26 червня у Чернігові нагороджували письменників Премією імені Ганни Арсенич-Баран. Це нова нагорода, започаткована у 2026 році, вона є своєрідним новим майданчиком для творчих людей Сіверщини. Премія заснована обласною організацією Національної Спілки письменників України.
Цьогоріч вручали нагороду в двох номінаціях: «Поезія» (переможниця – Ліна Ланська) та «Проза» (переможниця – Любов Борисенко).

Любов Борисенко та Ліна Ланська
Голова журі Іван Баран, син пані Ганни, каже:
«Для мене особисто ця премія – це важливий крок в ушануванні культурної спадщини Чернігівщини. Вручати її будемо щорічно, наступного року плануємо додати ще одну номінацію – «Наукова робота».
Довідково: Ганна Арсенич-Баран (1970 – 2022) – відома письменниця, філологиня. Авторка поетичних збірок, книжок прози, романів, кількох словників та посібників з української мови.
***
Час Чернігвіський писав про таке:







