Чернігівська обласна премія імені Михайла Коцюбинського відзначає авторів літературних, мистецьких, наукових досягнень, пов'язаних з Чернігівщиною. Її вручення щорічно з 1991 року приурочується до дня народження письменника – 17 вересня.
Цьогоріч, напередодні дня народження класика української літератури, нагороди лауреатам передала директорка Департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОВА Людмила Замай у літературно-меморіальному музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського.
«Я рада з того, що наша область має таку премію. За понад 30 років її існування лауреатами стали більше 100 видатних людей не лише з Чернігівщини, а й з інших міст України. Більшість – наші земляки. Серед них Станіслав Реп’ях, Дмитро Іванов, Володимир Сапон, Володимир Ємець, Федір Кравчук, Володимир Банюк, Любомир Боднарук, Віра Зайченко, Олексій Биш, академічний ансамбль пісні і танцю «Сіверські клейноди», Чернігівський народний хор, Любов Веселова, Ганна Арсенич-Баран, Валентина Мастерова, Ніна Ткаченко та багато інших», – зазначила Людмила Замай.
Лауреати обласної премії імені М. М. Коцюбинського нагороджені у шести номінаціях:
- «Поезія» – Соколов Юрій Юрійович – поет, громадський діяч. За поему «Рубікон».
- «Проза» – Михайленко Валентина Микитівна – письменниця. За книгу «Скарб під знаком риби».
- «Народознавство» – Кирієнко Іван Олексійович – краєзнавець. За книги «Черниш. Книга 1» та «Черниш. Книга 2. І хрестиком, і доріжкою».
- «Декоративне та образотворче мистецтво» – Черниш Андрій Андрійович – художник. За цикл робіт «Співи Полісся».
- «Музичне мистецтво» – Гончаренко Марина Анатоліївна – народна артистка України, викладачка Чернігівського фахового музичного коледжу імені Левка Ревуцького. За особистий внесок у розвиток та популяризацію музичного мистецтва Чернігівщини та України.
- «Театральне мистецтво» – Салдецька Тетяна Василівна – актриса Чернігівського обласного молодіжного театру, провідна майстриня сцени. За роль Касандри у виставі «Касандра» за творами Лесі Українки.
Джерело: Чернігівська ОВА
"Час Чернігівський" писав про культуру під час війни:
- Франція підтримає включення культурних об’єктів Чернігівщини до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
- Журналіст Казанський поставив Чернігів за приклад киянам: бо тут взялися за відновлення бібліотеки для юнацтва
- НАШІ ЛЮДИ: режисер Дмитро ОБЄДНІКОВ про творчість під час війни, натхнення в найтемніші години і українську сцену