Сесія у Козелецькій громаді: зібрались лище 5 із 26и депутатів

31 ТРАВНЯ 2023, 14:59

756

Всього п’ять із двадцяти шести депутатів, які зареєструвались в залі – черговий анти рекорд сесії Козелецької селищної ради. З початком політичної кризи голова ради Валентин Бригинець намагається зібрати її вже вп’яте і вп’яте – провально. Попри складну ситуацію, конструктивного діалогу в Козельці досі немає. Ба більше – сторони-опоненти вже більш відкрито обвинувачують одне одного у недієздатності колегіального органу. Одначе в кінцевому результаті страждає вся громада, а найперше – діти, які через формальну причину – відсутність укриттів – ввесь навчальний рік провели вдома.

П’ята спроба зібратися на чергову сесію Козелецької селищної ради увінчалась фіаско. Політична криза в громаді триває від початку лютого. Фактичною її причиною стало усунення від керівництва фракцією «Нашого краю» та відкликання мандату депутата Наталії Мороз. Через це більшість депутатів заявила про свою незгоду і відмовились брати участь в засіданнях сесій.

Так, 17 лютого тільки вісім із двадцяти шести депутатів селищної ради зареєструвались у сесійній залі. Через відсутність кворуму сесія не відбулась. Керівництво громади звинуватило опозиційних депутатів у зриві розгляду низки фінансових, земельних та соціальних питань. Ті, у свою чергу, стверджують, що від часу озвучування та подання голові громади низки вимог жодну з них досі не задовольнили. З того часу зірвано вже п’ять сесій, остання з яких продемонструвала, що в голови селищної ради Бригинця є лише п’ять вірних багнетів, а цього явно не достатньо для того, щоб управляти громадою.

Ірина Санченко, яка представляє в селищній раді партію «Слуга народу», каже, що депутати не ходитимуть на засідання сесій селищної ради, доки не буде виконано їхні вимоги.

«Вимог у нас лише сім! Усі наші вимоги стосуються життєдіяльності громади та комфортного життя її мешканців. Проте зазначу, що ми пішли на компроміс, і з усіх вимог залишили декілька, щоб розблокувати раду. Але..... голові цього не потрібно, - обурюється депутат. – Раніше ми  звернулися до голови громади з проханням провести сесію 19 травня із запропонованим нами порядком денним. Там були бюджетні (стосовно укриттів) та земельні питання. Також першим питанням ми поставили скорочення одного із трьох заступників. Чомусь такий порядок денний їх не влаштував. Я все більше і більше впевнююся у тому, що керівництву громади не вигідно, щоб сесія відбулася. Бо тепер же можна у всьому звинувачувати депутатів».

Карина Артюх, яка є в опозиції до діючого селищного голови і представляє партію «Рідний дім» каже, що через бездіяльність місцевої влади учні та дошкільнята змушені навчатися вдома, оскільки навальні заклади закриті для них через відсутність належного укриття.

«Більшість дітей у громадах Чернігівської області ходять до школи ще з вересня, а козелецькі діти – ні, - говорить селищний депутат. – Хто читав вимоги до голови, той бачив, що третя вимога – це відновлення навчання дітей нашої громади в навчальних закладах (змішана або очна форма). Коли ми почали про це кричати, то ще й винними, виходить, стали? Що робила влада у 2022/2023 навчальному році задля відновлення очного навчання? Де кошти, виділені з державного бюджету на бомбосховища?»

У Козелецькій селищній раді ситуацію коментують наступним чином:

«Історія з небажанням брати участь в роботі сесій виникла не вчора й не позавчора. Вона – тривала в часі, має свою тяглість. Прикриваючись лозунгами про нібито небажання селищного голови йти назустріч опозиційним депутатам, криються цілком конкретні наміри й задачі. Якщо називати речі своїми іменами, слід відмітити, що, по-суті, сьогодні ми є свідками дій, спрямованих на унеможливлення роботи Козелецького селищного голови та його команди, які свого часу чесно перемогли на виборах. При цьому в хід ідуть різні методи: від систематичних звернень до правоохоронних органів про нібито зловживання селищної ради в питаннях господарської діяльності – до примітивної блокади сесійної роботи! Спочатку, начебто з міркувань економії бюджетних коштів, висувається абсурдна за своєю сутністю вимога скоротити посаду одного із заступників селищного голови. Хоча очільник громади, якого обирали люди більшістю голосів на минулих виборах, має законне право формувати структуру (до речі, затверджену тими ж депутатами!), яка відповідає завданням, поставленим для реалізації своєї передвиборчої програми».

Очевидно, що риторика з обох таборів набуває недружнього характеру, а стіл переговорів здається утопією. Відтак, за понад три місяці недієздатності селищної ради накопичилось понад 200 питань, які потребують негайного вирішення. Ясно одне: наразі ніхто не береться чітко сказати як довго триватиме політична криза, яка переросла в абсолютну деструкцію.

"Час Чернігівський" писав про місцеві ради, де є проблеми: 

Джерело: Віталій Назаренко

Схожі новини

Переселенка з Бахмута відкрила бізнес у Чернігові. Продає "олабах"

16 ЛИПНЯ 2024, 14:06

Керував громадою, виховував дітей, а тепер поширює чорнуху? У міську раду прилаштували одіозного діяча

16 ЛИПНЯ 2024, 12:56

Фото

У Чернігові чоловік стрибнув з мосту в Десну

16 ЛИПНЯ 2024, 12:49

Чернігівка виходжує пташенят хижого сокола та дикого голуба

16 ЛИПНЯ 2024, 11:43

Наступ росіян з півночі: Буданова не так зрозуміли?

16 ЛИПНЯ 2024, 11:24

Компанія «Епіцентр» почала набирати штат на Чернігівщині

16 ЛИПНЯ 2024, 10:30

Дають від 2 до 10 тисяч гривень: кому громада виплачує "матеріалку"

16 ЛИПНЯ 2024, 09:19

ТОП-переглядів