«Три кілометри треба йти до траси і голосувати з протягнутою рукою, аби хто підібрав»

17 КВІТНЯ 2024, 19:17

3857

В Боромики Чернігівського району три роки не ходить автобус

Фото ілюстративне

В Боромики Чернігівського району три роки не ходить автобус. Раніше їздив чотири рази на день. Кажуть, перевізниця продала автобуси, інші заїжджати в село не хочуть.

— Аби добратися до лікарні, треба йти до траси три кілометри, — жаліється 70-річна Тамара РИБОЧКА, місцева жителька. —  Це з Нових Боромик. Зі Старих Боромик — чотири, — уточнює. — На трасі з піднятою рукою голосуємо, аби хтось підібрав. В селі близько сотні дворів. Багато пенсіонерів. Як хворому дошкандибати ці три кілометри? 

— Скільки коштував проїзд до села і зараз, якщо сідати на трасі?

— Як автобус заїжджав, коштував 60 гривень. Від траси — 30. Та ми готові по 60 платити. 

Писали звернення до обласної військової адміністрації. Надіслали відповідь, що по трасі їздять маршрутки на Мену, Сосницю, Короп. Але ж графіків рейсів не знаємо. Та і зупинятися вони здорово не хочуть.

— Перевізником був ФОП Осипенко, — каже Максим ВЛАСОВ, начальник відділу транспорту Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства Чернігівської ОВА. — Була скасована ліцензія на перевезення, ФОП закрився ще до повномасштабного вторгнення. Пропонували іншим підприємцям. Але через нерентабельність ніхто не хоче брати цей маршрут. На сьогоднішній день, якщо взяти економічну складову і кількість пасажирів, рейс виходить збитковим. В мінус працювати ніхто не хоче. 

Людей із Боромик їздить не так вже і багато. Зверталися до Киселівської громади, куди входять Боромики, аби вони передбачили компенсацію перевізникам зі свого бюджету. Щоб заїжджали в село по дорозі на Мену, Сосницю, Новгород і назад. Та в громаді коштів нема. Пропонували їм, як варіант, організувати всередині громади маршрут, аби був підвіз до траси. Хоча б через день. В будні їздить три-чотири чоловіки. У вихідні більше. 

До того ж, на сьогодні є ще одна проблема. Збільшилася кількість пільговиків. Проїзд для них безкоштовний. По закону, компенсувати за них повинна громада. Але в більшості громад програм щодо компенсації немає. 

Авторка: Юлія СЕМЕНЕЦЬ, "Вісник Ч"

"Час Чернігівський" писав про таке: Допомогти людям: від пішохідного мосту у Чернігові організували підвіз жителів сусідніх громад

Схожі новини

Фото

Книжки та малюнки з Чернігівщини – на «Українській книжковій полиці» в Польщі

21 ТРАВНЯ 2024, 19:43

Вiдео

Латвія оздоровить дітей з Чернігівщини і допоможе відновити пошкоджену ворогом енергетику

21 ТРАВНЯ 2024, 18:13

Як нині живе прикордонна громада Чернігівщини, що межує із союзницею рф, ворожою білоруссю

21 ТРАВНЯ 2024, 17:11

На війні загинув випускник Чернігівського ліцею з посиленою військовою та фізичною підготовкою

21 ТРАВНЯ 2024, 16:20

Відомий письменник-ніжинець знявся у кіно…26 років тому

21 ТРАВНЯ 2024, 16:13

На Чернігівщині продають агропідприємство за понад 3 мільйони доларів

21 ТРАВНЯ 2024, 15:21

Підняти вартість проїзду та додаткові гроші з бюджету: мерія знову натякає, що перевізники не вийдуть на рейси

21 ТРАВНЯ 2024, 15:13

ТОП-переглядів