— Навчання в іржавецькій школі буде очним, — говорить Сергій СИРОТА, староста села Іржавець, що на Ічнянщині. — Укриття перевірили дснсники, усе добре. Ми підсипали землю навколо школи — грунт просів, протікала вода в підвал. Зверху підсипаної землі покладемо плівку, а зверху плівки шифер. І так навкруги навчального закладу. Укриття велике, 100 квадратних метрів. Примусової вентиляції, такої, що на мільйони гривень, немає, але є витяжки.
Відремонтували дах школи, він протікав. 10 листків шиферу поклали, — продовжує перелік підготовчих робіт до нового навчального року. — Пофарбували дорожні переходи, щоб школярам було зручно. Бо дорожні служби на нас не звертають уваги. Лежачих поліцейських (пристрої примусового зниження швидкості на асфальті) ми ще в тому році закупили. Поновили дорожні знаки, бо фарба стерлася, їх теж самі закупляли.
Витрачали кошти не з бюджету. Допомагає СТОВ «Іржавецьке», воно обробляє в нас землю. Та фермер Григорій Наталуха, у нього в Ступаківці земля.
Учнів у нас більше ста. Не тільки з Іржавця. Підвозять з Більмачівки, Мартинівки, навіть з Парафіївки, сусіднього селища, бо там з укриттям у минулому році були проблеми, учні вчилися дистанційно.
— У цьому році в парафіївському ліцеї (там три сотні школярів, майже половина учнів громади) буде змішане навчання, очно діти вчитимуться також, — уточнює Наталія РОЩУПКІНА, начальниця відділу освіти та спорту Парафіївської селищної ради. — Укриття є. Невелике, але воно прийняте в експлуатацію.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара КРАВЧЕНКО
"Час Чернігівський" писав про таке: