У Чернігівський онкоцентр приїздив міністр: що наобіцяв?

24 ЧЕРВНЯ 2024, 22:23

983

У Чернігівський онкоцентр приїздив міністр: що наобіцяв?

У Чернігівський онкоцентр приїздив міністр: що наобіцяв?

Найближчим часом МОЗ поставить до Чернігівського онкоцентру лінійний прискорювач, апарат для проведення магнітно-резонансної томографії та цифровий мамограф експертного класу. Тож Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, голова Комітету ВРУ з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький спільно з народним депутатом України Валерієм Зубом та начальником ОВА В’ячеславом Чаусом відвідали Центр, аби переконатися в технічній готовності прийняти таке вартісне обладнання.

Чернігівський медичний центр сучасної онкології – єдиний надкластерний заклад області, який надає спеціалізоване лікування хворим на рак. Як повідомив в.о генерального директора Центру Олександр Заїка, за рік тут проходять лікування понад 12 тисяч пацієнтів (амбулаторно близько 100 тисяч), проводиться більше 7 тисяч оперативних втручань.

Найбільша цінність - кваліфікований персонал.  Центр має сучасне обладнання. Серед іншого - мамограф експертного рівня із технологією томосинтезу. Це дає можливість зробити найбільш глибшу діагностику з усіх можливих за одне обстеження.

«Матеріально-технічну базу заклад посилює, використовуючи різні джерела: бюджетні та власні кошти, участь у міжнародних програмах підтримки. Працювати ще є над чим. Зокрема, враховуючи наслідки воєнних дій. Заклад був пошкоджений, але завдяки коштам, які буди зібрані через фандрейзингову платформу Президента United24, будівлі повність відновлено», - зауважив начальник ОВА.

У Чернігівський онкоцентр приїздив міністр: що наобіцяв?

Мова йшла і про можливі варіанти зміни підходів до організації харчування пацієнтів, а також поліпшення умов ведення господарської діяльності закладу в частині комунальних платежів та енергонезалежності.

«Націленні далі спільно працювати над питанням модернізації операційного блоку онкологічного центру та будівництва блоку чистих приміщень, які необхідні для трансплантації кісткового мозку», - акцентував Віктор Ляшко.

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко у Чернігові

Віктор Ляшко

Також міністр повідомив, що МОЗ підготувало Національну стратегію контролю злоякісних новоутворень на період до 2030 року, яку незабаром подадуть на розгляд Кабміну.

Джерело: Чернігівська ОВА, прес-реліз

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Поховали чотирьох: у Чернігові та Бобровицькій громаді прощались із бійцями

22 ЛИПНЯ 2024, 22:29

Після аварії лікарі не давали їй шансу, що буде ходити: супертато і дві бабусі врятували Аню

22 ЛИПНЯ 2024, 19:39

Вiдео

«Подякувала всім. Ця відзнака всього колективу», - лікарці з Чернігова Президент вручив відзнаку «Заслуженого лікаря України»

22 ЛИПНЯ 2024, 18:11

Фото

Ремонтують покрівлю, міняють вікна: як оговтуються ніжинці після обстрілу росіян

22 ЛИПНЯ 2024, 17:21

Акторку-чернігівку звинуватили у плагіаті та інфоциганстві. Що відомо

22 ЛИПНЯ 2024, 16:22

Фото

Майстри показали, як реставрують деревʼяні будиночки Чернігова

22 ЛИПНЯ 2024, 15:16

Чернігівський ресторатор готував фірмові сендвічі у компанії зірок українського телебачення

22 ЛИПНЯ 2024, 14:11

ТОП-переглядів