У громаді відмовились присвоїти зоопарку ім'я його засновника. Чому?

08 ЛЮТОГО 2024, 14:16

1411

Геннадій Полосьмак

Геннадій Полосьмак

Користувачі соцмереж цікавляться - чому так. 

Мова йде про Геннадія Полосьмака. Зокрема, місцеве видання «Менщина» ще 7 років тому цікавилося у менян чи треба назвати заклад на його честь? Тоді більшість опитаних схвалили цю ідею. Це підтримало 149 чоловік.  

Майже десятиліття потому і як тепер зараз? Директорка закладу Зінаїди Максименко каже - нині це не на часі.

"Раніше ми піднімали це питання. Зараз немає коли. Для нас головне зараз - хоч якось вижити, щоб працівники були. Я не вважаю, що то питання, яке зараз актуальне".

Відділ культури Менської міської ради повідомив, що питання присвоєння Менському зоопарку ім’я його засновника Геннадія Полосьмака належить до компетенції засновника та трудового колективу зоопарку . 

Колектив зоопарку пропозицію щодо присвоєння імені засновника закладу одноголосно не підтримав. 

Директорка Менського зоопарку Зінаїда Максименко зауважила, що від перейменування нічого не зміниться. 5 років тому очільниця закладу наголосила, що якщо родина її попередника схоче, аби якось вшанувати його памʼять - то на території зоопарку можна встановити памʼятну дошку.   

Представник громадської ради від ГО "Робін Гуд Світ" Володимир Валуй ініціював направити клопотання до обласної ради щодо встановлення в Менському зоопарку меморіальної дошки Геннадію Полосьмаку. 

Але тоді, за словами Володимира Валуя, облрада відмовила у встановленні дошки.

Чому все так - розмірковують користувачі у соцмережах. 

Підприємець Віктор Захарченко:

- Вибачте, зараз буде трохи емоційно. Полосьмак був складною людиною. Багато чув про нього, що і з людьми був він жорсткий. Батько розповідав історії якісь. Решта керівників того часу були просто взірцями лібертаріанства, той же Сич… Чи могла проста людина започаткувати зоопарк в провінційному містечку? Та треба було мати повністю "відбиту голову" (в гарному сенсі) задля такого нахабства. Тільки такі мрійники, такі відбиті змінюють цей світ. Поки блогери (анекдот: чи були блогери в радянські часи? Так, але всі вони були в КПРС...) та всі навколо розповідають, що це маячня, що не треба цього робити, що нічого ти не отримаєш окрім прокльонів - вони беруть і роблять. Наперекір усьому. І ось із цим статусом Полосьмака дуже чітко видно нашу систему цінностей. Або ми цінуємо диваків, що міняють світ, або шикаємо, щоб не висовувались. Звісно ж, що без підтримки керівництва не було би ніякого зоопарку. Але для Полосьмака це була історія його життя - складного, суперечливого. І впевнений, що той зоопарк вартував йому багато чого в особистому житті. Просто прикро. Прикро за те, що всесвіт подарував нам дивака, мрійника, альбиноса, але і тут ми примудряємось промовчати, "аби чого не вийшло"

Педагог Світлана Бутенко:

- Люди добрі, про що ви говорите? Та вже давно маємо це зробити. В чому річ? Ясно як день, що зоопарк - справа сім'ї Полосьмаків і особисто Геннадія Івановича. Більше - НІКОГО!!!!!! Чому тягнемо? Як це не на часі? Просто якесь безумство. Соромно! Не на часі брехати і красти,а добрі справи завжди на часі. ЧОМУ НІХТО не слухає думку громади?????????? Зараз мова не про його характер, а про його справу! Не плутайте грішне з праведним, будь ласка!

Віра Демидова згадує:

- Як вулиці перейменовувати під час війни, то на часі, а це питання ще кілька років було підняте і все «не на часі». Ця людина дійсно заслуговує на таку шану, моя покійна бабуся вчила Геннадія Полосьмака в початкових класах, тож я трохи пам'ятаю її розповіді про тоді ще нікому невідомого хлопчика Гену, який в майбутньому прославив Мену далеко за межами області, створивши зоопарк-окрасу міста.

Директорка Троїцького ринку Оксана Шаповаленко критикує висловлювання Зинаїди Максименко:

- Директор зоопарку має підтримку Примакова. Цей тандемчик гарно співпрацює. Колись він сам говорив "Який Полосьмак, він з людей здівався, з працівників?" Всім відомо, що Полосьмак з Зінаїдою Сергіївною не мирив. Хто правий, хто винуватий-судити не нам. Грош ціна нашій громаді, якщо іменем засновника не буде названий зоопарк. Менщину навіть здалеку асоціюють із зоопарком. Якби влада ОТГ підтримала жителів громади у даному питанні, це було б правильно і справедливо.

Світлана Чигринець:

- Звісно, табличку з іменем засновника треба давно зробити тут нема питань, але Зінаїда також пропрацювала більше 20 років директором і завжди був порядок, незамінних людей не буває, але чогось мені здається, піде на пенсію - то зоопарк роздерибанять швидко, а засновник, звісно  Полосьмак, тут без питань його заслуга. 

Джерело: «Менщина»

"Час Чернігівський" писав про таке:

Схожі новини

В овочево-ягідних рядах Чернігівщини падають ціни. Почім суниця, кабачки й молода капуста

15 ЧЕРВНЯ 2024, 10:21

Бізнесмен живе з колишньою дружиною депутата: подробиці стрілянини у Прилуках

15 ЧЕРВНЯ 2024, 08:50

Обстрілів за тиждень поменшало: ситуація на прикордонні Чернігівщини

15 ЧЕРВНЯ 2024, 08:13

У Чернігові поховали 25-річного загиблого на війні бійця

14 ЧЕРВНЯ 2024, 18:46

«Кину матюкатися у фейсбуці» - як волонтер з Чернігівщини привертає увагу до зборів на ЗСУ

14 ЧЕРВНЯ 2024, 18:14

У Чернігівській області зʼявилися 14 нових магазинів. Які та де

14 ЧЕРВНЯ 2024, 17:12

Неврологічне відділення в Корюківці розширилося, але черги на лікування не зникли. Хворі їдуть з усіх сусідніх громад

14 ЧЕРВНЯ 2024, 16:31

ТОП-переглядів