Справа колишнього заступника голови облдержадміністрації Савченка: нові подробиці

06 СІЧНЯ 2023, 13:56

2419

Справа колишнього заступника голови облдержадміністрації Савченка: нові подробиці

Олександр Савченко

Як і прогнозував «Вісник Ч» ще півтора року тому, зі справи проти колишнього заступника губернатора 40річного Олександра Савченка виходить пшик. Торік його затримали за підозрою в шахрайстві і звільнили з роботи в червні (тоді ОДА керувала Анна Коваленко).

Це стало сенсацією. За версією ДБР, були замішані Савченко та бізнесмен Роман Кійовський, який представлявся керівником готелю «Слов’янський», що в Новгороді-Сіверському.

За винагороду у 160 тисяч доларів гарантувалась перемога учаснику конкурсу з продажу готелю. А гроші нібито призначалися Савченку, який би мав забезпечити відсутність конкурентів на онлайн-аукціоні.

Відразу спливло багато нестиковок. У тому числі і та, що на час операції силовиків аукціон уже був відмінений

— Суд першої інстанції поновив мене на посаді і зобов’язав сплатити зарплату за час вимушеного прогулу через незаконне звільнення (297 тисяч гривень. — Авт.), — констатує Олександр САВЧЕНКО. — Проте ОДА оскаржила рішення Чернігівського окружного адміністративного суду до Шостого апеляційного суду. І там я програв, але не зупинився. Подав у Верховний суд, і виграв. Також подав заяву до поліції, уже відкрито кримінальне провадження за підробку службових документів. Хай тепер правоохоронці з’ясовують, чий там почерк щодо мого звільнення.

— Олександре Павловичу, гроші вам виплатили?

— Аякже

— Вас суд поновив на посаді. Проте на той час уже працювали інші губернатор і заступники. І ви в січні подали заяву на звільнення. Зараз на біржі чи вже знайшли роботу?

— Мені, людині з багаторічним досвідом державної служби, пропозицій не надходило. Усі осторожнічають. Певно через ще незавершене кримінальне провадження. Замовити справу, шиту білими нитками на будь-кого, — достатньо підняти трубку. Надіти наручники і повести попід руки — простіше простого. Важко потім ходити людині по судах і доводити свою правоту. Я працюю, добрі люди дали роботу, це не державна служба.

— Що з кримінальною справою?

— Вона ходила судами з 28 січня. Спочатку Деснянський районний суд Чернігова, який мав розглядати її по суті, вказав на численні недоліки. І ухвалив повернути обвинувальний акт прокурору. Як такий, що не відповідає вимогам Кримінально- процесуального кодексу України. А саме порушена підслідність Також в обвинуваченні не вказано фактичного місця вчинення кримінального правопорушення, відсутній потерпілий, участь якого обов’язкова, обшук автомобіля Кійовського і вилучення грошей проводив опер, а не слідчий, як це має бути за законом. Немає імен та прізвищ охоронців готелю, котрі начебто дали Заставному, який нібито збирався придбати готель, номер Кійовського (хоча в готелі немає і ніколи не було охоронців ) і т. д.

Прокурор не погодився з таким рішенням, подав апеляційну скаргу, аби скасували ухвалу Деснянського суду. Однак колегія Чернігівського апеляційного суду також ухвалила повернути обвинувальний акт прокурорам. Це сталося кілька місяців тому. І дотепер її через численні порушення ніяк не можуть скерувати до суду. Телефонують мені з прокуратури — давайте надішлемо вам для ознайомлення через телеграм. «Який телеграм? — дивуюся. — «Ми думали, знайдемо компроміс», — чую у відповідь. «Який компроміс? Ви об мене ноги витерли.»

У СІЗО ж на Кійовського тисли: «Дай хоч що-небудь на Савченка, і ми тебе відпустимо». Не взяв гріха на душу. За все, що наробили, хтось же має понести відповідальність. А я йтиму далі, як книжка пише (Кримінально-процесуальний кодекс. — Авт.).

* * *

— Чи буде ОДА в порядку регресу стягувати 297 тисяч гривень?

— Чернігівська обласна державна адміністрація отримала постанову Касаційного адміністративного суду по справі за позовом Савченка Олександра Павловича, якою скасовано постанову Шостого апеляційного адміністративного суду та залишено в силі рішення Чернігівського окружного адміністративного суду. На даний час вивчається питання про доцільність та можливість пред’явлення зворотної вимоги (регресу) до особи, що видала незаконне розпорядження про звільнення, — повідомив Андрій ПОДОРВАН, радник голови Чернігівської ОВА.

* * *

У листопаді направили обвинувальний акт повторно в Деснянський районний суд міста Чернігова. 27 грудня мало відбутися підготовче засідання, однак його перенесли через неявку сторони захисту, — повідомила Надія МАКСИМЕЦЬ, речниця столичної прокуратури. Там ведуть справу Савченко-Кийовського.

"Час Чернігівський" писав про резонансні судові справи:

Джерело: "Вісник Ч" від 29 грудня 2022 року, авторка Валентина ОСТЕРСЬКА

Схожі новини

На Чернігівщині розслідують загадкову смерть дитини

21 ЛЮТОГО 2024, 20:43

Модульні будинки, гарячі обіди, робота людям: як БФ «До України з любов’ю» допомагає Чернігівщині

21 ЛЮТОГО 2024, 18:44

Фото

Майже 60 років разом: подружжя, яке втратило дім, але не любов

21 ЛЮТОГО 2024, 17:05

Фото

Розбирають завали "під нуль": чернігівці долучаються до відновлення країни

21 ЛЮТОГО 2024, 16:11

Помер боєць з Чернігівщини, який отримав тяжкі опіки в бою

21 ЛЮТОГО 2024, 15:48

Фото

Чернігівка розповіла про зустріч з російським генералом та його сином

21 ЛЮТОГО 2024, 14:56

Фото

Енергетики відновлюють обладнання, пошкоджене через бойові дії

21 ЛЮТОГО 2024, 13:22

ТОП-переглядів