У Прилуках випустили із вольєрів безпритульних собак: гризуть, рвуть один одного

25 ЧЕРВНЯ 2023, 10:33

2631

У Прилуках випустили із вольєрів безпритульних собак: гризуть, рвуть один одного

Безпритульний пес, якого волонтери  врятували від інших собак

Працівники комунального підприємства «Послуга», що в Прилуках, 1 червня відкрили вольєри і випустили всіх безпритульних собак. Кобелі рвали один одного, сучки почали водити зграї.

— У комунального підприємства немає фінансування. На початку нинішнього року міська влада не виділила кошти. Але за вивіз сміття гроші отримують, двірники працюють. Як варіант, можна було домовитися з військовими частинами, аби віддавали відходи їжі, і годувати тих собак. Це при бажанні. Але я такого бажання не помітила, зараз там біда, — обурюється Тетяна СИЧ, волонтерка громадської організації «Прилуцьке товариство захисту тварин».  —  У Прилуках є волонтер Олександра Левченко. Поїхала в Херсонську область. Вона заявила, що 80 прилуцьких родин зголосилися взяти херсонських тварин. На мою думку, половина з них через декілька тижнів може опинитися на вулиці. Якщо в родинах щось піде не так і не приживуться.

З 2018 року в Прилуках відловлювали, стерилізували, годували, доглядали за безпритульними тваринами.

— Двері притулку довелося відчинити. Можна сказати, собаки на вільних хлібах, — підтверджує Руслан НІЯЗОВ, начальник комунального підприємства «Послуга» Прилуцької міськради.

— Скільки тварин пішли на ці хліби?

— Узимку було 43. Зараз залишилося до двох десятків. Усіх інших майже за пів року прилаштували. Приміщення розраховане на 70 собак.

Кожного року міські депутати на сесії затверд­жували програму щодо поводження з безпритульними тваринами. Із бюджету виділяли кошти, трохи більше мільйона гривень на рік. Це заробітна плата працівникам, закупівля медичних матеріалів, харчування. Програма діяла так: у кінці року з бюджету виділяли кошти, і ми наймали працівників. Через рік звільняли, а коли приймали новий бюджет, знову набирали. Працювало шість чоловік: відловлювачі, доглядальники. Утримували тільки безпритульних собак.

У цьому році ситуація з бюджетом Прилук усім відома. Його не прийняли. І з січня цього року програма не затверджена. Співробітники їздили на роботу, працювали. Сподівалися, що якось питання врегулюється.

— Люди пів року працювали безкоштовно?

— П’ять місяців. Притулок за містом. Аби доїхати, треба платити за проїзд. Чи добиратися своєю машиною.

— Де брали їжу, медичні препарати для собак?

— Це питання худо-бідно вирішували. Зверталися до громадських формувань, небайдужі допомагали. А потім працівники почали відмовлятися їздити.

У мене за ці п’ять місяців купа листів. Зверталися до керівництва міста, обласної військової адміністрації, громадських організацій. Але так нічого і не вирішено. Питання болюче. Ми дуже любимо тваринок на сторінках соціальних мереж, але коли з ними кожен день — це кропітка і важка робота. Бажаючих працювати мало. Одна справа винести миску з їжею і думати, що ти врятував тваринку. Інша —  лікувати.

— Собаки розбіглися Прилуками?

— Ні. Це вже як їхня домівка, вони звикли до центру, території. Проживають там. Раз на день завозимо їжу.

"Час Чернігівський" писав про таке:

Джерело: "Вісник Ч", Юлія СЕМЕНЕЦЬ. Фото з архіву Тетяни СИЧ

Схожі новини

Фото

На Чернігівщині запрацював громадський простір турботи про здоров'я

24 ЧЕРВНЯ 2024, 16:28

До ФК «Чернігів» повернувся старий гравець, а у клубі коментують чутки про колаборацію з «Десною»

24 ЧЕРВНЯ 2024, 15:16

Почав задихатись, посинів та втратив свідомість: медики з Чернігівщини врятували 44-річного чоловіка

24 ЧЕРВНЯ 2024, 14:20

Переваги рідкого мийного засобу для прання

24 ЧЕРВНЯ 2024, 13:17

Фото

У Ніжині фахівці ДСНС врятували маленьке совенятко

24 ЧЕРВНЯ 2024, 12:56

Вiдео

Чернігівці з постраждалого мікрорайону Бобровиця велопробігом хотіли привернути увагу до проблем відбудови житла

24 ЧЕРВНЯ 2024, 12:04

Фото

Грибники Чернігівщини полюють за лисичками та діляться світлинами

24 ЧЕРВНЯ 2024, 11:41

ТОП-переглядів