У Чернігові скандал в ОСББ - голова правління звинуватив бухгалтерку у привласненні коштів

Лип 26, 13:18

4079

Чернігівець Володимир Скорина повідомив про шахрайські дії бухгалтерки одного з міських ОСББ - Катерини Макаренко. Він зауважив: поки служив у армії - передав повноваження згаданій чернігівці, натомість отримав суцільний головний біль і зниклі з рахунків кошти.

Окрім того, пані Макаренко, за словами Володимира Скорини, також займається збором коштів на фейкових сторінках у соцмережах, написав він у пості на власній сторінці.

Всі зараз багато чують про крадіжки під час війни, але що вони можуть бути поруч, я не міг уявити. Я, Голова Правління в декількох ОСББ. З початком повномасштабного вторгнення я встав на захист свого міста і Батьківщини, і передав свої повноваження на час відсутності бухгалтеру Катерина Макаренко з яким працював декілька років. Як виявилося по поверненню в місто, що ця людина просто втиралася в довіру всі ці роки, і за період мого перебування на фронті просто обібрала всі будинки до нитки, знявши всі кошти з рахунків. Загальна сума крадіжок сягає понад 1 500 000 грн (півтора мільйона). Але ще не все підраховано до кінця. Заяви про шахрайство і крадіжки до поліції вже подані.

Зараз ця людина, прикриваючись фіктивною хворобою дитини, організовує збори коштів на фейкові акаунти родичів (як приклад бабуся @Валя Ворона). Прошу вас не перераховувати і не давати гроші цій людині, а про всі випадки повідомляти мені та в поліцію. Її місце у в’язниці. Також прошу допомоги юристів та журналістів, які мають досвід розслідування подібних злочинів».

Володимир Скорина

«Час Чернігівський» зʼясував: мова йде про ОСББ «Гвардійка 16» по вул. 1-ї Гвардійської Армії, 16. За YouControl очолює дане ОСББ Ніна Скачок.

У коментарях під дописом Володимира Скорини чимало містян зауважують: дії бухгалтерки і справді виглядають підозріло.

Катерина Макаренко

Єкатерина Лось повідомила, що особисто знайома з Катериною Макаренко:

- Боже, я вчора перевела гроші на допомогу дитині Катерини, невже це брехня про хворобу хлопчика? Як можна про таке брехати? В голові не вкладається…

Сергій Прима, захисник, коментує:

- Так. Лікар подивився їх МРТ і сказав, що там нічого немає, що шкодить здоров'ю дитини, а тим паче щоб було потрібно хірургічне втручання. Тобто вона банально паразитує на дитині, щоб видурювати гроші. Та ще й під час війни.

Альона Мокрицька, зооволонтерка:

- Екатерина Лось, ви просто не читали висновок. Там чорним по білому написано майже без динаміки з 1.12.2017. Тобто за 5 з половиною років нічого не збільшилось.

Сергій Прима також додає, що гроші Катерина Макаренко збирає зі сторінки бабусі «Валя Ворона», яку створила днями.

Валя Ворона

Щоправда, у коментарях дописувачі говорять: Валентина Ворона - реальна людина.

Юрист Олександр Гашпар:

- У тієї Валі Ворони коментарі вимкнено, а я хотів спитати звідки "намалювалась" сума саме в 150 тисяч, якщо в державній українській клініці таку операцію мають робити безкоштовно.

Дописувачка Валентина Сайфутдинова засумнівалася у цій історії і запитала у Володимира Скорини про докази:

- В мене питання до автора, у Вас є докази що саме ця людина зняла гроші?

Володимир Скорина:

- Валентина Сайфудинова, звичайно. Десятки банківських виписок про безконтрольний, майже щоденний вивід коштів на свій фоповський рахунок

Валентина Сайфутдинова:

- Vladimir  Skorina, так можливо ці кошти йшли на будинки? Чому Ви не врегулювали це питання? Щось Ви не договорюєте…Багато питань по цьому посту а фактів …Ви ж бачили що гроші знімаються і нічого не робили…

Володимир Скорина:

- Валентина Сайфудинова, гроші з будинків виводились на її рахунок. Актів підтверджуючих вивід цих коштів немає.

Валентина Сайфутдинова:

- Vladimir  Skorina Якось не логічно вкрасти (з Ваших слів) таку суму і просити 150 тис на лікування, не находите? Не знаю що у Вас там трапилося, але з боку виглядає так, що у Вас якісь особисті рахунки з даною людиною…

В свою чергу, чернігівка Наталія Кобець стверджує, що у хлопчика, на якого збирає гроші Макаренко, реально важка і прогресуюча хвороба. Жінка повідомила: ця дитина - її небіж. Вона впевнено заявляє: вся історія, викладена Скориною, є неправдою, коментуючи репост на сторінці у захисника Сергія Прими.

Наталія Кобець:

- Сергій Прима, добре що ви знаєте моїх родичів більше, ніж я. Але це все неправда, я вам не вірю.

Сергій Прима:

- Наташа Кобец, я сам собі вірю. В поліції вже декілька заяв на вашу родичку за шахрайство.

Ми передивилися сторінки Катерини Макаренко та Валентини Ворони. В обох жінок профілі закриті. Доступу до коментування немає.

Видання «Гарт» у червні таки поспілкувалося з Катериною Макаренко. Жінка стверджує: проблема ОСББ «Гвардійка, 16» у тому, що будинку… просто не пощастило. У ОСББ весь у боргах, яких нині понад 300 тис грн. А все - через кредити.

