Книга року у Чернігові: хто став переможцем?

07 ВЕРЕСНЯ 2024, 12:44

947

Чепурний Арсен

Книга року у Чернігові: хто став переможцем?

4 вересня у бібліотеці ім. М. Коцюбинського в Чернігові нагороджували лауреатів щорічного конкурсу «Книга року». Це традиційна премія, її вручають навіть у час повномасштабного вторгнення.

"Конкурс «Книга року» - це конкур із потужною історією. Кожного року ми, міська бібліотека ім. М. Коцюбинського у складі поважного журі, нагороджуємо найкращі книжки, які були видані в попередньому році у Чернігові та області чернігівськими чи з області авторами. І зараз ми будемо визначати лауреатів премії за 2023 рік", - каже Ганна Пушкар, директорка Чернігівської міської комунальної централізованої бібліотечної системи.

Ганна Пушкар, директорка Чернігівської міської комунальної централізованої бібліотечної системи

Ганна Пушкар

Номінації різні: поезія, проза, публіцистика тощо. Окремо – книжки про російсько-українську війну. Одна з лауреаток в цій номінації каже: початково не писала книгу, а просто занотовувала все, що відбувалось навколо у буремні дні лютого-березня 2022 року.

"Після початку вторгнення всі були настільки ошелешені, і я також. Про книжку взагалі не думалось. Це були просто нотатки у маленькому блокноті: день перший, другий, третій… Тому що не вірилось, що це може бути так надовго", - розповідає Інеса ФТОМОВА, лауреатка конкурсу, журналістка.

Інеса ФТОМОВА, лауреатка конкурсу, журналістка з Чернігова

Інеса ФТОМОВА

Але згодом, каже Інеса Фтомова, вона почала перечитувати щоденники свого батька, який дитиною пережив Другу світову війну.

"Саме там я зустріла фразу про те, що коли напала Німеччина на Радянський Союз, люди також вірили, що через два-три тижні це закінчиться. Через це назва книжки «За два-три тижні до Перемоги». Я вирішила пережите своє і батькові спогади об’єднати під один дах", - каже авторка.

У номінації «Відкриття року» перемогу здобув Дмитро Висоцький, військовослужбовець, який під час проходження служби написав фантастичну повість «Кіптява» про майбутнє, роботів та з посиланнями на сучасну культуру.

"Спочатку це була ідея зробити після перемоги якийсь слоу-мо мультик, але хотілося зробити це швидше. Плюс у мене була ідея зробити власні колекційні іграшки у вигляді роботів, які можна кастомізувати, робити з них ковбоїв, бетменів, кого захочеш. І так виникла ідея для початку написати якийсь світ із якоюсь історією. Так почалася ця книжка.

Потім я почав її викладати в групі в Телеграмі для друзів. Друзі накидали мені грошей на перший наклад, я його видав, роздав книжки. Потім був другий наклад, потім видавництво написало. Якось воно закрутилося і я вже не міг зіскочити", - каже Дмитро ВИСОЦЬКИЙ, лауреат конкурсу, військовослужбовець ЗСУ.

Дмитро ВИСОЦЬКИЙ, лауреат конкурсу, військовослужбовець ЗСУ

Дмитро ВИСОЦЬКИЙ

У номінації «Рукопис» із підлітковим фентезі «Блакить» переміг Владислав Бондарук, лікар за професією. Каже: ідею книги виношував роками.

"Це підліткове фентезі про підлітка. Це нашароване на фентезі-сеттинг, це просто історія про підлітка. Писалась вона протягом трьох місяців, виношувалась роками, напевно. Просто якось одного разу я посидів і подумав: чому б ні? Все одно багато часу поки є", - пояснює Владислав БОНДАРУК, лауреат конкурсу, лікар.

Владислав БОНДАРУК, лауреат конкурсу, лікар з Чернігова

Владислав БОНДАРУК

Були представлені на конкурсі і публіцистичні та науково-популярні видання. Підприємець Станіслав Мукомела, який зайняв друге місце у відповідний номінації, написав книгу про саморозвиток «Опануй удачу». Каже: скомпілював власний досвід і думки багатьох інших авторів.

"Це все ідеї з саморозвитку, все, що пов’язано зі зміною світогляду на події, як відноситись до цих подій. І як можна зробити власне життя, оцінюючи лише з позиції спостерігача, які робити з цього висновки, які застосувати дії, щоб змінити і світогляд і власні дії по відношенню до тих подій, які відбуваються у нашому житті", - каже Станіслав МУКОМЕЛА, лауреат конкурсу, підприємець.

Станіслав МУКОМЕЛА, лауреат конкурсу, підприємець з Чернігова

Станіслав МУКОМЕЛА

Цьогоріч на конкурс «Книга року» подали загалом 34 роботи, переможцями стали 17 із них.

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Вперше за багато років грибний сезон на Чернігівщині не почався

05 ЖОВТНЯ 2024, 20:19

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ. Військовий: «Добровільно мобілізуватися складно, треба готоватись до купи бюрократії»

05 ЖОВТНЯ 2024, 17:38

На Чернігівщині поросята подешевшали

05 ЖОВТНЯ 2024, 15:50

Пряма мова

Починають ремонт будинку суду в Чернігові: чи встигнуть до зими?

05 ЖОВТНЯ 2024, 12:41

Снайпер поцілив у голову: чоловік заново учився сидіти, ходити й говорити

05 ЖОВТНЯ 2024, 11:38

У трьох районах Чернігова проблеми із водою: надовго

05 ЖОВТНЯ 2024, 10:49

Вiдео

Чернігівський сапер ДСНС вдруге в житті врятував людину, що тонула у річці

05 ЖОВТНЯ 2024, 10:14

ТОП-переглядів