Скільки коштуватиме розбір завалів підірваних на Чернігівщині мостів?

Жов 13, 10:36

1200

Скільки коштуватиме розбір завалів підірваних на Чернігівщині мостів?

Одині із зруйнованих мості на Чернігівщині

Видання «Наші гроші» проаналізувало тендери на ремонт мостів від Укравтодору. Усього сумарно бюджет на три об‘єкти - 9,75 млн грн.

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області оголосила перші тендери на послуги з ліквідації  (розбирання) елементів мостів, зруйнованих під час вторгнення у лютому-квітні 2022 року. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

До кінця цього року хочуть розібрати завали на таких мостах:

  • 2,49 млн грн – міст у м. Новгород Сіверський через р. Десна, дорога P-65 КПП «Миколаївка» – Семенівка – Новгород-Сіверський – Глухів –КПП «Катеринівка», підірваний 25 лютого;
  • 2,98 млн грн – міст у с. Смолин через р. Жовідь, дорога Р-69 Київ – Вишгород – Десна – Чернігів, підірваний 7 березня;
  • 4,28 млн грн – міст у с. Якубівка через р. Вереп, дорога Р-69 Київ – Вишгород – Десна – Чернігів, був підірваний 1 березня.

«Всі ці тендери оголошені після того як Верховна Рада 21 вересня ухвалила закон про повернення акцизів на паливо (їх скасовували на початку війни аби пом’якшити ціновий тиск на автомобілістів України) та спрямування цих податків на ремонт доріг і мостів. В обгрунтуванні закону Міністерство інфраструктури вказувало, що гроші необхідні для ремонту мостів, зруйнованих під час війни», - пише редактор видання Юрій Ніколов.

За даними «Наших грошей», у списку зруйнованих мостів понад 40 споруд. За орієнтовною оцінкою Мінінфраструктури, на їх відновлення знадобиться 11 млрд грн.

Однак тендерів на їх відновлення ще немає, є тільки перші оголошення про розбір завалів. Щоправда, у порівнянні з обсягами ремонту мостів на заході країни - розбір завалів на Чернігівщині коштуватиме копійки, стверджує Ніколов.

Натомість Укравтодор після прийняття «акцизного» закону оголосив тендери на 1 млрд грн на ремонт необстрілюваних мостів і доріг.

Серед них найбільші об’єкти це ремонт мосту через р. Случ на км 302+974 дороги  М-07 Київ – Ковель – Ягодин за 390 млн грн на Рівненщині та ремонт двох кілометрової ділянки за 93 млн грн дороги М-07 Київ – Ковель – Ягодин (на м.Люблін) на ділянці км 503+360 – км 505+284 на Волині.

"Час Чернігівський" писав для чого біля руїн автомобільного мосту поблизу Чернігова підірвали авіаційну бомбу.

Схожі новини

Калорійність, як в пелетів, і практично немає зольності: смолинський торфобрикет - найкращий

Лют 06, 13:07

При Чернігівській ОВА формують Штаб волонтерів

Лют 06, 12:23

П’яний в хлам водій спричинив ДТП у Чернігові

Лют 06, 11:37

Лікарня в Бобровиці отримала сучасний рентген-апарат: хто платитиме за знімки

Лют 06, 11:13

Павло Халімон може втратити свій шикарний маєток на Печерську, якщо встановлять, що він не мав на нього грошей

Лют 06, 10:33

Загрози з Півночі посилюються. рф може вдарити з Брянська. План вже готовий - екс-заступник міністра оборони Польщі

Лют 06, 09:08

Загинули в один день: у громаді на Чернігівщині поховали бійців ЗСУ

Лют 06, 07:14

ТОП-переглядів