ТОП-злочини 2023 року: За три персики, зірвані в сусіда, вітчим п’ять днів бив і катував дітей

19 СІЧНЯ 2024, 17:21

1867

ТОП-злочини 2023 року: За три персики, зірвані в сусіда, вітчим п’ять днів бив і катував дітей

Фото ілюстративне

Продовжуємо публікувати топ-5 найбільш кривавих злочинів 2023 року.

Без сліз не можна читати ухвалу суду про обрання запобіжного заходу ще одному негіднику, 46-річному Роману Сапі з Оболоння на Коропщині.

Його жертви — 11-річна сестра і 12-річний брат із села Будище та 36-річна Тетяна, їхня мати. Сапа з Києва. Роман кілька років тому купив хату в Оболонні. Туди і забрела непутяща Тетяна. Жили на бабину пенсію, пенсію Тетяни і пенсію сина — дитина хвора. Що коїлося за зачиненими дверима, односельці могли лише здогадуватися.

— Я, як кума, хрещена Тані, теж не могла зайти. Стою біля дверей, а Роман мені: «Пріходітє завтра». Оскільки сім’я через поведінку матері стояла на обліку як неблагополучна, то вдавалося потрапити мені як фельдшеру. Приходила з діловодом, тоді вже впускав. Показував, що в холодильнику є продукти, їсти наварено. І запитував при нас: «Дєті, я вас нє абіжаю?» Вони відповідали: «Дядя Рома хороший». Принесла на Новий рік подарунки, а кума і син наголо пострижені. Здивувалася. Роман каже: «Це новий імідж у новому році», — пригадує 51-річна Алла Жабко.

Саме до Алли в ніч на третє серпня і прийшли побиті діти з матір’ю. Їм вдалося вирватися, коли п’яний кат заснув. Жінка викликала поліцію. Зі струсом головного мозку, закритими черепно-мозковими травмами, множинними переломами рук, численними гематомами й саднами всіх відвезли до лікарні.

Поліція встановила: Роман дізнався від сусіда, що діти зірвали в нього три персики. Накинувся, почав бити відрізком металевої труби. Мати стала захищати. Тоді Роман повалив її на підлогу, гатив кулаками в обличчя і по голові, внаслідок чого заподіяв закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку. Потім двічі наступив на тулуб, що завдало болю. «Після чого, забравши мобільний телефон, погрозами змушував дітей стояти в принизливій позі на колінах, тримаючи руки за головою», — сказано в ухвалі суду.

Після зачинив у погребі. Періодично заводив у хату, ставив на коліна, примушував битися головою об підлогу. Змусив брата і сестру зістригти один одному волосся. Потім замість металевої труби взяв палицю — бив по руках, ногах і головах дітей. Далі схопив пасинка за ліву ногу і вдарив ножем у стопу. Падчерці приставляв ніж до горла, наказував різати брата. Згодом обухом сокири бив дітей по головах і руках. Вони плакали, кричали від болю. Так тривало п’ять днів поспіль. До того ж, увесь цей час він не давав їм ні їсти, ні пити. І постійно погрожував. Сліпа баба чула, як Роман мучить дітей, та нічим зарадити не могла.

Наслідки катувань відчима  Наслідки катувань відчима

Як це не дивно звучить, але саме горілка врятували від смерті матір з дітьми. Коли Сапа так впився, що міцно заснув, їм вдалося втекти. Інакше, як дивом, не назвеш і те, що діти вижили після таких мордувань. Подробиці всіх жахів ще спливуть у суді.

Сапі інкримінують катування — стаття 127 Кримінального кодексу (світить до шести років тюрми) та частину 3 статті 146 (незаконне позбавленні волі, що спричинило тяжкі наслідки). Санкція останньої — від п’яти до десяти років ув’язнення. Справу розглядає Коропський районний суд. Обвинувачений очікує на вирок у Новгород-Сіверському СіЗО.

Авторка: Валентина Остерська, "Вісник Ч"

"Час Чернігівський" писав про таке: 

 

 

 

Схожі новини

Менше обстрілів, більше ворожих дронів: ситуація у прикордонні Чернігівщини

15 КВІТНЯ 2024, 08:19

Загинули на фронті: на Чернігівщині поховали трьох бійців ЗСУ

14 КВІТНЯ 2024, 21:37

За держзраду суд дав пастуху п’ятнадцять років

14 КВІТНЯ 2024, 19:58

Виконують пісні на замовлення, гроші йдуть на авто для військових

14 КВІТНЯ 2024, 18:33

У молодої родини горів відремонтований будинок

14 КВІТНЯ 2024, 17:29

За три дні мати зібрала 130 тис грн сину на бусик: віддавати їздила на Донеччину

14 КВІТНЯ 2024, 16:38

Чим обробляти дерево якщо брунька вже зелена

14 КВІТНЯ 2024, 14:16

ТОП-переглядів