Підкуп, адмінресурс та коштовна реклама: сумнозвісна петиція на підтримку Атрошенко назбирала 25 тисяч голосів

17 ВЕРЕСНЯ 2022, 13:41

5695

Більше двох місяців міська влада збирала підписи під петицією на підтримку Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка. Врешті, 25 тисяч голосів було зібрано. Про це повідомив секретар міської ради Олександр Ломако.

Втім чиновник не розказав найцікавішого: який чином і звідки взялись ці 25 тисяч голосів.

Нагадаємо нашим читачам про ймовірні зловживання під час збору підписів - від продажу голосів за тушонку до реклами на сайтах продажу авто по всій Україні.

Епізод 1. Три банки тушонки за підпис під петицією

Ще у липні «Час Чернігівський» оприлюднив власне розслідування щодо махінацій із підписами під петицією на сайті Президента.

У матеріалі йшлося про те, що у Чернігові людям пропонують державну гуманітарну допомогу взамін на підпис під петицією на підтримку Чернігівської міського голови Владислава Атрошенка.

Мова йшла про садок №26, де людей похилого віку шикували в чергу та змушували ставити підпис під петицією, натомість давали продукти.

Пізніше Націполіція у Чернігівській області відкрила кримінальне провадження: Поліція розслідує підкуп людей на підтримку Атрошенко за тушонку

Епізод 2. Адмінресурс

У серпні стало відомо, що на голів громад від партії «Рідний дім» чиниться тиск для збору підписів.

Про це на умовах анонімності нам повідомив один із голів громад. Йшлося про те, що керівник Асоціації міст України у Чернігівській області Микола Силенко (також депутат і колишній голова Чернігівської  районної ради від партії «Рідний дім») може бути причетним до вказівок шукати голоси на підтримку петиції Атрошенко.

«Час Чернігівський» звернуся до цієї людини за коментарем.

Ось яку відповідь ми тримали:

Натомість, у мережу потрапив лист керівника відділу освіти, молоді та спорту Новгород-Сіверської міської ради із посиланням на петицію на захист Атрошенко до всіх шкіл та дитсадків громади.

«Замість того, щоб займатись ліквідацією провалу, міська рада (Н.Сіверська) збирає підписи за підтримку мера іншого міста!», - написала читачка, яка прислала цей скріншот.

Як відомо, відділ освіти, молоді та спорту очолює Тетяна Ковальчук, яка є депутатом від «Рідного дому», лідером якої є Атрошенко.

Цікаво, що на захист Атрошенко почали підписуватись люди з інших міст. Очевидно, за нашим припущенням, тут знову таки був задіяний ресурс Асоціації міст України.

На початку серпня відомий правозахисник Олександр Гашпар писав про те, що «дуже хвилюються за долю мера Чернігова мешканці Городні, Ріпок, Києва, Вінниці.

«Цю петицію підтримав навіть відомий своєю фразою "У мене є колізія: підпис здесь і підпис здесь" екс-мер Сум Геннадій Мінаєв», - пише Гашпар.

А у Чернігові почали з'являтись так звані "Центри збору підписів на підтримку петиції".

Біля них у певні години збирались черги людей, переважно старшого віку.

Епізод 3. Реклама

Коли термін збору підписів під петицією поча збігати, зацікавлені особи замовили потужну рекламу. 

Петицію рекламували скрізь: від "Української правди" до сайтів із продажу авто і навіть російських сайтах!

Рекламу масово замовляли у Фейсбуці.

За нашими підрахунками, реклама у Google та Фейсбук у таких масштабах коштувала не менше 5 мільйонів гривень.

Епізод 4. Реакція Атрошенко

Сам мер не коментував скандали щодо збору підписів під петицією. Замість нього це зробив секретар міської ради Олександр Ломако:

"Можу відповісти цим діячам просто: не міряйте усіх по собі. Чернігів живе дещо за іншими принципами. На відміну від вас, міський голова Чернігова, має понад 80% підтримки людей. Він не вступав до батальйону "Монако", як деякі його опоненти, а лишився з людьми під час блокади рашистами Чернігова. І сьогодні робить усе необхідне, щоб відновити місто та допомогти людям", — сказав Ломако, пише Суспільне.Чернігів.

Від редакції. «Час Чернігівський» єдине ЗМІ в області, яке звернуло увагу на кричущі факти підкупу та адміністративного тиску під час збору підписів. Чому ми це робили? Вважаємо, що це була така собі генеральна репетиція перед наступними виборами. І попри війну та десятки тисяч жертв, маємо констатувати: підкуп нікуди не зник. Він прийняв нові уродські форми, які залюбки використовують місцеві чиновники у Чернігові.

Схожі новини

Пряма мова

Пряма мова: еколог з Чернігівщини розповів про зміни клімату

26 ЛИПНЯ 2024, 20:19

Вiдео

Седнівська очільниця незаконно виділяє собі кошти?

26 ЛИПНЯ 2024, 18:06

Ракета до села не долетіла, впала в кукурудзяне поле на Чернігівщині

26 ЛИПНЯ 2024, 17:10

Фото

У Ніжині сталася масштабна пожежа - горіли вольєри, якими опікуються місцеві зооволонтери

26 ЛИПНЯ 2024, 16:23

Фото

На Чернігівщині вручили відзнаки медикам та оголосили результати обласної премії

26 ЛИПНЯ 2024, 15:13

Фото

Бракує електриків, слюсарів, водіїв та швачок. Де цьому навчають на Чернігівщині і як вступити?

26 ЛИПНЯ 2024, 14:16

Чернігівський драмтеатр відбудовують після удару росіян. Що встигли зробити

26 ЛИПНЯ 2024, 12:49

ТОП-переглядів