Росіяни воюють не лише з українською армією, а й з чернігівськими бібліотеками - ГУР

Бер 24, 18:05

2287

Росіяни воюють не лише з українською армією, а й з чернігівськими бібліотеками - ГУР

Так палили книги у СРСР

Окупаційні російські війська в окремих громадах Чернігівщини взялися копіювати нацистські та радянські порядки - терор та вилучення історичної літератури.

Як повідомляють у Головному управлінні розвідки, окупанти вилучають та знищують українську літературу, в тому числі й сучасну, та підручники історії.

В бібліотеках тимчасово окупованих територій Луганської, Донецької, Чернігівської та Сумської областей почались вилучення української історичної та художньої літератури, яка не співпадає з постулатами кремлівської пропаганди. Для цього залучено російські підрозділи «воєнної поліції». Наразі, окрім репресивних, вони виконують так звані «ідеологічні функції».

Найбільшу зацікавленість поліцаїв викликають книжки щодо історії українських Майданів, АТО/ООС, історії українських визвольних змагань. До «екстремістської» літератури відносять шкільні підручники історії України, наукову та популярну історичну літературу.

Окупанти мають цілий перелік заборонених до згадування імен. Серед них: Мазепа, Петлюра, Бандера, Шухевич, Чорновіл. В містах Кремінна, Рубіжне (Луганська область), Городня (Чернігівська область) відомі випадки вилучення книжки «Справа Василя Стуса» Вахтанга Кіпіані.

Знайдені книжки вилучаються, знищуються на місці або вивозяться у невідомому напрямку.

Автор твору - письменник Вахтан Кіпіані так коментує цю новину:

- Дякую за інформацію! Книга про Стуса житиме вічно, а Росія здохне. Медведчуку було мало реклами, яку він зробив мені, харківському видавництву Vivat і книзі "Справа Василя Стуса". То він вирішив підключити лічно Путіна і його орків до промоції видання. Сьогодні Головне управління розвідки Міністерства оборони України  поширило інформацію, що принаймні у трьох містах на тимчасово окупованій території росіяни вилучають з бібліотек нашу книгу. Слово Стуса і слово про Стуса - це кулі для ворогів. Читайте!

А ось так палили книги у нацистській Німеччині:

Схожі новини

У Корюківці сім‘я медиків отримала власне житло

Гру 09, 21:57

Вiдео

"Мисливець": як у 54 роки чоловік приїхав з Франції і пішки дістався Чернігова, щоб боронити місто від рашистів

Гру 09, 17:49

У Новгород-Сіверському районі тепер можна отримати документи, які посвідчують особу громадянина України - запрацювала ДМС

Гру 09, 15:15

Скільки дров заготовили і зберігають на складах лісгоспів Чернігівщини?

Гру 09, 13:22

У громаді на Чернігівщині безробітних організували плести сітки для ЗСУ

Гру 09, 12:16

Вiдео

Звернення до президента щодо відсторонення міського голови Чернігова підтримала лише одна фракція міськради

Гру 09, 11:13

Бізнес на Чернігівщині: експорт ще живий, повертають ПДВ, заблоковані податкові накладні

Гру 09, 10:18

ТОП-переглядів