Одна з найбільш знакових споруд міста, Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва цього березня пережила трагедію - внаслідок ракетних обстрілів росіян під час блокади міста в ніч на 11 березня будівля понад столітньої давнини зазнала нищівних руйнувань.
Там зруйновані покрівля, внутрішні перекриття, стіна зі сторони стадіону
«З квітня, після того як були завершені активні бойові дії навколо Чернігова, багато міжнародних фондів, зацікавлених у відновленні будівлі, відвідали бібліотеку. В рамках волонтерського проекту Scanua.com було зроблено 3D сканування бібліотеки», - інформують у Департаменті культури, туризму, національностей та релігій ОДА.
Такою бібліотека була до "визвольного" наступу росіян на Чернігівщину
Для відновлення будівлі бібліотеки між Чернігівською обласною військовою адміністрацією та Світовим фондом пам’яток (World Monument Fund) укладений Меморандум. На даний час також діє договір між Світовим фондом пам’яток та Українським державним науково-дослідним та проектним інститутом
«УКРНДІПРОЕКТРЕСТАВРАЦІЯ» на проведення протиаварійних робіт. Перші заходи планується провести найближчими вихідними.
Взимку запланований наступний етап робіт щодо подальшого відновлення будівлі бібліотеки - виготовлення проектно-кошторисної документації. Самі роботи планується розпочати навесні.
Історична довідка
Обласна бібліотека для юнацтва заснована у 1978 та розташована у будинку № 63 по вул. Шевченка, який є пам’яткою архітектури місцевого значення кінця ХІХ століття. До 1979 тут (з перервами) працював музей українських старожитностей В. Тарновського – перший у своєму роді музей українських старожитностей (створений у 1902 році).
Вночі, 11 березня, будівля бібліотеки зазнала руйнувань від російської бомби.
"Час Чернігівський" писав, що на Чернігівщині російські війська копіювали нацистські та радянські порядки - терор та вилучення історичної літератури: Росіяни воюють не лише з українською армією, а й з чернігівськими бібліотеками - ГУР