Справа з 90-х: через 29 років засудили прилучанина за бандитські розбірки між братками

08 ЛИПНЯ 2024, 09:16

829

Валерій Куц. Через 29 років засудили прилучанина за бандитські розбірки між братками

Валерій Куц

Ічнянський районний суд за бандитизм та умисне вбивство при обтяжуючих обставинах дав 15 років тюрми 61-річному прилучанину Валерію Куцу. Три роки він уже відсидів, доки тривали слідство й суд.  Справа 29-річної давнини, про розбірки між пирятинськими та прилуцькими братками, під час яких також загинув таксист.

Розслідування почалося з того, що в червні 1995 року до міліції звернулася жителька Пирятина Полтавської області, із заявою про зникнення сина-таксиста. Той поїхав до Прилук і пропав разом з машиною.  Невдовзі між селами Богданівка та Линовиця знайшлася «трійка» таксиста. Машина була порожня. У салоні  плями крові, на лобовому склі отвір від кулі. Пізніше експертиза підтвердила, що у водія стріляли із заднього сидіння. Труп знайшли майже через пів року. 

Усе розкрилося випадково. На допиті у справі про вбивство правоохоронця один із підозрюваних проговорився про розстріл під час «стрілки». Вказав, де поховані троє крутеликів і де прикопали того, хто їх привіз.   

Офіційна версія «стрілки»: пирятинські приїхали з’ясувати причини арешту їхнього знайомого у  Варві. Неофіційна: прилуцький бандит на прізвисько Глобус, котрий був «правою рукою» кримінального авторитета Синяка, який у 90-і сидів на нафтовій трубі, щось не поділив з лідером пирятинських братків Вітею Лисим. 10 червня 1995 року Лисий з двома братками на таксі «ВАЗ-2103» приїхав у Прилуки на розбірки. Таксист не підозрював, що за кілька годин його вб’ють. Лисий з друзями пішли в квартиру до Глобуса, а водій лишився чекати в машині. Пирятинських у Глобуса зустріли ще троє братків (начебто одним з них і був Куц на прізвисько Кец) та двоє татар: Ренат та Альберт. Випивали, розмовляли, а тоді хтось запропонував відпочити на озері біля села Удайці.

Туди поїхали двома машинами. Усі, окрім Глобуса. Начебто він наказав розібратися з гостями. Прилуцькі дочекалися, доки пирятинські  захмеліють, потім їх побили. 

Була ніч. Одного з гостей заштовхали до багажника.  Після чого, погрожуючи пістолетами «Вальтер» і «ТТ» та автоматом Калашникова, інших посадили в машини, відвезли в лісосмугу за два кілометри від озера. Там застрелили Лисого і його дружків. Таксисту наказали копати яму. Він копав і просив пожаліти, говорив, що в нього маленька дитина. Дорогою в інше місце таксиста застрелили. У ліску неподалік Богданівки закопали труп. Машину відігнали подалі і покинули в кущах обіч дороги. 

У 1997 році той, хто здав усіх, сів на 15 років. У 2001-му за організацію вбивства на 14 років посадили Глобуса. У 2011 році, після 16 років розшуку, упіймали третього учасника розбірок — Анатолія Книшенка (Книша). Міліцейські інформатори вислідили його в дачному будинку батьків у селі Яблунівка Прилуцького району. Суд йому дав 15 років тюрми.

Із встановлених слідством осіб лишався в розшуку лише Куц. Він перебрався до Києва. Сім’я, діти, непримітне життя. Так минуло 26 років. Уже, певно, перестав боятися, що за ним колись прийдуть.  Попався випадково — їхав на море і потрапив у дрібну ДТП. Патрульним пред’явив справжнє водійське посвідчення. Вони пробили по базі даних і з’ясувалося, що чоловік ще з 1995 року в державному розшуку за підозрою у вбивстві.

Затримали і зачинили в СІЗО. На суді Куц вини не визнав, наполягав, що на той час був у столиці і до цієї історії непричетний. Проте у вироку сказано, що він був активним учасником озброєної банди. При вчиненні нападу тримав під прицілом пістолета одну з жертв, а після вбивства брав участь у похованні трупів. У Куца є час на оскарження вироку.

* * *

З часу скоєння злочину минуло більше 15 років. І за законом, здавалося б, Куца мали звільнити від покарання за строком давності. Проте перебіг призупиняється, якщо людина ухилялася від слідства і суду. Тому і через 26 років знаходять.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Валентина ОСТЕРСЬКА

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Переселенка з Бахмута відкрила бізнес у Чернігові. Продає "олабах"

16 ЛИПНЯ 2024, 14:06

Керував громадою, виховував дітей, а тепер поширює чорнуху? У міську раду прилаштували одіозного діяча

16 ЛИПНЯ 2024, 12:56

Фото

У Чернігові чоловік стрибнув з мосту в Десну

16 ЛИПНЯ 2024, 12:49

Чернігівка виходжує пташенят хижого сокола та дикого голуба

16 ЛИПНЯ 2024, 11:43

Наступ росіян з півночі: Буданова не так зрозуміли?

16 ЛИПНЯ 2024, 11:24

Компанія «Епіцентр» почала набирати штат на Чернігівщині

16 ЛИПНЯ 2024, 10:30

Дають від 2 до 10 тисяч гривень: кому громада виплачує "матеріалку"

16 ЛИПНЯ 2024, 09:19

ТОП-переглядів