«Тіньові» пасажирські перевезення на Чернігівщині: чому небезпечні

28 БЕРЕЗНЯ 2024, 10:15

1240

«Тіньові» пасажирські перевезення на Чернігівщині: чому небезпечні

Фото ілюстративне

Перевізників визначають виключно на конкурсних засадах. На сьогодні в Чернігівській ОДА з 63 перевізниками укладено 244 договори. А це – 190 напрямків, на яких забезпечуються пасажирські перевезення.

Але є перевізники, які не бажають брати участь у конкурсах і надають відповідні послуги населенню без дозвільних на те документів. Вони працюють майже на всіх приміських та міжміських маршрутах, здійснюючи відправлення незадовго до офіційно затверджених розкладів руху. Основними такими напрямками є Городнянський, Ріпкинський, Корюківський, Новгород-Сіверський,  Семенівський, Сосницький та Сновський.

«У чому в принципі постає проблема для громадян: відсутнє страхування (у 95% випадків), автобуси, як правило, переобладнані з вантажних в пасажирські (що заборонено законом), до того ж «тіньові» перевізники встановлюють додаткові сидіння без належної фіксації. Не проводиться  перевірка передрейсового технічного стану транспортного засобу та медичний огляд водія, що також наражає на небезпеку пасажирів», – наголосив під час тематичного брифінгу в медіацентрі ОВА начальник відділу транспорту та зв'язку Департаменту енергоефективності, транспорту, зв'язку та житлово-комунального господарства ОДА Максим Власов.

Максим Власов

Максим Власов

У липні 2023 року здійснено 17 перевірок перевізників, за результатами яких складено близько 320 актів на понад 3 млн грн.

Втім лише 10% накладених штрафних санкцій було сплачено до бюджету. Адже такі перевізники реєструють підприємства за місцем проживання, у власності підприємства відсутні будь-які активи та основні засоби, транспортні засоби використовуються на умовах оренди, а на рахунках відсутні кошти, що унеможливлює примусове стягнення боргу органами державної виконавчої служби.

Впливає на ситуацію і недосконале законодавство в частині відповідальності перевізників – накладені штрафи «покриваються» за два-три рейси.

Чернігівська ОДА неодноразово зверталася до профільного міністерства та Кабміну з метою посилення такої відповідальності, акцентуючи на можливості конфіскації транспортного засобу, якщо він використовується для нелегальних перевезень пасажирів. Наразі його можна конфіскувати, якщо особа, яка кермує, є власником і має ліцензію загалом на пасажирські перевезення.

Кожен пасажир має подбати про власну безпеку, а відтак – користуватися автобусами, що відправляються від автостанцій», – наголосив спікер.

Джерело: Чернігівська ОВА 

"Час Чернігівський" писав про таке: На Чернігівщині взялися перевіряти перевізників. Скільки виявили порушників

Схожі новини

Вiдео

Бійці бригади з Чернігівщини показали як полюють на "шахеди"

14 ГРУДНЯ 2024, 20:24

Чернігівець виграв у покер у Львові 44 тисячі гривень

14 ГРУДНЯ 2024, 18:41

Вiдео

Прокурори змінюються, а справа не рухається: деталі скандального суду в Чернігові

14 ГРУДНЯ 2024, 17:40

Бабуся доглянула всіх сусідів на кутку та узяла під опіку п’ятьох онуків

14 ГРУДНЯ 2024, 14:57

Вiдео

Як правильно відзначити різдвяно-новорічні свята під час війни: що радить церква та психологи

14 ГРУДНЯ 2024, 13:27

На Чернігівщині невідомі підпалили кабінет чиновниці

14 ГРУДНЯ 2024, 12:30

Під вогнем 4 громади: ситуація на прикордонні Чернігівщини на добу

14 ГРУДНЯ 2024, 10:22

ТОП-переглядів