Тиждень вигрібали сміття, труїли щурів: відновив роботу центр для безпритульних тварин

28 БЕРЕЗНЯ 2024, 16:11

863

Тиждень вигрібали сміття, труїли щурів. Через рік простою в Прилуках відновив роботу центр для безпритульних тварин

Фото ілюстративне

В Прилуках знову працює центр перетримки для безпритульних тварин. Руслан Ніязов, колишній керівник комунального підприємства «Послуга», на балансі котрого був притулок, написав заяву про звільнення. 

Притулок був закритий майже рік. У 2023 році на його утримання не виділялися кошти, бо депутати міськради не прийняли бюджет.

На той час в притулку було 43 собаки. Працівники їздили годувати підопічних, але зарплати не отримували. Зрештою терпець урвався: 1 червня повідкривали вольєри, відпус­тили псів на вільні хліба. Собаки бігали по території, рвали одне одного. 

— З 8 лютого я офіційно на роботі,  — каже Сергій СТРАХОВ, новий керівник КП «Послуга». — Чи мільйон шістсот, чи мільйон вісімсот нам виділили. Зараз ремонтуємо вольєри. Навели порядок, приємно заходити. Всередині страшне, що робилося. Тиждень відмивали. 

— Хто розвів бардак?

— Пси. Такий сморід був, очі виїдало. Хоч притулок не працював, волонтери привозили їжу. Щурів труїли. Але ж за псами треба і прибирати. Цього ніхто не робив. Зараз у притулку сім собак. Ми закупили корм, варимо їм кашу. Штат три чоловіки. Один займається виловом. Двоє по черзі готують, прибирають. Три договори підписали з ветклініками щодо лікування і стерилізації. Хочу працювати, якщо вийде, з усіма клініками міста. 

— Ви вже були керівником притулку?

— Так, у 2020 році.

— Хто знову запросив на роботу?

— Керівництво міста. 

— За рік побільшало безпритульних тварин у Прилуках?

— Статистику, скільки вивелося цуценят, не ведемо, — сміється. — В місті багато волонтерів, які дивляться за собачками своїми силами. Паралельно і ми будемо проводити стерилізацію і повертати тваринку туди, де відловили. В притулку будемо тримати агресивних або хворих. Один агресивний вже є. Не випускаємо. Був випадок, приїхали волонтери не в робочий час. Перелізли через паркан. Понакидали кісток, каші. Відкрили вольєр. Агресор покусав іншого пса, той два дні лежить в будці, не виходить. А ми про це не знали. Хочеться погодувати, допомогти, я не проти. Але ж треба робити по-людськи. Тим паче, що ми вже працюємо і харчування у тварин достатньо.

Ще планую повернути ідею з пошуком родин для наших підопічних. 

Авторка: Юлія СЕМЕНЕЦЬ, "Вісник Ч"

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

По чім на місцевому ринку Чернігівщини бройлери, качки і курчата

18 КВІТНЯ 2024, 19:23

Група «Прозорість і підзвітність» посилить контроль за закупівлями

18 КВІТНЯ 2024, 18:07

Фото

Чернігівка відкрила кондитерську у Лондоні

18 КВІТНЯ 2024, 17:13

У Ніжині відкриють магазин Епіцентр формату Express

18 КВІТНЯ 2024, 16:13

Носівка у жалобі за загиблою поліціянткою Аліною Миколаєць

18 КВІТНЯ 2024, 15:08

Загинув на плацдармі біля Кринок: рідні просять за петицію щодо звання Героя

18 КВІТНЯ 2024, 14:09

Троє чеченських військовослужбовців дістали поранення під час обстрілу Брянщини

18 КВІТНЯ 2024, 13:51

ТОП-переглядів