Скільки грошей бюджет отримав від митниці, як завезти генератори через кордон.  Огляд за 1-15 листопада

Лис 16, 12:15

490

Скільки грошей бюджет отримав від митниці, як завезти генератори через кордон.  Огляд за 1-15 листопада

Фото ua.depositphotos.com

ГО «Разом до громадянського суспільства» підготувало серію новин про події у митній сфері, ситуацію у пунктах пропуску, зміни нормативної бази щодо перетину кордону тощо. Пропонуємо Вашій увазі огляд головних подій за першу  половину листопада.

Новини Державної митної служби України

Впродовж жовтня 2022 році Чернігівська митниця адмініструвала до Державного бюджету України понад 137 млн. грн.

Найбільшу частину митних платежів сплачено з оформлення тютюнової сировини, солодового пива, ацетатних джгутів, тари, коробок з паперу. В цілому за 10 місяців поточного року до держбюджету перераховано понад 1,6 млрд. грн.

Джерело: https://cutt.ly/qMx5V9q

3 листопада 2022 р. відбувся он-лайн семінар присвячений першому місяцю застосування NCTS, в ході якого було обговорено досвід практичного використання системи. Основна увага учасників була приділена транзитним спрощенням та перспективам їх використання.

Відеозапис семінару можна переглянути за посиланням.

4 листопада ДМСУ опублікувала правила декларування та оподаткування генераторів при переміщенні через державний кордон України. Так, у випадку перевезення генераторів вартістю до 500 € та вагою до 50 кг автомобілем, залізничним або морським транспортом власники звільняються від письмового декларування і оподаткування. При пересиланні поштою, сумарна вартість відправлення не повинна перевищувати 150 €.

При перевезенні товару вартістю від 500 до 10 000 € потрібно його письмово задекларувати і сплатити з суми, що перевищує неоподатковану норму наступні податки:

  • ввізне мито (10 % від фактурної вартості);
  • ПДВ (20 % від фактурної вартості з урахуванням ввізного мита).

Детальніше: https://cutt.ly/6McpIFF

9 листопада 2022 р. Кабінет Міністрів України постановою № 1260 розширив перелік товарів, які звільняються від сплати ПДВ та ввізного мита. Зокрема до переліку ввійшли:

  • електрогенераторні установки;
  • трансформатори;
  • акумулятори;
  • електрична апаратура для комутації або захисту електричних кіл;
  • пульти, панелі, розподільні щити;
  • ізолятори;
  • обладнання для фільтрування води.

Звільнення від платежів поширюється виключно на юридичних осіб.

Детальніше: https://cutt.ly/TMQEdMk

10 листопада 2022 р. на кордоні між Україною і Румунією був відкритий новий міжнародний автомобільний пункт пропуску «Красноїльськ – Вікову де Сус». Максимальна пропускна спроможність нового переходу на добу становить: до 500 легкових авто, до 100 порожніх вантажівок, до 10 автобусів.

Детальніше: https://cutt.ly/sMQQNsd

До уваги імпортерів алкогольної продукції

З 1 листопада 2022 р., у відповідності до ст. 397 Митного кодексу України, до будь-якої кількості імпортованої алкогольної продукції із зазначенням географічної назви «COGNAC» («Коньяк») будуть застосовуватися заходи щодо сприяння захисту прав інтелектуальної власності. Митне оформлення товарів може бути призупинене за підозрою у порушенні прав інтелектуальної власності.

Джерело: https://cutt.ly/4MctATs

Новини державної прикордонної служби України

Впродовж першої половини листопада ворог продовжував обстрілювати Чернігівську область у межах громад Чернігівського, Корюківського та Новгород-Сіверського районів. Лише за перший тиждень місяця зафіксовано 26 обстрілів 11 населених пунктів.

Детальніше: https://cntime.cn.ua/bilshe-200-t-snaryadiv-min-ta-raket-za-tizhden-yak-article/

«Час Чернігівський» щоранку повідомляє про обстріли за попередню добу.

* * *

Шановні підприємці і читачі, нагадуємо Вам, що в рамках проекту створена анонімна «Скриньку довіри». Якщо, під час здійснення експортно-імпортних операцій, стосовно Вашого підприємства, або при перетині державного кордону, як громадянина України, до Вас, на Вашу думку, були застосовані протиправні дії з боку посадових осіб державних органів, просимо повідомити про ці факти за посиланням.

* * *

Ця публікація була підготовлена в рамках проєкту Підтримка «Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО "Разом до громадянського суспільства" і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій

Схожі новини

Вiдео

"Мисливець": як у 54 роки чоловік приїхав з Франції і пішки дістався Чернігова, щоб боронити місто від рашистів

Гру 09, 17:49

У Новгород-Сіверському районі тепер можна отримати документи, які посвідчують особу громадянина України - запрацювала ДМС

Гру 09, 15:15

Скільки дров заготовили і зберігають на складах лісгоспів Чернігівщини?

Гру 09, 13:22

У громаді на Чернігівщині безробітних організували плести сітки для ЗСУ

Гру 09, 12:16

Вiдео

Звернення до президента щодо відсторонення міського голови Чернігова підтримала лише одна фракція міськради

Гру 09, 11:13

Бізнес на Чернігівщині: експорт ще живий, повертають ПДВ, заблоковані податкові накладні

Гру 09, 10:18

Олімпійська чемпіонка Олена Костевич стала першою заступницею голови Чернігівського НОК: «Я бачу великий потенціал у розвитку спорту Чернігівщини»

Гру 09, 09:23

ТОП-переглядів