Туреччина не пропустить через протоки до Чорного моря мінний тральщик "Чернігів"

03 СІЧНЯ 2024, 08:18

2195

Туреччина не пропустить через протоки до Чорного моря мінний тральщик "Чернігів"

Туреччина не пропустить через протоки до Чорного моря мінний тральщик "Чернігів"

Турецький Центр протидії дезінформації при управлінні президента Туреччини 2 січня оприлюднив ноту, в якій, зокрема, повідомив, що «твердження деяких ЗМІ про те, що «мінно-пошукові кораблі, подаровані Україні Великою Британією, пропустили через турецькі протоки до Чорного моря», не відповідають дійсності».

Також там наголошують, що країна одразу кваліфікувала спеціальну військову операцію рф проти України як «війну» і відповідно до статті 19 Конвенції Монтре про режим проток закрила протоки для військових кораблів воюючих сторін (рф та України).

Туреччина, яка з 1936 неупереджено і старанно виконує Конвенцію Монтре, зберігає свою непохитну рішучість і принципову позицію протягом цієї війни, щоб запобігти ескалації напруги в Чорному морі.

«Наші відповідні союзники були належним чином повідомлені про те, що мінно-пошукові кораблі, подаровані Україні Сполученим Королівством, не зможуть пройти через турецькі протоки до Чорного моря, доки триватиме війна», - заявило відомство країни.

Мова йде про українські мінні тральщики «Чернігів» (M310) і «Черкаси» (M311), які Україні готується передати Британія.

Джерело: Центр протидії дезінформації при управлінні президента Туреччини

"Час Чернігівський" писав: Колишні британці, а нині українці: тральщики “Черкаси” та “Чернігів” вперше вийшли в море під українським прапором

 

Схожі новини

На Чернігівщині боєць ЗСУ розстріляв двох сержантів: подробиці

17 ЛИПНЯ 2025, 11:36

Керівник фонду «Повернись живим» розказав про ситуацію на кордоні Чернігівщини

17 ЛИПНЯ 2025, 10:42

П’ять пожеж за добу на Чернігівщині: горіли квартири та будинки

17 ЛИПНЯ 2025, 10:22

Через негоду без світла залишились майже 3 тисячі абонентів на Чернігівщині

17 ЛИПНЯ 2025, 10:15

На Донеччині отримав важке поранення 24-річний доброволець. 9 днів боровся за життя

17 ЛИПНЯ 2025, 09:12

Бʼють по будинкам: ворожі обстріли прикордоння Чернігівщини за добу

17 ЛИПНЯ 2025, 08:46

У Чернігові вночі масштабна пожежа: горів ринок

17 ЛИПНЯ 2025, 07:55

ТОП-переглядів