Суд виніс вирок колишнім чиновникам, яких зловили на хабарі: що присудили?

07 СЕРПНЯ 2023, 11:42

1580

Суд виніс вирок колишнім чиновникам, яких зловили на хабарі: що присудили?

Віктор Горбащенко та хабар 1000 доларів

18 липня 2023 року Бахмацький районний суд Чернігівської області оголосив вирок у справі № 730/1227/19 за обвинуваченням колишнього голови Борзнянської районної ради Віктора Горбащенка та екс-завідувачки сектору культури Борзнянської райдержадміністрації Марії Рогової в отриманні хабара. Обоє екс-чиновників визнали себе винними і пішли на угоду зі слідством.

Голові – тисячу, завідувачці сектору – 500!

Затримані у 2019 році правоохоронцями за підозрою в отриманні хабара голова Борзнянської райради Віктор Горбащенко та завідувачку сектору культури райдержадміністрації Марія Рогова визнали себе винними та пішли на угоду з прокурорами. Посадовці вимагали 1500 доларів за вплив на конкурсну комісію при секторі культури по наданню в оренду приміщень, а також за внесення змін в істотні умови договору щодо несплати орендної плати протягом року. Віктор Горбащенко мав отримати 1000 доларів, завідувачка сектору культури РДА Марія Рогова одержала 500 доларів за укладення договору оренди нежитлового приміщення, що знаходиться на балансі установи.

18 липня Бахмацький районний суд Чернігівської області виніс вирок. Чиновники визнали себе винними, тож суд пішов на пом'якшення і залишив їх на волі. Обоє отримали покарання, не пов’язані з позбавленням волі. Окрім судових витрат, Горбащенко та Рогова мають заплатити по 25 тисяч гривень штрафу, а екс-чиновниці РДА до всього ж заборонили рік обіймати адміністративні посади. Вирок набуває сили 18 серпня. З відповідним рішенням суду можна ознайомитись в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Що відомо про засуджених?

Марія Рогова, який окрім штрафу, суд заборонив займати впродовж року адміністративні посади, нині працює директором комунального підприємства «Центру культурних послуг Височанської сільської ради» у селі Високе Височанської територіальної громади. 

Віктор Горбащенко, судячи з офіційного сайту Плисківської сільської ради, працює в Плисківській громаді на посаді головного спеціаліста з економічного розвитку та інвестицій. Крім того Горбащенко є депутатом Борзнянської міської ради та, як розповідають в кулуарах, ймовірним кандидатом в секретарі ради.

Горбащенка можуть позбавити мандату

Відповідно до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», а саме п. 1 ч. 2 ст. 5 згаданого Закону місцева може позбавити своїм рішенням депутатського мандата Віктора Горбащенка як такого, який засуджений за корупційний злочин, не пов’язаний з позбавленням волі.

Віктор Горбащенко

Проголосувати за прийняття відповідного рішення має більшість від загального складу ради. Це питання може бути винесене на розгляд у загальному порядку та приймається після обговорення відкритим поіменним голосуванням, а в резолютивній частині рішення ради першим пунктом повинно бути вказано: «Достроково припинити повноваження депутата (П. І. П.) у зв’язку із набранням законної сили обвинувальним вироком суду, за яким його засуджено до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі».

Вирок відносно депутата Віктора Горбащенка набирає законної сили після 18 серпня 2023 року за умови, якщо він не подасть апеляційної скарги. І ось стане ясно: чи підніме  Борзнянська міська рада питання позбавлення мандата депутата корупціонера чи залишить його у своїх рядах?

Джерело: Віталій НАЗАРЕНКО

"Час Чернігівський" писав про вироки: 

Схожі новини

Інтерв’ю

Морпіхи-чернігівці досі у полоні: Дениса засудили на 18 років, а Олега кинули в мордовські табори

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 15:10

Фото

Жінка з Чернігівщини уже 41 рік - зооволонтерка. Скількох тварин змогла врятувати

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 13:42

Було безкоштовно, а стало за гроші: скільки коштує вивіз сміття і чому треба купувати спеціальні мішки

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 11:39

Скільки посадовців з Чернігівщини задекларували крипту

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 11:20

Хотів застрелитись з мисливської рушниці: на Чернігівщині врятували самогубця

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 10:36

Суд над чернігівцями у Гомелі: у чому звинувачують українців

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 09:10

Стало більше дронів: ворог обстріляв чотири громади Чернігівщини

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 08:12

ТОП-переглядів