличної навігації

02 ЛИСТОПАДА 2023, 16:33

869

У Куликівці місцеві школярі допоможуть відновити покажчики для вуличної навігації

У Куликівці місцеві школярі допоможуть відновити покажчики для вуличної навігації

На початку повномасштабної війни, аби дезорієнтувати ворожі війська, жителі Куликівки на Чернігівщині зняли всі вказівники вулиць та населених пунктів у громаді. Після звільнення територій дещо вдалося повернути на свої місця. Однак система навігації в селищі застаріла ще до воєнного стану та не була достатньо інформативною.

Нові жителі слабо орєінтуються

До того ж у Куликівку приїхало багато нових мешканців з-поміж ВПО. Коли йдеться про пошук ЦНАПу, лікарні, банків та інших соціально важливих установ – для них зрозуміла навігація критично важлива.

Розвʼязок проблеми зʼявився в учнів та учениць Куликівського ліцею. На базі школи команда підлітків запустила проєкт із перетворення пластикових кришечок у нові вуличні покажчики, повідомили у НУШ.

На додачу в Куликівці подекуди поганий мобільний інтернет, кажуть діти. Онлайн-мапа може не завантажитись у потрібний момент. Або інша ситуація – певна місцевість чи адреса взагалі не відображається. Це типова проблема невеликих населених пунктів. Звісно, люди старшого віку рідко користуються електронними навігаторами, звідси ще одна перевага – фізичні вказівники “‎працюють” завжди. Саме тому потреба у вказівниках велика.

До ініціативи долучилась громада

У громаді за допомогою краудфандінгу підліткам вдалося зібрати 65 555 грн на виготовлення пластикових пластин для нових вуличних покажчиків.

Як інформує платформа «Інженерний тиждень», 120 доброчинців підтримали учнів Куликівського ліцею — та зробили свій внесок в оновлення навігації в місцевій громаді.

«Команді вдалося зібрали 65 555 грн на платформі Велика Ідея. Big Idea! Всього за місяць! І це було б неможливо без вашої уваги і донатів. Дякуємо всім, кому відгукнулась ця ідея», - проінформував «Тиждень» у жовтні.

Тож тепер школярі зможуть зробити перші 50 пластин для нових вуличних покажчиків із переробленого пластику. А ще в планах купити фрезерувальний станок для школи.

У Куликівці місцеві школярі допоможуть відновити покажчики для вуличної навігації

"Час Чернігівський" знімав відео про цю ініціативу школярів із Куликівки: У Куликівці школярі виготовлятимуть з пластику вуличні вказівники і дороговказники

Схожі новини

До ФК «Чернігів» повернувся старий гравець, а у клубі коментують чутки про колаборацію з «Десною»

24 ЧЕРВНЯ 2024, 15:16

Почав задихатись, посинів та втратив свідомість: медики з Чернігівщини врятували 44-річного чоловіка

24 ЧЕРВНЯ 2024, 14:20

Переваги рідкого мийного засобу для прання

24 ЧЕРВНЯ 2024, 13:17

Фото

У Ніжині фахівці ДСНС врятували маленьке совенятко

24 ЧЕРВНЯ 2024, 12:56

Вiдео

Чернігівці з постраждалого мікрорайону Бобровиця велопробігом хотіли привернути увагу до проблем відбудови житла

24 ЧЕРВНЯ 2024, 12:04

Фото

Грибники Чернігівщини полюють за лисичками та діляться світлинами

24 ЧЕРВНЯ 2024, 11:41

Почім свіжі овочі і крафтові сири на базарі Чернігівщини

24 ЧЕРВНЯ 2024, 10:23

ТОП-переглядів