Сталева «Лють»: хто та чому з чернігівців йде у «Гвардію наступу» до штурмових бригад поліції та прикордонслужби?

14 БЕРЕЗНЯ 2023, 15:50

2111

Сталева «Лють»: хто та чому з чернігівців йде у «Гвардію наступу» до штурмових бригад поліції та прикордонслужби?

Запис добровольців

Вже кілька тижнів йде активне промо щодо вступу українців у гвардії наступу. Зокрема, набирають і чернігівців. Причому, можна обрати не лише армійський напрям, а й прикордонний, поліцейський, тощо.

Чернігівська Лють

Від початку лютого почали формувати 8 штурмових бригад "Гвардія наступу" для посилення Сил оборони та звільнення окупованих територій.

Нині, як звітують у столиці, вже є майже три десятки тисяч заявок. Основні склади набрані, тож, поповнюють кадровий резерв.  Чим заохочують майбутніх гвардійців, чому саме чернігівці йдуть до лав штурмових бригад? І хто йде?

У обласному управлінні Національній поліції речниця Наталія Слабеняк коментує: «гвардійський» напрям і справді популярний. І не лише через якісне забезпечення.

«Набір до бригади Нацполіції «Лють» -  суто добровільний і не є службою за контрактом. Рекрутингова кампанія спрямована на найм мотивованих і патріотичних людей. Долучаючись до бригати Нацполіції «Лють» добровольці стають поліцейськими і служать в Національній поліції України», - говорить фахівчиня.

Представники силових структур приймають добровольців

Служба має багато переваг. Ось лише деякі:

  • можливість отримати вищу освіту у військових вишах під час служби – безкоштовно або пільгово;
  • щорічна відпустка, тривалість якої зростає зі збільшенням вислуги років;
  • окрім загального страхового стажу, служба зараховується до стажу державної служби; право на пенсію після 25 років календарної служби, зокрема й за змішаним з цивільним стажем.

Окрім того, усі військовослужбовці усіх підрозділів сил оборони, які беруть безпосередню участь у бойових дій протягом не менше 30-ти днів, отримують статус УБД. Він передбачає ще більше різноманітних пільг та прав, починаючи з безкоштовного та позачергового медичного обслуговування та 75-% знижки на комунальні послуги аж до дострокового виходу на пенсію.

«Звичайно, також йдеться про право використовувати щорічну відпустку у будь-який час та отримувати ще 14 днів додаткової відпустки зі збереженням зарплати», - уточнюють в поліції.

До підрозділу Нацполіції «Лють» подали анкети через ЦНАПи 130 чернігівців. Плюс громадяни подають анкети через сайт https://storm.mvs.gov.ua/  Тому формально кількість добровольців більша. Найбільше серед майбутніх гвардійців саме жителів обласного центру. Вони найактивніші.

Спойлер: серед бажаючих і чимало жінок. Наприклад, у медіа вже була історія чернігівки Тетяни Дубини, яка успішно подолала конкурсний відбір і зараз проходить підготовку.

Під час презентації "Гвардії Наступу" у чернігівському ЦНАП

Чому чернігівці йдуть у «Лють»?

«Комплектування цих бригад ґрунтується саме на наборі високомотивованих кадрів. Головний фокус – на особистостях. На людях, які здатні самостійно ухвалювати рішення, мотивованих звільняти українську землю та наших людей. На Чернігівщині багато патріотичних громадян, які пережили наслідки ворожого вторгнення та прагнуть наблизити перемогу України. Тому йдуть до «Гвардії наступу», коментує Наталія Слабеняк.

Також гвардійці з поліції спочатку матимуть кількамісячний інтенсив із наступним бойовим злагодженням нових підрозділів. Після цього бійці братимуть участь у наступальних операціях задля посилення основних сил нашої країни.

Вони не будуть відправлені на фронт відразу, таким чином, вони стануть до виконання бойових завдань лише тоді, коли увесь особовий склад буде повністю готовий. До їх підготовки залучатимуть кращих інструкторів з вогневої підготовки, тактичної медицини. Вони будуть добре споряджені та оснащені якісним озброєнням і технікою.

В інтерв‘ю «Укрінформу» один з експертів генерал-лейтенант Ігор Романенко повідомив, що штурмові бригади почнуть застосовувати на полі бою після того, як ЗСУ успішно виконають стратегічну оборонну операцію. Коли російські війська втратять наступальний потенціал, українські - перейдуть у контрнаступ.

Щоб не втратити імпульс наступу і не затримуватися у населених пунктах, тож, саме бригади з “Гвардії наступу” зачищатимуть деокуповані населені пункти.

«Якщо ЗСУ затримуватимуться на кожному населеному пункті, то наступальний імпульс дуже швидко заклиниться. А це неприпустимо. Тому тоді, коли населений пункт буде оточений, туди входитимуть ці бригади з “Гвардії наступу”, які проводитимуть зачистки. А підрозділи ЗСУ йтимуть далі звільняти території», – прокоментував генерал-лейтенант.

