Слідча комісія по гуманітарці мала багато питань до мерії, але відповіді отримати не змогли

Гру 22, 09:20

2631

Слідча комісія по гуманітарці мала багато питань до мерії, але відповіді отримати не змогли

Черга за гуманітаркою. Квітень 2022 року. Фото Суспільне.Чернігів

12 грудня у Чернігові відбулося виїзне засідання тимчасової слідчої комісії Верховної ради України з приводу можливого порушення законодавства у сфері гуманітарної допомоги.

Більшість питань стосувалась роботи ОВА. Читайте про це тут: Гуманітарка і виїзд "волонтерів" за кордон: ТСК про порушення обласної та міської влади

Питання щодо отримання та розповсюдження гуманітарної допомоги у членів ТСК були й до представників Чернігівської міськради.

За словами нардепа Сергія Козиря, на засідання ТСК через лікарняний не прийшов міський голова Чернігова Владислав Атрошенко. Замість нього, відповідно до законодавства, на засіданні мав бути секретар міськради Олександр Ломако, проте його там не було.

"Мер не був присутній. Він був на лікарняному, як сказав його заступник. Секретар, який має по закону виконувати обов’язки, не з’явився на засідання. У нас дуже багато фактів й інформації, щодо направлення по міській раді, але оскільки вони не з’явилися, то ми будемо викликати вже до Києва і перевіряти, ставити питання вже в Києві. Якщо не працює голова, то будуть працювати ноги", — говорить Козир.

У свою чергу, секретар міської ради Олександр Ломако каже, що Чернігів є "прикладом прозорості по розподілу гуманітарної допомоги", адже вона проходила за рішеннями виконавчого комітету, цифри, пов'язані з отриманням та роздачею державної допомоги, оприлюднювалися публічно.

"Ми за кожну людину готові відзвітуватися і письмово, і в електронному варіанті. Знаючи, що в нас все ідеально, я прийняв рішення займатись більш важливими справами".

Читати також: Підкуп, адмінресурс та коштовна реклама: сумнозвісна петиція на підтримку Атрошенко назбирала 25 тисяч голосів

Секретар міськради розповів, що ТСК надсилала попередній запит на копії документів звітності по гуманітарній допомозі, яку роздали. Проте у міськраді ці копії не надали. За словами Ломаки, кожна людина розписувалася за отримання гуманітарної допомоги. І документів настільки багато, що робити їх копії дуже важко.

Втім, про розподіл іншої продуктової  допомоги, окрім державної, у міській раді не кажуть.

Читати такожПоліція розслідує підкуп людей на підтримку Атрошенко за тушонку

Нагадаємо, що тимчасова слідча комісія обговорила та винесла на загал лише ймовірні порушення у сфері гуманітарної допомоги на Чернігівщині. Далі всі вищезгадані факти мають розслідувати правоохоронці та надавати їм правову оцінку.

"Час Чернігівський" писав про те, що результати роботи комісії виявились несподіваними: Нові факти про «прострочену гуманітарку» в Чернігові

Джерело: Із використанням матеріалів Суспільне.Чернігів

Схожі новини

Здоровенька дівчинка з Ічні народилася дорогою до пологового у швидкій

Гру 04, 20:24

На Чернігівщині поховали 29-річного бійця, який загинув на Луганщині

Гру 04, 17:20

У Чорнобилі у фокусі знову рисі. Але тепер рідкісні дитинчата

Гру 04, 15:19

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: переселенець з Криму, який боронить Україну

Гру 04, 14:11

Били по людях із артилерії: у якому стані поранені через російський обстріл Олександрівки

Гру 04, 12:50

Фото

Генерал Віктор Ніколюк показав «головну ялинку країни»

Гру 04, 11:55

Північний кордон: український спецназ успішно діє на території ворога

Гру 04, 10:58

ТОП-переглядів