Тріумфальна арка в Новгород-Сіверську сиплеться після зими

09 БЕРЕЗНЯ 2023, 15:35

1906

Тріумфальна арка в Новгород-Сіверську сиплеться після зими

Тріумфальна арка в Новгород-Сіверську

Унікальна пам’ятка архітектури національного значення, завдяки якій Новгород-Сіверський входить в список міст світу, які мають подібні архітектурні споруди, - Тріумфальна арка – сиплеться після зими. Єдиний на Чернігівщині приклад архітектури провінційного класицизму кінця 18 століття, перебуває на балансі Чернігівської обласної ради. Арку мали відремонтувати у 2022 році, однак коштів на ремонтно-реставраційні роботи так і не виділили.

За словами Новгород-Сіверського міського голови Людмили Ткаченко, раніше міська рада зверталась до Чернігівської обласної ради з проханням передати на баланс місту цілісний майновий комплекс «Новгород-Сіверський державний історико-культурний музей-заповідник «Слово о полку Ігоревім», до якого, окрім музею, входять 12 пам’яток архітектури й містобудування, серед яких – Трімфальна арку та Торгові ряди, однак отримали відмову.

«Не менш жахлива ситуація з Торговими рядами. Після зими вони також сиплються, - каже Людмила Ткаченко. – З цього приводу ми зверталися до Мін культу і просили відремонтувати коштом держави пам’ятки архітектури, але нам відповіли, щоб ми робили це самостійно. Навіть за наявності коштів ми цього зробити не можемо, оскільки споруди нам не належать і це буде нецільове використання коштів».

Автором Тріумфальної арки є архітектор Джакомо Кваренгі. Це єдиний на Чернігівщині пам'ятник архітектури в стилі класицизму.

Востаннє капітальний ремонт Тріумфальної арки провели у 1951-1959 роках, відновлювали після повоєнних пошкоджень.

У 2015-2017 роках було здійснено вибіркові ремонтні роботи Тріумфальної арки. Використана сума склала 90 тисяч гривень.

Як повідомили в Чернігівській обласній раді, виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення реставраційних робіт арки передбачено обласною програмою Реставрації пам’яток архітектури національного значення на території Чернігівської області на 2020-2023 роки. Так, програмою зокрема передбачено розроблення науково-проектної документації на реставрацію пам’ятки архітектури національного значення та проведення безпосередньо ремонтно-реставраційних робіт. Передбачалося, що виготовлення проекту потягне 250 тисяч гривень, а, власне, самі роботи – 550 тисяч гривень. Проект мало виготовити Управління містобудування та архітектури Чернігівської облдержадміністрації, а реставраційні роботи – сертифіковані будівельні організації. Але фінансування так і не надійшло.

На сьогодні вартість робіт значно виросла. Так, наприклад, на виготовлення проектно-кошторисної документації потрібно орієнтовно 600 тисяч гривень.

"Час Чернігівський" писав про архітектурні перлини Чернігівщини:

Джерело: Віталій НАЗАРЕНКО. Фото автора

Схожі новини

Пташки летять з Криму у Мезин, а там і у Європу

19 КВІТНЯ 2024, 13:32

Брав участь у звільненні Харківщини, Херсонщини і Донеччини: десантника з Чернігівщини нагородили "Золотим хрестом"

19 КВІТНЯ 2024, 12:27

Фото

Мер Ніжина інспектував укриття. Побаченим задоволений

19 КВІТНЯ 2024, 11:18

Відомі блогери зібрали на стрімі 6,2 млн грн: гроші відправлять чернігівцям, які постраждали від ракетного удару та воїнам "Азову"

19 КВІТНЯ 2024, 10:31

Фото

Воїн із Шостки, який проходив лікування на Чернігівщині, Віталій Шумей заговорив

19 КВІТНЯ 2024, 09:16

Ворог атакував чотири громади, полював за цивільним авто: ситуація у прикордонні Чернігівщини на ранок 19 квітня

19 КВІТНЯ 2024, 08:33

Воював у теробороні на захисті Чернігова: у місті прощались із бійцем ЗСУ

19 КВІТНЯ 2024, 06:01

ТОП-переглядів