Шість систем оповіщення встановили на Менщині

23 ЖОВТНЯ 2023, 14:58

1165

У  Мені, Киселівці, Макошиному, Бірківці, Дягові, Синявці. У селах потужність однієї — 200 ват, її ціна 32 тисячі гривень. У центрі громади — 400 ват, ціна — 35 тисяч гривень.

— Усе за кошти місцевого бюджету.  По одній потихеньку купували  ще в минулому році, а для Мени  придбали нещодавно. Розробляли  їх у Харкові, — говорить Юрій СТАЛЬНИЧЕНКО, куратор проєкту, секретар Менської міської ради. — У громаді 39 населених пунктів, майже 25 тисяч жителів.  Плануємо встановити системи оповіщення в усіх старостинських округах. Шукаємо кошти. Ведемо перемовини з благодійним фондом «Партнерство заради України», уже подали  заявку.

Система інтегрована з додатком про повітряні тривоги. Також може програвати і просто звукові файли. Отож, можна буде використовувати і після перемоги. На сьогодні її найголовніше  призначення — повідомляти про небезпеку. Спроєктована так, що може звучати і сигнал сирени, і голосове повідомлення.

У Мені транслюється оповіщення: «Громадяни, увага, повітряна тривога, прямуйте в укриття». Є види повідомлень про радіаційну, хімічну небезпеки, онлайн-радіо. Поліція дала нам аудіофайли для попередження шахрайств. Вмикаємо їх двічі на день. Тижнів зо два покрутимо, людям набридне, знайдемо  інші актуальні теми. Можливо, деякі служби захочуть доносити свою інформацію, наприклад, служба зайнятості. Для нас головне, аби це було корисно жителям. О 9.00, як і по всій країні, оголошується хвилина мовчання за загиблими у війні військовими і цивільними. Звучать «Плине кача», гімн України. Не всі, але чимало людей зупиняються, схиляють голови.

Можна транслювати звернення  керівництва громади. У Мені в школі імені Шевченка ще до війни мріяли створити своє внутрішнє радіо. І Киселівка хоче своє радіо робити.

— Сирени-ревуни залишилися на підприємствах міста?

— Так, проте ревун не дає повідомлення про відбій повітряної тривоги. А людям же треба знати, коли небезпека  минула.

Система оповіщення має вісім годин безперебійного живлення. Якщо електрики не буде довше, можна підключити генератор.

Коли були в окупації, містом ходило  багато фейків. Отоді і виникла ідея: чому б не зробити онлайн-радіо.  Воно само шукає діапазон, якщо інтернету немає. Вмикаємо пошук ФМ, як на радіоприймачі, воно знайшло і працює.

Також у середині жовтня в центральній частині міста збираємося встановити ЛЕД-екран, де інформуватимемо  про важливі події, зокрема і про повітряну тривогу.

— Юрію Валерійовичу, кажуть, що оповіщення не на всіх кутках Мени чути — і за Красним мостом, і на Чугаївці, де живе мер.

— Ми ж не на всю гучність вмикаємо. Зараз система працює десь на 60 відсотків. Якщо встановимо, як плануємо, у старостинських округах, у Данилівці  і Феськівці, той край чутиме краще.

У перші дні, коли тестували, було на 80 відсотків гучності. Міський голова казав, що в нього на вулиці було чутно. Уночі менше шуму і чути краще.

Авторка: Валентина ОСТЕРСЬКА, "Вісник Ч"

"Час Чернігівський" писав про таке: Систему оповіщення у Чернігові зламали навмисно: поліція затримала двох чоловіків

Схожі новини

Фото

На Чернігівщині стартував лавандовий сезон. Де знайти квіткові поля та скільки коштують екскурсії

24 ЧЕРВНЯ 2024, 17:11

Фото

На Чернігівщині запрацював громадський простір турботи про здоров'я

24 ЧЕРВНЯ 2024, 16:28

До ФК «Чернігів» повернувся старий гравець, а у клубі коментують чутки про колаборацію з «Десною»

24 ЧЕРВНЯ 2024, 15:16

Почав задихатись, посинів та втратив свідомість: медики з Чернігівщини врятували 44-річного чоловіка

24 ЧЕРВНЯ 2024, 14:20

Переваги рідкого мийного засобу для прання

24 ЧЕРВНЯ 2024, 13:17

Фото

У Ніжині фахівці ДСНС врятували маленьке совенятко

24 ЧЕРВНЯ 2024, 12:56

Вiдео

Чернігівці з постраждалого мікрорайону Бобровиця велопробігом хотіли привернути увагу до проблем відбудови житла

24 ЧЕРВНЯ 2024, 12:04

ТОП-переглядів