Скандал у чернігівському футболі: дитячою школою «Юність» керує людина без спортивної освіти?

27 ТРАВНЯ 2023, 12:52

3192

Геннадій Прокопович

Стадіон «Юність» відомий всім чернігівцям. Тут розташована і дитячо-юнацька спортивна школа з однойменною назвою, де займається кілька сотень дітей. Зараз це місце стало осередком скандалу – директора «Юності» Геннадія Прокоповича звинувачують у тому, що він був призначений на посаду незаконно.

"Воно [призначення] не відповідало постанові Кабінету Міністрів, де чітко сказано, що директором школи може бути людина, яка має відповідну освіту і не менше трьох років має працювати в сфері дитячо-юнацького футболу", - пояснює Володимир Дробот, футбольний тренер.

Призначили Геннадія Прокоповича п`ять років тому. За цей час, каже Володимир Дробот, директор привів на кілька посад своїх друзів і знайомих, а на додачу – записав себе тренером у неіснуючій групі.

"Станом на 1.09.22 він ще й тренер-викладач. Став викладати на групах, а головне – групи цієї немає. 9 чоловік мають бути – є один. А там, де група начебто є, викладає Онищенко, жінка, яка до футболу взагалі стосунку не має, не має певної освіти – вони викладають. А це ж державні кошти. Це дуже велика сума за рік", - продовжує тренер.

Незадоволені директором «Юності» і ультрас чернігівської «Десни».

"Я знаю, було зібрано більш ніж 100 підписів проти його призначення. Були всі тренери проти. Адже це людина, яка не має ні освіти, ні досвіду роботи з дітьми – як він може керувати? І це мабуть було не випадкове призначення. Адже тільки пішов слух, що зараз будуть заходити кошти від платежів Ярмоленка, з Фонду регіонального розвитку на ремонт стадіону – і одразу таке скандальне призначення", - каже Дмитро Дорошко, представник ультрас ФК "Десна".

...Наша знімальна група спробувала зв`язатись із самим паном Генадієм і спочатку у нас навіть це вийшло – ми йому дозвонилися, взяли телефоном невеликий коментар, але після цього він просто перестав виходити з нами на зв`язок, а на робочому місці в робочий час ми його застати, на жаль, не змогли.

У журналістів завжди викликає подив, коли людина на такій (чи подібній) посаді відмовляється спілкуватись, перестає виходити на зв`язок, особливо, коли її, скажімо так, опоненти, готові спілкуватися. Втім, ми, звичайно, готові надати пану Геннадію можливість висловити свою думку із цього приводу.

І хоча ми не змогли отримати відповіді від пана Прокоповича щодо неіснуючою спортивної групи та призначень на тренерські посади людей без належної освіти, дещо все ж довідатись вдалось. У невеликому коментарі, який нам все ж вдалося взяти, ось що каже пан Прокопович про своє призначення.

"У мене є освіта і педагогічна, і спортивна освіта", - каже Геннадій Прокопович, директор СДЮШОР "Юність".

Втім, на момент призначення на посаду, яке, кажуть тренери і вболівальники, порушувало постанову Кабінету міністрів, відповідної освіти у пана Геннадія таки не було. Таке порушення викликало скандал. Це підтверджують тренери, які на той момент працювали в школі.

"Назначают Прокоповича. Ну, назначили и назначили. Достают документы, смотрим, как по закону, какие требования к должности директора. Кинулись – образования нет специального педагогического, стажа нет, там 3 или 5 лет надо. Пошел конфликт", - каже Микола Литвин, футбольний тренер.

На закономірне обурення тренерського складу, чиновники з управління освіти надали тренерам наступні пояснення.

"Посадили нас, тренеров, говорят: мы посчитали за педагогический стаж работу президентом областной федерации футбола. Мы друг на друга смотрим, опять в Интернет, опять посмотрели, может что-то поменялось. Нет, ничего не поменялось", - каже тренер.

Тобто спортивному функціонеру просто «намалювали» неіснуючий педагогічний стаж, якого набути на посаді президента обласної футбольної асоціації неможливо.

У дос`є пана Прокоповича на сайті футбольного клубу «Десна» сказано, що він навчався у Харківському училищі тилу і транспорту МВС України і закінчив Академію МВС України, є кандидатом юридичних наук. За нашими даними, педагогічну освіту з фізичного виховання він здобуває тільки зараз - він студент одного із вишів. Пан Прокопович є також очільником обласної Федерації футболу. Щодо його діяльності на цій посаді з боку ультрас «Десни» теж є питання.

Про це розповімо у наступних сюжетах.

"Час Чернігівський" писав про скандали у Чернігові:

Схожі новини

Фото

У Катерининській церкві в Чернігові відспівали двох загиблих бійців ЗСУ

15 ЛИПНЯ 2024, 21:58

Гуси та норки Олександри з Нових Яриловичів

15 ЛИПНЯ 2024, 20:10

Від 7 до 86 років: у громаді на Чернігівщині провели фестиваль

15 ЛИПНЯ 2024, 18:52

Почім на Чернігівщині чорниця ручного збору, суниця лугова й лісова та свіжі лисички

15 ЛИПНЯ 2024, 17:15

У громаді на Чернігівщині запрацювала соціальна пральня. Скільки коштує прання і прасування

15 ЛИПНЯ 2024, 16:03

Волонтер з Чернігівщини показав РЕБ проти скидів

15 ЛИПНЯ 2024, 15:07

Фото

У парк «Міжрічинський» повернулася пара чорних лелек. Птахи відремонтували гніздо

15 ЛИПНЯ 2024, 14:01

ТОП-переглядів