Палац Тарновських з Качанівка потрапив до телепроєкту «Українські палаци. Золота доба»

18 ЛИПНЯ 2022, 19:38

1838

Про що мова? Про продукт каналу “1+1”, який виклав у відкритий доступ всі вісім серій документального циклу “Українські палаци. Золота доба”. Автором циклу виступив відомий тележурналіст Акім Галімов. У качанівській серій (хронометраж близько 20 хв) розповідається про те, чому Шевченко та Гоголь зловживали гостинністю власника КачанІвки (саме так, наголос на і), чому парк при палаці завбільшки з європейську країну і багато іншого. Нині комплекс відомий тим, що тут знімали популярний телесеріал «Кріпосна».

Цей проєкт являє собою 8 коротких серій, кожна з яких присвячена історії втрачених або зруйнованих українських палаців та їхніх власників. Створений продюсером Акімом Галімовим разом із командою істориків, архітекторів з 3D реконструкцій та спеціалістів VFX. 

Крім Качанівсього палацу до першого сезону проєкту потрапили: палац Потоцьких в Антонінах (Хмельницька обл.), палац у Сколе та братів Гределів (Львівська обл.), палаци князів Сангушків в Ізяславі та Славуті (Хмельницька обл.), палац бізнесмена Леопольда Кеніга в Шарівці (Харківська обл), неомавританський палац у Курісовому (Одеська обл), палац Фальц-Фейнів в Новоолександрівці (Херсонська обл.) та замок-палац у Жовкві гетьмана і воєводи Станіслава Жолкєвського.

Переглянути фільм про палац у Качанівці – за посиланням

Для довідки. Палац із присадибними ділянками та одним із найбільших пейзажних парків у Європі був зведений у 70-х рр XVIII ст. графом П. Рум’янцевим-Задунайським. Потім його власним став поміщик Почека. У 1824 році садибу успадкував Г. Тарновський. Під час господарювання Григорія Степановича Тарновського та його нащадків комплекс переживав один із кращих періодів свого розвитку і став важливим культурним і мистецьким центром.

Палац перебудували на двоповерховий із флігелями й баштами, звели Георгіївську церкву. Тому він носить ім’я Тарновських.Тут часто гостювали і творили видатні діячі культури, серед яких — Шевченко, Костомаров, Глінка, Гоголь, Щепкін, Рєпін, Максимович та інші. Крім того, садиба прославилася унікальною колекцією предметів часів козаччини та речей, пов’язаних із життям і творчістю Шевченка, яку зібрав Тарновський. «Качанівка» була справжнім музеєм.

Наприкінці XIX століття Качанівка перейшла у володіння до цукрових магнатів Харитоненків, які господарювали тут до приходу більшовиків. За радянської влади в комплексі діяла дитяча комуна, шпиталь, туберкульозний санаторій. Нині тут працює Національний історико – культурний заповідник «Качанівка».

Читати також: НАШІ ЛЮДИ. Володимир Пилипенко про зміни в Чернігові після боїв, нові маршрути екскурсій та історичні аналогії

 

Схожі новини

Вiдео

«Плита висіла над головами і могла кожну хвилину впасти», - рятувальник Артем Лисенко про порятунок людей після ракетного удару

26 КВІТНЯ 2024, 20:11

«Тільки вперед і ні кроку назад!» – девіз загиблого захисника, йдеться у петиції про присвоєння звання Героя

26 КВІТНЯ 2024, 19:38

У громаді на Чернігівщині хтось обкрадає дитячу могилу

26 КВІТНЯ 2024, 18:02

"Нас було 360. До сьогодні дожили близько 30": ліквідатор аварії на ЧАЕС розказав про роботу на даху зруйнованого реактора і наслідки опромінення

26 КВІТНЯ 2024, 17:17

Громада Чернігівщини збільшує суми допомоги для ТрО та ЗСУ - до 54,5 млн грн

26 КВІТНЯ 2024, 16:14

Хлібзавод на Чернігівщині везе товар навіть в обстрілюване прикордоння

26 КВІТНЯ 2024, 15:09

У ТРЦ «Hollywood» звітують: купівельні настрої в регіоні пожвавилися

26 КВІТНЯ 2024, 14:03

ТОП-переглядів