«Три кілометри треба йти до траси і голосувати з протягнутою рукою, аби хто підібрав»

17 КВІТНЯ 2024, 19:17

4596

В Боромики Чернігівського району три роки не ходить автобус

Фото ілюстративне

В Боромики Чернігівського району три роки не ходить автобус. Раніше їздив чотири рази на день. Кажуть, перевізниця продала автобуси, інші заїжджати в село не хочуть.

— Аби добратися до лікарні, треба йти до траси три кілометри, — жаліється 70-річна Тамара РИБОЧКА, місцева жителька. —  Це з Нових Боромик. Зі Старих Боромик — чотири, — уточнює. — На трасі з піднятою рукою голосуємо, аби хтось підібрав. В селі близько сотні дворів. Багато пенсіонерів. Як хворому дошкандибати ці три кілометри? 

— Скільки коштував проїзд до села і зараз, якщо сідати на трасі?

— Як автобус заїжджав, коштував 60 гривень. Від траси — 30. Та ми готові по 60 платити. 

Писали звернення до обласної військової адміністрації. Надіслали відповідь, що по трасі їздять маршрутки на Мену, Сосницю, Короп. Але ж графіків рейсів не знаємо. Та і зупинятися вони здорово не хочуть.

— Перевізником був ФОП Осипенко, — каже Максим ВЛАСОВ, начальник відділу транспорту Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства Чернігівської ОВА. — Була скасована ліцензія на перевезення, ФОП закрився ще до повномасштабного вторгнення. Пропонували іншим підприємцям. Але через нерентабельність ніхто не хоче брати цей маршрут. На сьогоднішній день, якщо взяти економічну складову і кількість пасажирів, рейс виходить збитковим. В мінус працювати ніхто не хоче. 

Людей із Боромик їздить не так вже і багато. Зверталися до Киселівської громади, куди входять Боромики, аби вони передбачили компенсацію перевізникам зі свого бюджету. Щоб заїжджали в село по дорозі на Мену, Сосницю, Новгород і назад. Та в громаді коштів нема. Пропонували їм, як варіант, організувати всередині громади маршрут, аби був підвіз до траси. Хоча б через день. В будні їздить три-чотири чоловіки. У вихідні більше. 

До того ж, на сьогодні є ще одна проблема. Збільшилася кількість пільговиків. Проїзд для них безкоштовний. По закону, компенсувати за них повинна громада. Але в більшості громад програм щодо компенсації немає. 

Авторка: Юлія СЕМЕНЕЦЬ, "Вісник Ч"

"Час Чернігівський" писав про таке: Допомогти людям: від пішохідного мосту у Чернігові організували підвіз жителів сусідніх громад

Схожі новини

Соціальні послуги у громаді на Чернігівщині: розпалити піч — 18 гривень, обрізати нігті — майже 17

30 БЕРЕЗНЯ 2025, 20:28

Інтерв’ю

Жирохов: фронт стабільний, росіяни скорочують підготовку солдатів, нові бригади ЗСУ ще формуються

30 БЕРЕЗНЯ 2025, 17:18

Не виконали 200 операцій з квітня по вересень: у лікарні на Чернігівщині не працює хірургія

30 БЕРЕЗНЯ 2025, 15:39

Шахед ніс на собі до 40 кілограмів вибухівки

30 БЕРЕЗНЯ 2025, 14:54

Вiдео

У 14 років піднімає 164 кг: юна чернігівка демонструє неймовірні результати у важкій атлетиці

30 БЕРЕЗНЯ 2025, 12:27

Сусіди допомогли викотити автівку: чотири прильоти за добу в Чернігові. Як це було

30 БЕРЕЗНЯ 2025, 11:03

Фермер із прикордоння Чернігівщини: «А куди виїжджати? Де ми треба?»

30 БЕРЕЗНЯ 2025, 10:00

ТОП-переглядів