Співачка ONUKA допоможе подружжю музикантів з Лукашівки зібрати кошти на дім

09 ВЕРЕСНЯ 2022, 15:21

1432

Співачка ONUKA допоможе подружжю музикантів з Лукашівки зібрати кошти на дім

Онука

Співачка ONUKA допоможе подружжю музикантів з Лукашівки зібрати кошти на дім. Про це зірка повідомила з свого інстаграму.

Літня пара Валентини Іванівни та Сергія Яковича, яким по 70 років, внаслідок окупації російської армії втратила дім. Зустрічати зиму у зруйнованій та холодній оселі - і так важке випробування, на додачу до війни.

Від будинку майже нічого не залишилося — лише піч. Снаряд влучив у сусідній гараж, вогонь звідти перекинувся на будинок. Господарі в цей час ховалися в погребі. Коли змогли вийти - ані будинку, ані поруч фермерського гаражу з технікою вже не було. Як згоріли і великі ялинки, що поруч росли.

«Нам по 70 років, що ми можем зробить? Зима ж скоро. Раніше хоч би в ліс пішли, дерев’яшку якусь би зрізали, а тепер військові не пускають», - розповідає подружжя.

Сергій Якович все життя працював на будівництві, свій будинок зводив сам. Гроші заробляв переважно в Москві. Валентина 50 років пропрацювала вихователькою в дитячому садку Чернігова.

Але подружжя не втрачає оптимізму. Поки житивуть в літній кухні. На лавочку поклали матрас, так і сплять. Пара сухенька, худа, місця вистачає. Однак що далі? Хати, яку будували, немає. А ще родина боїться, що окупанти можуть повернутися, тож, стресу і смутку вистачає. 

Як розповіла Ната Філатова тобто ONUKA, пара чернігівців невипадково стала учасниками проєкту «ЗИМА БЛИЗЬКО» в рамках загальнонаціональної ініціативи Repair Together. Бо захотілося підтримати саме людей творчих.

Наталія Філатова допоможе заробити кошти на будинок для подружжя музикантів Валентини та Сергія з Лукашівки. Разом з командою, співачка готує відеолекцію про українські народні інструменти: їх історію, походження, призначення, звучання та переосмислення. Запис лекції відбудеться у майстерні дідуся Нати, відомого майстра народних інструментів Олександра Шльончика в Чернігові. Ось так музика буквально може знайомити, об’єднувати, підтримувати, інформує сторінка проєкту.

«Від початку війни я живу в Києві та Чернігові, але також і гастролюю з благодійними концертами світом. І лише вдома, в Україні, я відчуваю справжнє життя. Проживаю день не просто так, відчуваю важливість кожної хвилини тут. Такий наш трагічний, але неоціненний, досвід мають небагато націй на світі, адже бути свідками і учасниками історичних подій — це унікально. Мені здається, наш контекст блискавично показує людей. І так само блискавично ти розумієш, хто ти», — розповідає Ната.

Repair Together - ця ініціатива виникла на початку травня, після звільнення Чернігівської області від окупації. В ній задіяні близько 100 активістів. Серед них молодь креативних професій: дизайнери, айтішники, художники, коміки. Допомагають розбирати завали, надають гуманітарну допомогу, збирають кошти на відновлення будинків.

Час Чернігівський писав про те, як відомі українці допомагають відновити ще одне село на Чернігівщині: «Ягідне – приклад того, як маємо відбудовувати Україну», - відомі українці вражені відновленням села на Чернігівщині

Схожі новини

На Чернігівщині поховали загиблого на фронті командира штурмового відділення

26 ЛЮТОГО 2024, 23:01

Паводок на Чернігівщині сильнішатиме: чому взимку багато води?

26 ЛЮТОГО 2024, 20:40

У громаді на Чернігівщині прощатимуться із бійцем ЗСУ: жалоба триватиме 3 дні

26 ЛЮТОГО 2024, 18:54

Вiдео

В дітей треба вкладати душу і серце: чернігівські легкоатлети досягли успіхів на всеукраїнських змаганнях

26 ЛЮТОГО 2024, 18:26

Фото

Ліва рука залишилася під Бахмутом: "Художник" про життя після ампутації

26 ЛЮТОГО 2024, 17:02

Фото

У Чернігівській ОВА домовляються про партнерство із регіоном у Великій Британії

26 ЛЮТОГО 2024, 15:52

Фото

Понад 2 кг наркотиків та арсенал зброї: злочинців затримали на Чернігівщині

26 ЛЮТОГО 2024, 14:50

ТОП-переглядів