У громадах на півночі Чернігівщини людям пропонують російську гуманітарну допомогу

Мар 23, 15:55

1579

Відразу кілька повідомлень про те, що окупанти завозять у громади Чернігівщини гуманітарну допомогу – харчі та товари першої необхідності.

Кілька днів тому голова Новгород-Сіверської районної військової адміністрації Андрій Анікієнко повідомив, що у село Грем’яч безконтрольно заходять російські війська та возять гуманітарну допомогу. Говорить, що деякі люди її радо приймають і навіть пропагують так званий «русскій мір».

За словами місцевих жителів, гуманітарну допомогу російська армія до Грем’яча завозила тричі. Останній раз - 20 березня, відвантажили її у шкільному дворі.

За свідченнями людей, напередодні керівників організацій, куди привозили допомогу, та старосту села російські військові відвезли на КПП. Повернулися звідти усі, окрім старости. Повідомлення про незаконне затримання старости вранці 21 березня оприлюднив голова Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

«Як потім виправдовувалися керівники організацій, їм погрожували та вимагали збирати населення, щоб роздавати ту гуманітарку. Мабуть, комусь і дзвонили, бо почали тут у нас летіти. Гребли, і кому треба, і кому ні. Навіть не усім вистачило. Сьогодні від деяких чула, що таким обіцяли дозамовити та привезти під двір», - на умовах анонімності розповіли Суспільному жителі Грем’яча.

При цьому, за словами місцевих жителів, ситуація із харчами в селі не критична. В людей є запаси овочів, яйця, закрутки, молоко безкоштовно роздає місцева ферма, – збувати його нині нікуди. Хліб до села за чотири тижні блокади завозили тричі. Електропостачання є. Зв’язку не було понад тиждень, однак станом на 21 березня його відновили. Найскладніша ситуація – з ліками.

З’явилась інформація, що російську гуманітарну допомогу завозять також у Семенівську громаду. Про це пише паблік Рідна Семенівка

«Вороги привезли гуманітарку як плату за вбитих українців  Сьогодні в Миколаївку та можливо і в інші прикордонні села громади ворожа країна привезла харчі.

Вони нас вбивають, нищать інфраструктуру і потім хочуть, щоб ми брали їх вонючі макарони. Гоніть їх під три чорти. Не продавайте країну!» - йдеться у повідомленні.

Джерело: Суспільне.Чернігів, Рідна Семенівка у Фейсбуці

Схожі новини

Росіяни знову обстріляли прикордоння Чернігівщини

Май 21, 13:16

Міська рада Ніжина розмістила білборди із іменами загиблих оборонців міста

Май 21, 12:15

Екологи порахували збитки від пожежі на чернігівському "Епіцентрі"

Май 21, 10:00

В Офісі президента знають, скільки гуманітарної допомоги потрапило в Україну з початку війни

Май 21, 08:06

Чи потрібно у війну ходити в масках?

Май 21, 06:19

Про головне

Мер Чернігова поїхав у Швейцарію

Май 20, 22:25

Фото

Прилуки: у чоловіка вилучили наркотиків на два мільйони

Май 20, 22:22

ТОП-переглядів