Командуватиме «Люттю» учасник російсько-української війни полковник Олександр Нетребко.

«Сталевий кордон» буде берегти кордон, але не на Чернігівщині

На початок березня до прикордонного загону подали понад 4,7 тис заявок. Скільки з них чернігівські - у відомстві воліють тримати в секреті.

Сергій Кудря, начальник відділу комплектування 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого, коментує - у «Сталевому кордоні» є кілька варіантів проходження служби: як за контрактом, так і по мобілізації. Причому, наявність попереднього досвіду військової служби не важлива.

«До 27 років людина є призовником, і якщо досі не проходила військову службу строкову - є можливість підписати контракт. Він підписується на 3 роки. За підписання першого контракту виплачується одноразова грошова допомога. Розмір допомоги залежить від розміру мінімальної зарплати - нині це більше 20 тис грн. Плюс грошове забезпечення», - розповів Сергій Кудря.

Нині мінімальний розмір забезпечення - 20,1 тис грн, а у 15-му мобільному прикордонному загоні «Сталевий кордон» доплачується ще за специфіку служби - у підсумку, виходить щонайменше 25 тис грн. Але і це ще не все - залежно від посади та навантаження також передбачені інші додаткові виплати. Мінімум, який може отримати на руки новобранець - все ті 25 тис грн.

Щоб стати сталевим прикордонником - потрібно пройти кілька етапів відбору. Зокрема, спеціальне тестування. Потім - спецперевірка на предмет притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності. Також перепоною може стати участь кандидата у різних громадських формування радикального спрямування.

Якщо питань немає - потім ВЛК та медогляд.

Також держава зобов’язується попіклуватися про новобранця по повній - від форменого одягу до медстрахування. Є можливість стати на квартирну чергу, отримувати компенсацію за найм житла, або проживати у розташуванні підрозділу.

Де служитимуть чернігівці? Ні, місцевий кордон не розглядається. Сам 15-й мобільний загін формується у центральній Україні, місце розташування - Черкащина та Хмельниччина. Там є навчальна база, де новобранці опановуватимуть військові дисципліни протягом 2-4 місяців. 

«Після проходження підготовки - вони будуть залучалися до виконання бойових завдань для звільнення територій України на східному кордоні», - додає Сергій Кудря.

Жінок теж набирають. Але є умова - вони повинні відповідати певній спеціалізації, яка споріднена з військовою - медики, бухгалтери, кухарі, можливо, психологи (але це цивільна посада). Фах має бути підтверджений дипломом.

Оприлюднений торік список зі спеціальностей, які потенційно цікаві військовому відомству, який містив журналісток та перекладачок - Сергій Кудря відмітає: «Ну які перекладачі у Гвардії наступу?!».

Шо цікаво, до загону йдуть не лише місцеві чернігівці, а й переселенці. «Вони кажуть: хочемо звільнити дім і повернутися», - цитує заявників Кудря.

Чимало подаються атовців, азовців, учасників бойових дій, досвідчених військових. Командуватиме штурмовими прикордонниками хмельничанин і Герой України Валерій Падитель, колишній командир Донецького прикордонного загону.

Він - один з оборонців Маріуполя. Був у полоні тривалий час після «Азовсталі». Торік у вересні його звільнили.

«Практично усе керівництво загону - учасники бойових дій, з 2014-го захищають кордони України», - зауважує Сергій Кудря. І додає, що майже увесь кістяк командування - відомі та знані захисники.

Загалом же, гвардійці-новобранці - люди ну дуже різні. Відомий факт - торік у Чернігівському прикордонному загоні служив легендарний український полярник Богдан Гаврилюк. У «Сталевому кордоні» є чимало і айтівців. Якраз їх потенціал та знання у загоні хочуть використати якнайефективніше, тож, для цього новобранців і тестують.

Чи буде кінологічний напрямок (як саме специфічний, властивий прикордонній службі) у 15-му загоні - чернігівські прикордонники поки сказати не можуть.

"Час Чернігівський" знімав відео про комплектування підрозділів "Гвардії Наступу":

Схожі новини

Жінки з громади на Чернігівщині хочуть народжувати у своїй лікарні

19 СІЧНЯ 2025, 13:57

Нічна тривога: що відомо про ворожі безпілотники на Чернігівщині

19 СІЧНЯ 2025, 12:05

Вiдео

Ліквідація МСЕК: як на Чернігівщині працюють нові експертні команди

19 СІЧНЯ 2025, 11:02

Йшла замінованою дорогою 30 км: історія переселенки на Чернігівщину

19 СІЧНЯ 2025, 09:21

Ворог обстрілював прикордонні села: ситуація на Чернігівщині на ранок 19 січня

19 СІЧНЯ 2025, 08:38

На Чернігівщині поліція звинуватила жінку у вбивстві матері, а суд виправдав

18 СІЧНЯ 2025, 22:29

Слухачів все більше, викладачів не вистачає: як працює позашкільна освіта на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 19:06

ТОП-переглядів