Перший - на термомодернізацію був узятий у 2018. Тоді запланува­ли замінити всі вікна і двері в міс­цях загального користування. Відшко­дування коштами Фонду енергоефективності, ОДА та міської ра­ди досягло майже 95%. Залишок, який мало покрити ОСББ, вийшов до 10 тисяч гривень, а тому цей кредит швид­ко закрили. Тарифу ніхто не під­вищував, додаткових грошей не збирав, тож більшість людей по­ставились до цієї ініціативи пози­тивно. У 2019 деякі будин­ки встановили собі індивідуаль­ні теплопункти (ІТП). Того ж року в березні пройшли перші збори мешканців «Гвардійки 16», на яких третій під'їзд просив зроби­ти утеплення.

«І причина на те бу­ла вагома - несуча стіна третього під'їзду була немов павутиння, в деяких місцях панелі просто скри­шилися. Я одразу забила на спо­лох, бо ж хто не пам'ятає ситуації з гуртожитком на Попудренка! А тут вона могла повторитися - будинок зводився у 1986 році після Чорнобильської аварії нашвид­куруч і з матеріалів, які були в на­явності, тому про якість говорити, думаю, не варто. Планувалося, що почнемо утеплення ми з третього під'їзду, а в подальшому закриє­мо будинок під ключ. Однак дов­го ми не могли зібрати більшості за це рішення. Я вже фактично від­мовилась від нього, коли на черго­вих зборах ми несподівано назби­рали необхідну кількість голосів. Тоді ми прорахували одноразовий внесок: для всіх мешканців будин­ку на встановлення ІТП (без нього про відшкодування не могло бути й мови), і для третього під 'їзду окре­мо плюс утеплення», - розповіла Макаренко.

17 жовтня 2019 знову узяли кредит. Необхідні роботи виконали вже до кінця грудня У січні 2020 прийшла перша компенса­ція від держави у розмірі 40%. В цей же час у країні, охопленою пандемією, почалися проблеми із субси­діями, їх перепризначали, а тому субсидіантів у будинку не вистачи­ло, щоб отримати очікувану ком­пенсацію в 70%, говорить бухгалтерка.

У міській раді теж бракувало коштів на свою част­ку відшкодування, бо рік виявив­ся плідним на подібні проєкти.

«Міськрада почала кидати додат­кові гроші на компенсацію, однак їх не вистачало. Наприкінці 2020 року залишилося 15 будинків, які недоотримали компенсації. То­ді в міській раді диференційовано прорахували відсоток відшкоду­вання і закрили його коштами, які ще лишалися. Це також була не та сума, на яку ми чекали, однак то­ді раділи і цьому, адже в нас про­сто не вистачало оборотного ак­тиву, щоб закривати тіло кредиту», - пояснює Макаренко.

Місячний платіж складав 57 тисяч гривень, а надходження з будин­ку - 45 тисяч. За рік ситуація ускладнилася, почала зрос­тати заборгованість. Зараз вона складає 310 тисяч гривень.

Із січня цього року в ОСББ є обмеження ви­користання коштів, але заробіт­ні плати робітникам виплачують­ся, податки також, а відсотки вже не зростають. Зараз тут не проводять жодних ремонтних ро­біт, урізали всі видатки, які тіль­ки можна.

Але поліція зацікавилася історією про привласнення коштів.

Як повідомила речниця Національної поліції в Чернігівській області Наталія Слабеняк, нині ситуацію з «Гвардійкою 16» вивчають правоохоронці — за зверненням жителів по­рушене кримінальне провадження за ч. 2 ст. 191 ККУ (привласнен­ня, розтрата або заволодіння чу­жим майном шляхом зловживан­ня службовою особою своїм служ­бовим становищем).

Сайт Gorod.cn.ua передрукував статтю з «Гарту» і одразу під нею зʼявилися купи реакцій від жителів ОСББ. Подаємо деякі з них.

Ірина:

- У всіх будинках, де побувала ця Катерина - суцільні проблеми, і всі у неї винуваті, окрім неї. Свої шахрайські схеми ця дамочка дуже вміло використовує. Респект людям, котрі піднялися, а не сплачують мовчки всі хотілки панянки, як всі інші будинки, де вона засвітилась. Дамочка не нехтує нічим- обманути, надати ліві квітанції, загубити щось, банки все напутали... тюрьма за нею сльози ллє уже давно.

Свої:

- Я мешкаю в цьому будинку і хочу сказати, що дійсно питань до голови правління та бухгалтера дуже багато. Маємо надію на вирішення нашого питання у правовому полі і, якщо люди винні, то хай понесуть відповідальність згідно законодавства нашої держави. І щодо виплати вчасно заробітної плати прибиральниці, це неправда, людині по теперішній час нічого не виплачено. Катерина Федорівна продовжує нагло брехати людині, мовляв перерахувала, через кілька хвилин буде, а воз і нині там, який вже тиждень поспіль. Ось такі у нас херувальники.

"Час Чернігівський" писав про конфліктні ситуації: 

Схожі новини

Росіяни обстріляли прикордоння Чернігівщини ракетами з літака

Гру 06, 08:25

Прилучанин Дмитро Сова, відомий актор, служить у війську

Гру 06, 07:55

Російська ДРГ вбила 24-річного прикордонника з Носівки

Гру 05, 18:59

НАБУ та САП завершили слідство по нардепу Гуньку

Гру 05, 17:11

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: майор служби цивільного захисту про пожежно-прикладний спорт

Гру 05, 16:08

Як дістатися з Чернігова до Карпат? Укрзалізниця оприлюднила новий графік руху пасажирських поїздів

Гру 05, 15:14

Ірина Биховець: «Обмеження після заміни кришталика — тільки в перший місяць»

Гру 05, 14:50

ТОП-переглядів