Сесія обласної ради: мінус два депутати, контракти для керівників та новий скандал навколо "Юності"

18 ТРАВНЯ 2024, 13:50

1426

Сесія Чернігівської обласної ради, 16 травня 2024 року

16 травня відбулась вісімнадцята сесія Чернігівської обласної ради восьмого скликання. На ній двоє депутатів достроково припинили свої депутатські повноваження – це Олег Заболотний із «Європейської Солідарності» та Оксана Халімон зі «Слуги народу».

"Депутати хочуть іти, не хочуть працювати. Хай виборці дають оцінку їх діяльності. Депутати просяться – ми за це голосуємо. Вважаю, що як мінімум, це чесно – не перебувати за кордоном, ще десь і числитись депутатом. Якщо ти вже поїхав, покинув цю справу – приймай рішення. І депутати це мають підтримувати", - каже Дмитро БЛАУШ, заступник голови Чернігівської обласної ради.

Дмитро БЛАУШ, заступник голови Чернігівської обласної ради

Дмитро БЛАУШ

Але рада має відтепер у своєму складі й нових народних обранців. Так, на початку сесії Тетяна Олешко від "Нашого краю" та Олег Шпак від «Європейської солідарності» склали депутатські присяги. Крім того, сесія прийняла рішення про переведення керівників установ соціального захисту на контрактну форму трудового договору. Це – вимога закону і дозволить краще контролювати якість управління.

"Це єдина сфера, яка залишилась призначена без контрактів, виключно профільним департаментом. Оскільки відбулись зміни до закону – це суто технічне рішення, яке додасть стимул керівникам працювати нормально і депутатам більше відповідальності по проведенню конкурсів і по призначенню тих чи інших керівників. Тому рішення технічне, але воно буде дуже впливове", - каже Блауш.

Сесія Чернігівської обласної ради, 16 травня 2024 року

Жваве обговорення викликала критика депутата Івана Чауса на адресу керівника Спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву "Юність" Геннадія Прокоповича. «Час Чернігівський» раніше повідомляв про цю ситуацію. Нагадаємо: на думку деяких тренерів та представників ультрас ФК «Десна» Прокоповича призначили на посаду незаконно, крім того, його звинувачують у неодноразових зловживаннях.

Читати про це тут: Скандал у чернігівському футболі: дитячою школою «Юність» керує людина без спортивної освіти?

Голова Чернігівської ОВА каже: ситуація на контролі.

"Дуже багато скарг надходило протягом 2023 року і зараз продовжують надходити щодо діяльності керівника закладу. Ми проаналізували, як Департамент освіти, який керує цим закладом, так і ми проаналізували певну інформацію, заяви, провели перевірки, робочі групи працювали. Є матеріали, які на сьогодні передані в правоохоронні органи, в тому числі щодо перевірки фактів зловживань, про які писали нам в заявах і які знайшла перевірка. Якщо вони знайдуть підтвердження, я думаю, що правоохоронні органи дадуть належну оцінку", - каже Вʼячеслав ЧАУС, начальник Чернігівської ОВА.

Вʼячеслав ЧАУС, начальник Чернігівської ОВА

Вʼячеслав ЧАУС

До самого призначення пана Прокоповича директором «Юності» у 2018 році теж є питання, каже В’ячеслав Чаус. Загалом депутати облради на цій сесії проголосували за більш як 50 питань.

Автори: журналіст Арсен Чепурний, камера Дмитро Фальчевський

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Авіакатастрофа в Броварах: родина загиблого бортмеханіка з Ніжина очікує на правду

15 ЧЕРВНЯ 2024, 21:33

Вiдео

"Клас безпеки" створили для дітей із вадами зору в Чернігові

15 ЧЕРВНЯ 2024, 20:42

77 дітей й досі під обстрілами

15 ЧЕРВНЯ 2024, 18:50

На Чернігівщині фермер замість льону вирощує гарбузи

15 ЧЕРВНЯ 2024, 15:48

Вiдео

«Із 2013 року наш підрозділ врятував до 100 людей», - спецпризначенець ДСНС Олександр Ольховик про врятовані життя, медаль і професію

15 ЧЕРВНЯ 2024, 14:11

Заповів поховати себе біля дружини: на Чернігівщині прощались із бійцем ЗСУ

15 ЧЕРВНЯ 2024, 13:26

В овочево-ягідних рядах Чернігівщини падають ціни. Почім суниця, кабачки й молода капуста

15 ЧЕРВНЯ 2024, 10:21

ТОП-переглядів