У хорі Бортнянського відмовилися виконувати твори російських композиторів

17 ЛЮТОГО 2022, 13:02

1681

У хорі Бортнянського відмовилися виконувати твори російських композиторів

Іван Богданов

Хормейстер, художній керівник та головний диригент академічного камерного хору імені Дмитра Бортнянського Іван Богданов повідомив з власної сторінки у фейсбуці, що його колектив тимчасово не виконуватиме твори російських композиторів. Причина - черговий прояв військової агресії РФ та загрозлива дислокація військової техніки поблизу українських кордонів.

Публікуємо повний текст заяви від автора без редакційних правок.

* * *

«Сьогодні ми з хором імені Бортнянського  відправили твори російських композиторів в архів.  До моменту припинення російської агресії та окупації вони будуть там. Ми і раніше додавали окремі історичні твори в наші програми дуже зрідка, та тепер вирішили підійти до питання системно і принципово.

Проголосували 22-за, 2-проти. Таким чином ми унеможливлюємо  використання російської культури, як маркетингового відділу російського світу**. Закликаємо громадян, а особливо діячів культури приєднатися і підтримати гуманітарну безпеку нашої країни:

 

1. Відмовитися від виконання та ротації  культурних продуктів* російського авторства та виробництва.

2. Публічно критикувати та вимагати заборони гастрольної діяльності  російських виконавців*.

3. Українських артистів за кордоном запрошую, де можливо, приєднатися, а де неможливо (контракти, тощо) -- відмовитися від тези "культура поза політикою", і публічно артикулювати проукраїнську позицію та просувати українське бачення російської агресії.

*Вийнятком можуть бути автори, які публічно підтримують Україну в боротьбі за тер.цілісність. Засуджують окупацію Криму та агресію в ОРДЛО. Твори, автори яких за життя були російськими політичними вигнанцями і не були носіями імперського наративу.

** мені особисто подобається російська музика. Я передиригував її справді багато. Мій улюблений композитор і улюблений поет - росіяни. Я виріс в російськомовному середовищі, у мене самого є російське коріння, та яке це має має значення, коли цією культурою та мовою ведеться війна проти моєї країни?  Допоки ми не  "переселемо" мого улюбленого Пушкіна, глибокого Достоєвського і чарівного Глінку за кордон, не буде справжнього кордону між нами і кремлем».

* * *

Рішення викликало неоднозначну реакцію у підписників Івана Богданова. Хтось, як екс-нардепка Вікторія Войцицька, чи екс-директорка обласного художнього музею Ірина Ральченко це палко підтримали, інші, навпаки, розкритикували.

Наталія Володимирівна:

Шок!...Ощущение,что в головах  у людей сейчас происходит настоящая катастрофа!! К сожалению..((

Тетяна Лащ:

Наскільки тяжко приймалося це рішення, навіть не можу уявити... Браво! Аплодую Вашому сміливому серцю!!!

Оксана Дженджеро:

Ух, яке зріле й важливе рішення! 💙💛  Відсоток у голосуванні вражає - моя повага!❤️

Ольга Капустян:

Раніше би сперечалася, а зараз вважаю, що це патріотично! На жаль. Страшно, що таке відбувається…

Світлана Фір:

У музики є мова, і це не російська, це мова музики)) Але вашу позицію поважаю.

Наталія Богданова:

Такое решение отозвалось болью   в душе . Во время фашистской агрессии не отказывалимь и не переставали исполнять ни Баха, ни Бетховена......

Ірина Ральченко:

Так, настав час відправляти...але, сподіваюсь, прийде і час повертати, дай Боже.

Вікторія Войцицька:

Дякую Вам!

Богдан Пархоменко:

Ми принципово не виконуємо російські твори… #КапелаРевуцького

Григорій Коцюра:

2-й пункт просто недопустимый- просить такое просто убого «Публічно критикувати та вимагати заборони гастрольної діяльності  російських виконавців»*.

Володимир Чефранов:

Дебилы!

Наталія Карпова:

Маю надію,що твори словянською мовою ви залишили.Хоча надія вже померла,бо ці твори писали Бортнянський,Чесноков та інші метри хорового мистецтва..Чи знали люди,що колись так буде,що їх шедеври стануть комусь непотрібні.Шкода.Розумію ваш вчинок,але не розумію в чому винуваті шедеври хорового мистецтва,бо вони наказані.А як бути з іменем хору,будете змінювати?

На останню тезу Іван Богданов апелює: багатьох російських та російськомовних авторів не виконують просто тому, що їх не знають.

«Чим завинив Чесноков, що його не виконують в Австралії, Швеції, Японії? Тим, що його там не знають. Чому не знають? Тому що у цих країн не має спільної історії з Росією. Чому в України вона є? Тому що її щоразу силоміць в цю історію затягали. І тепер через цю історію сусідні диктатури розповідають світові, що України не існує. Тому спадок спільного минулого має бути інвентаризований і збережений до часів, коли Україна поверне собі своє», пише Богданов. Амбасадорів російської музики більше, ніж достатньо. В української набагато менше. Саме тому варто просувати  українське"

Схожі новини

Ворог зосереджує вогонь на двох прикордонних громадах Чернігівщини

03 ТРАВНЯ 2024, 08:32

Нагороджений медаллю "За оборону Чернігова": у місті прощались із загиблим бійцем

03 ТРАВНЯ 2024, 05:41

На Чернігівщині збирають голоси під петицією для 20-річного загиблого в бою юнака

02 ТРАВНЯ 2024, 22:13

Фото

Знову підтопить: у селах на Чернігівщині очікують ще більше води

02 ТРАВНЯ 2024, 21:10

Фото

Вбиральня з присмаком політики: коли у Коропі з’явиться громадський туалет?

02 ТРАВНЯ 2024, 18:03

Фото

У Чорнобильському заповіднику місцевим ведмедям бракує… наречених

02 ТРАВНЯ 2024, 17:33

У громаді на Чернігівщині немає сімейного лікаря. Чому так?

02 ТРАВНЯ 2024, 16:47

ТОП-переглядів