У Чернігові люди самотужки взялися відновлювати оселі в районі Бобровиця та сусідній Новоселівці

13 ЛИПНЯ 2022, 10:01

1616

Тут була лінія фронту, тож житла всі понищені. Волонтери  збирають кошти на ремонти і організовують толоки, допомагаючи розібрати завали. Волонтерська ініціатива вийшла настільки вдалою, що нею цікавився телеканал ICTV.

Літні волонтерські толоки у передмісті Чернігова регулярні, так чернігівці допомагають тим, хто втратив житло - розбирають завали, пораються на ділянках, допомагають та підтримують.

Чернігівка Вікторія Максименко без сліз не може дивитися на те, що залишилося від її будинку. Каже, неймовірно вдячна волонтерам за допомогу.

Я розридалася. Я ж ще нічого не заробила для людей.

Від її дому лишилося тільки подвір‘я та кілька горняток і горщиків, у яких вона варила їсти. Вікторія каже: вдячна волонтерам не лише за толоку, а й за те, що відновили її віру у те, що все можна відбудувати.

Ми місяць намагалися почати відновлювати. Я приїжджаю, плачу, ридаю, подивлюся, що нічого мого нема, квітів нема, все пошкоджено, а вчора хлопці дали такого копняка, все зробили і виникло відчуття робити щось далі.

Андрій Олексієнко - один із волонтерів. Понівечений мікрорайон Бобровиця і сусідня Новоселівка - тут проходив фронт і від житлових кварталів залишилося місиво. Сам чернігівець до повномасштабної агресії працював фотографом.

Два фотографи-волонтери - Андрій Олексієнко (ліворуч), Валентин Бобир (праворуч)

Коли ворог пішов з-під Чернігова, Андрій взявся фотографувати наслідки війни. Так з‘явився фотопроєкт «Дах». 20 історій про людей, які втратили все. Фотопроєкт переріс у благодійну організацію. Спершу мали на меті допомогти героям фотографій. А потім зрозуміли, що оминути інших не зможуть.

Приїжджаєш за однією адресою, ідеш по вулиці і бачиш - там люди стоять. Важко згадувати ці моменти, - розповідає Андрій Олексієнко.

Тож, список адрес збільшувався, тепер шукають кошти для матеріальної допомоги постраждалим, і разом з учасниками іншого проєкту «Бо зможемо» допомагають відновлювати оселі.

Пенсіонерці Валентині Борисівні поновили водопостачання. Жінка живе у старенькому будинку, бо від нового, що за кілька метрів, залишилися самі уламки. Сама вона мріє відбудувати хату, але за які ресурси - у неї тільки 2000 грн пенсія.

Хотіла б я хоч половину, хоч дві кімнатки!

Родині Борисенків теж допомогли розчистити територію від уламків. Подружжя все життя плекало цей дім.

У нас була ванна, пральна машина, а ось тепер у таких умовах живемо, а шо робить, усьо згоріло дотла, як жити далі - невідомо, і жить не хочеться, - зі сльозами показує господарка закопчені від диму стіни та двері, стягнуті поліетиленовою плівкою.

Саме ці сльози витримати найважче, говорить Андрій Олексієнко.

Відчуваю якусь ненависть до людей, які прийшли до нас з війною.

Він як і всі мріє знову побачити ці райони гарними.

Читати також: Вбили воїна-афганця, спалили десятки хат і будинок культури: злочини перебування окупантів в Іванівці

Схожі новини

Хлібзавод на Чернігівщині везе товар навіть в обстрілюване прикордоння

26 КВІТНЯ 2024, 15:09

У ТРЦ «Hollywood» звітують: купівельні настрої в регіоні пожвавилися

26 КВІТНЯ 2024, 14:03

Соцпрацівниці Чернігівщини до підопічних їздять на електроскутерах - дирчики китайські, заряджають вдома

26 КВІТНЯ 2024, 12:41

Жителі Масанів в Чернігові обговорюють, коли там відкриється «Сільпо»

26 КВІТНЯ 2024, 11:35

Ліки, будматеріали, медичне обладнання та продукти: у Чернігівській ОВА аналізували тендери по Чернігову та громадах

26 КВІТНЯ 2024, 11:20

"Це було справжнє рубилово": мешканець Чернігівщини здобув бронзу на чемпіонаті України

26 КВІТНЯ 2024, 10:22

Фото

На Чернігівщині у дзеркальну дату - весільний бум

26 КВІТНЯ 2024, 09:17

ТОП-переглядів