Сонячна станція, встановлення томографа і зменшення фінансування від НСЗУ: які зміни переживає дитяча обласна лікарня

Тра 20, 19:00

1575

Єдина в області дитяча лікарня, яка надає допомогу 24 години на добу, попри війну переживає період змін. Цього вимагає час і події в країні. Так нещодавно на даху однієї з будівель закладу з’явилася сонячна електростанція, яка дозволяє забезпечити автономне живлення протягом тривалого періоду на випадок блекауту.    

"Ми потрапили в цей проект завдяки енергійності громадських організацій. Створено проект, і міністерство долучилося. 50 лікарень долучилося. І наша лікарня перша. Потужність станції 35 кВт. Повністю забезпечує потреби корпусу дітей раннього віку. На випадок повного відключення - при повному підключенні на 8 годин роботи при економному використанні вистачить до 36 годин", - пояснює Тетяна Лебедєва, гендиректорка обласої диячої лікарні.

Крім того, в обласній дитячій лікарні повним ходом йдуть ремонти ще одного укриття для дітей та персоналу закладу. Тривають будівельні роботи у приміщенні, де планують влітку встановити і запустити комп’ютерний томограф, який надійшов до лікарні ще наприкінці минулого року. Але для цього треба ретельно все підготувати.  

"Зараз укріплюємо стіну, буде з цегли. Крім захисту - і захищаємо обладнання, бо дороговартісне. Активно проводимо ремонт. Раніше було під старий томограф, а зараз інші норми. Більшу половину зробили. Будуть замінені двері. Замінено просвинцьоване скло, щоб слідкувати за паціентом", - розповідає Сергій Петренко, заввідділення променевої та функціональної діагностики обласної дитячої лікарні.

В модернізацію обласної лікарні вкладають кошти держави, обласного бюджету та допомагають меценати. Під час огляду медзакладу випадково в коридорі зустрілися представники обласної влади та благодійники зі США, які подякували один одному за підтримку в непростий для країни час.

"Є з чим порівнювати, але роботи попереду є багато. Вам дякуємо за увагу до закладу. Дуже приємно. Діти - наше майбутнє. До перемоги", - коментує Сергій Петренко заввідділення променевої та функціональної діагностики обласної дитячої лікарні
НАЧИТКА
Крім позитивних змін, є й проблеми, які потребують вирішення. Необхідна реконструкція кільох операційних, дооснащення медичним обладнанням, є дефіцит лікарів. На 2023 рік НСЗУ зменшило фінансування лікарні на 30%. Та попри все цьогоріч вже проліковано понад 3 тисячі дітей і проперовано понад 700.

"Час Чернігівський" писав про лікарів:

Схожі новини

Воював із перших днів вторгнення: у Чернігові поховали бійця

Гру 06, 09:12

Росіяни обстріляли прикордоння Чернігівщини ракетами з літака

Гру 06, 08:25

Прилучанин Дмитро Сова, відомий актор, служить у війську

Гру 06, 07:55

Російська ДРГ вбила 24-річного прикордонника з Носівки

Гру 05, 18:59

НАБУ та САП завершили слідство по нардепу Гуньку

Гру 05, 17:11

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: майор служби цивільного захисту про пожежно-прикладний спорт

Гру 05, 16:08

Як дістатися з Чернігова до Карпат? Укрзалізниця оприлюднила новий графік руху пасажирських поїздів

Гру 05, 15:14

ТОП-переглядів