Стало відомо, хто і чому передав Залужному 1 мільйон у спадок

29 СІЧНЯ 2023, 10:49

2616

Стало відомо, хто і чому передав Залужному 1 мільйон у спадок

Валерій Залужний

Виявилося, що це - колишній дисидент та уродженець Вінниччини. Свій заповіт покійний житель штату Вашингтон склав ще торік, перед своєю кончиною 24 жовтня.

Окрім того, уточнюється, що Грегорі Степанець мав глибоку повагу до генерала Залужного. Тож, десь американця неабияк зворушив Головногокомандувача ЗСУ, про що він повідомив у коментарі виданню BBC Україна.

Не міг вчинити інакше

«Я все своє життя віддав Збройним силам. І не мав жодного сумніву, що повинен робити зі спадком. Остання воля пана Григорія, очевидно, полягала в тому, щоб підтримати в моїй особі українське військо. Вдячний всім, хто допомагає Збройним силам України. І вдячний своїй родині за розуміння», — цитує медіа Валерія Залужного у відповідь на свій запит.

Відомо також, що генерал спрямував спадок у повному обсязі на спецрахунок Національного банку України для збору коштів на потреби армії. Це підтверджено SWIFT-повідомленням банку від 5 січня 2023.

У некролозі на сайті американської меморіальної служби Dignity Memorial повідомляється, що Грегорі Степанець помер 24 жовтня 2022 в місті Редмонд (штат Вашингтон, США). У цьому місті розташована штаб-квартира компанії Microsoft, де довгий час працював Степанець. Місто відоме високим рівнем життя через велику кількість високооплачуваних айтішників.

Степанець працював у Microsoft з кінця 1980-х, коли переїхав з СРСР у США.

Народився він у квітні 1938 у Вінниці. Батько Грегорі Степанця загинув під час Другої світової війні і наступу німецької окупаційної армії в жовтні 1941 року. Хлопця з матір'ю евакуювали на Урал, «де вони зазнали голоду та інших випробувань».

Після завершення війни Степанці повернулися до Вінниці, де вижити в нові голодні роки їм допоміг дядько Григорія. Як інвалід війни ((він був поранений і втратив ногу) той отримував військовий пайок і ділився з ними.

Вищу освіту в галузі математики і хімії Григорій Степанець отримав у Москві, де в 1956 став студентом Московського державного університету імені Ломоносова. Захистив кандидатську роботу з фізичної хімії. Володів українською, російською, німецькою, італійською та англійською мовами. Як стверджують друзі та знайомі, чоловік ніколи не забував своє українське коріння.

Працював у Геофізичному науково-дослідному інституті в Москві. Втратив роботу після того, як підписав лист на підтримку дисидентів: Степанця звільнили за сфальсифікованим приводом, він зазнав переслідувань КДБ.

Російський правозахисник Олександр Черкасов, голова ради правозахисного центру Меморіал, підтвердив, що за історією Степанця стоїть «одна стара московська дисидентська історія».

Відтоді повноцінно працювати українець не міг і подав заявку на отримання виїзної візи, однак дістав відмову.

Лише після приходу Михайла Горбачова до влади в СРСР Григорій Степанець отримав дозвіл виїхати з Радянського Союзу.

У 1989 він переїхав до США і почав працювати в штаб-квартирі Microsoft у Редмонді. Отримав громадянство. Перевіз сюди родину. Маючи досвід роботи старшим системним програмістом і аналітиком, став розробником програмного забезпечення. Навіть зараз у мережі можна знайти патент, одним із двох співавторів якого є Грегорі Степанець (Gregory Stepanets). Він був оформлений у 1997 для Microsoft і стосується техніки декодування даних змінної довжини — йдеться про бінарне кодування інформації у комп’ютерах.

У відкритих джерелах немає фото Грегорі Степанця.

Судячи з некрологу з нагоди її смерті (23 жовтня 2022), Степанець помер наступного дня після дружини.

BBC News Україна із посиланням на Генштаб, уточнює, що з дружиною Грегорі Степанець познайомився у 1959, у них залишилися донька, онук і правнук. Як розповіли виданню родичі Степанця, «з любов’ю Григорія до України можна порівняти лише його любов до рослин і дерев».

"Час Чернігівський" писав про благодійників:

Схожі новини

Півтори години детонації: наслідки ракетного удару ЗСУ по Брянщині

21 ЛИСТОПАДА 2024, 17:27

Фото

Сучасні системи відеоспостереження за лісами показали... дітям

21 ЛИСТОПАДА 2024, 16:15

Сказ виявили у лося на території Чернігівського району

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:48

Гуде чи ні — діти навчаються. У протирадіаційному сховищі вільно розмістилися всі класи

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:20

"Урожай хороший": чим живе "гарбузова справа" у прикордонній громаді

21 ЛИСТОПАДА 2024, 14:14

Навіки 24-річний: у громаді попрощалися із захисником, який поліг на Донеччині

21 ЛИСТОПАДА 2024, 13:05

Помер відомий громадський активіст з Чернігова

21 ЛИСТОПАДА 2024, 12:39

ТОП-переглядів