Відчуваєш радість, коли пацієнту стає краще: медсестри хірургії обласної лікарні розповіли про особливості своєї роботи

15 ТРАВНЯ 2023, 10:48

1075

На рахунку операційної медсестри хірургічного відділення обласної лікарні Ольги Руденко участь у сотнях операцій. Вона готує інструмент, перевіряє техніку, а під час самої операції є правою рукою хірурга.     

" Мій робочий день починається з підготовки операційної зали до операцій. Приходжу налаштовую, що потрібно для роботи, готую своє робоче місце, накриваю столи, операційне поле. Кличемо хірургів, допомагая одягатися. І оперуємо всі разом", - розповідає Ольга Руденко, операційна медсестра хірургічного відділення обласної лікарні.

Міжнародний день медсестер, який відзначають 12 травня, персонал хірургічного відділення зустрічає звично на своїх робочих місцях. У кожної медсестри свій великий фронт робіт. Адже пацієнтів постійно привозять каретами швидкої допомоги і палати порожніми не бувають. Свою професію медсестри цього відділення обрали не випадково. І зараз не уявляють себе деінде.  

"Я відчуваю, що це моє. Люблю допомагати людям, люблю свою роботу, ставити крапельниці, уколи, спілкуватися з людьми. Це моє покликання. Приємно, коли чуєш слово «дякую» від людини, яка мала сумні очі, а виходить з посмішкою, для нас - це ейфорія", - каже Лілія Стеценко, процедурна медична сестра хірургічного відділення обласної лікарні.

"Не уявляю себе десь в іншому місці. Мені подобається живе спілкування, допомога. Як радісно відчуваєш, коли хворий виписується, стає краще. У медицині помилок не має бути, кропітка робота, щоб з ампулками нічого не спутати. Відповідально, але ж треба", - каже Алла Курбанова, процедурна медична сестра хірургічного відділення обласної лікарні.

Колектив медичних сестер хірургічного відділення обласної лікарні, як одна родина, каже старша медична сестра Яна Зуй. Внутрішній мікроклімат дуже важливий в роботі медиків.

"Мріяла з дитинства всіх лікувати, лікувала тваринок, родичів. І поступила в медучилище. І моя мрія була працювати в хіріргії, де і працюю. Звичайно колектив має бути дружнім к велика сі’мя. Багато часу на роботі. Приходимо з гарним настроєм", - каже Яна Зуй, старша медична сестра хірургічного відділення обласної лікарні.

Роль медсестри у сучасній медицині змінилася. Вона не просто асистентка чи секретарка лікаря, а повноцінна учасниця лікувального процесу. Медсестри становлять найчисленнішу категорію працівників охорони здоровя. В Україні їх понад 300 тисяч.

"Час Чернігівський" писав про лікарів:

Схожі новини

Паводок на Чернігівщині сильнішатиме: чому взимку багато води?

26 ЛЮТОГО 2024, 20:40

У громаді на Чернігівщині прощатимуться із бійцем ЗСУ: жалоба триватиме 3 дні

26 ЛЮТОГО 2024, 18:54

Вiдео

В дітей треба вкладати душу і серце: чернігівські легкоатлети досягли успіхів на всеукраїнських змаганнях

26 ЛЮТОГО 2024, 18:26

Фото

Ліва рука залишилася під Бахмутом: "Художник" про життя після ампутації

26 ЛЮТОГО 2024, 17:02

Фото

У Чернігівській ОВА домовляються про партнерство із регіоном у Великій Британії

26 ЛЮТОГО 2024, 15:52

Фото

Понад 2 кг наркотиків та арсенал зброї: злочинців затримали на Чернігівщині

26 ЛЮТОГО 2024, 14:50

Фото

Дмитро Блауш та латвійські волонтери опинились в епіцентрі обстрілу «Іскандером»

26 ЛЮТОГО 2024, 13:32

ТОП-переглядів