Седнів: чому місцева влада «воює» із директоркою ліцею?

15 ЛИПНЯ 2023, 17:11

1800

У Седневі люди вийшли на Майдан

У Седневі триває конфлікт між в.о. голови селищної ради та громадою. Як відомо, вже півтора роки Седнів не має обраного голови, його обов’язки виконує Тетяна Мориляк. Вона вже не вперше намагається звільнити директорку седнівського ліцею (а це, до речі, єдиний навчальний заклад у громаді) замість того, щоб опікуватись справами Седнева. Тим часом директорка ліцею, Тетяна Ясочко, за два роки роботи буквально відродила навчальний заклад.

"Нами було виграно грант на створення сучасного освітнього цифрового простору. Це стало безпрецедентним моментом для седнівського ліцею, адже так склалося, що десь 80% сімей, які вчаться в нашому ліцеї – це сім’ї з різними складними життєвими обставинами, пільгові категорії, багатодітні", - розповідає Тетяна Ясочко, директорка Седнівського ліцею. - "Планшети, ноутбуки, які є зараз у використанні ліцею це дуже класна і потужна штука в освітньому процесі. Зараз повсюдна діджиталізація і седнівський ліцей не відстає ні на крок від цього".

Тетяна Ясочко

Також у ліцеї організували соціально-психологічну допомогу для дітей і батьків з деокупованих територій.

"Наш ліцей став єдиним ліцеєм Чернігівської області, який взяв участь у проєкті «СОС Діти». Це соціально-психологічна реабілітація. У нашому закладі облаштована кімната, в якій діти, батьки і вчителі з деокупованих територій можуть проходити психологічну реабілітацію після пережитих негативних емоцій і налаштовувати себе на більш плідне, спокійне навчання і отримувати в ігровій формі позитивні, класні емоції", - каже директорка.

Крім того, в ліцеї обладнане укриття подвійного призначення, тому діти майже весь рік вчились очно.

"У ліцеї прокладені маршрути. З кожного кабінету діти знають на який вихід йдуть. Вхід в укриття з двох сторін. Скупчення ніякого нема, діти йдуть організовано по стрілках. В укритті у нас є все: Wi-Fi, система оголошення, вода, медикаменти, настыльны ігри, тому дітям не нудно тут", - показує Наталія Тихоненко, заступниця директора із навчально-виховної роботи.

Пані Тетяна каже: обожнює свою роботу, але в.о. голови селищної ради постійно вставляє палки в колеса. Через її скарги частими гостями в ліцеї стали співробітники СБУ, ДБР і прокуратури. Але жодних порушень не виявили. Сама ж пані Мориляк виписала директорці вже дві догани, які наразі оскаржуються в суді. Першу – за те, що на День вчителя педагогам виписали грошові премії. Другу – за надання автобусу ліцею для фотозвіту волонтерів, які щиро допомагали навчальному закладу.

"Це побачила Седнівська селищна рада і винесла мені догану за те, що ми експлуатували автобус, який ще не пройшов українську реєстрацію. Але цей автобус мої водії гнали зі Львова до Чернігова, а на маршрут ми автобус не виводили. Та навіть якби і виводили – це ДАІ мало би догану виписувати. І ми знаємо всі роботу волонтерів – якщо не зробив фото, вважай, нічого не зробив. Так само відео. Ми намагалися по-людськи зробити для людей фотозвіт їхньої роботи, бо ми були їм щиро вдячні", - розповідає Тетяна Ясочко.

Колектив ліцею у захваті від директорки.

"Ми пропрацювали з Тетяною Юріївною два роки. Можна сказати,  на одному диханні. Ця людина – керівник нового типу, сучасний, якого не бояться, а поважають. Це людина, для якої немає питань, які не можна вирішити, яка вміє повести за собою", - каже Наталія Тихоненко.

13 липня під стінами селищної ради зібрались народні збори. Звільнення директорки стало останньою краплею, кажуть місцеві жителі.

"У нас громада після війни півтора року не працювала. Йшли надбавки, премії, все робилось заради власного збагачення", - каже Максим Богачов, депутат Седнівської селищної ради, - "Людям набридло оце: дерибан землі, сесії їхні, ганебні рішення. Звільнення директора – це була остання крапля".

Максим Богачов

"Батьки проти, колектив проти. Рішення ухвалилось одноосібно, ніхто не бере до уваги інших людей, дивіться скільки зібралося. Всі підтримують цю людину, з нею дуже комфортно працювати, діти її страшенно люблять", - каже Наталія Кошман, голова батьківського комітету Седнівського ліцею.

Наталія Кошман

"Не влаштовує, що прибирають нашого директора, яка для дітей все робить. На якій підставі?" - запитує Олена Науменко, місцева жителька.

"У першу чергу підтримати директорку. Люди її зустрічають, люблять дуже, провожають, не подобається Мориляк, що вона керує, дуже багато палок ставить у колеса", - каже Наталія Кузьменко, місцева жителька.

Наталія Кузьменко

А ось що місцеві кажуть про роботу в.о. голови.

"Позабирала все звідси, поставила у Макишині. Терміналів нема, «Нову Пошту» закрила, всюди палки в колеса людям ставить, землю продає людську", - каже Олена Науменко, місцева жителька.

Олена Науменко

"Село заросле, для людей нічого не робиться. Прийди по якусь справку – вона ж секретар, заміняє, поки голови нема, вона нічого не робить. Розпоряджається, як роздавать гуманітарку", - обурюється Наталія Кузьменко, місцева жителька.

Колишній селищний голова Сергій Маслов, за сприяння якого Тетяна Мориляк стала в.о. голови, визнає: це було помилкове рішення, вона буквально відразу себе дискредитувала.

"Пані Мориляк на наступну сесію дискредитувала, як політично так і щодо життєво необхідних питань, які мали би вирішуватись. Вона пішла в опозицію, почали із більшістю депутатів приймати рішення, які суперечать законам, Конституції, присязі. У народу накипіло, можна так сказати. Хоче народ почути відповіді на питання, які виникли", - розповів Сергій Маслов.

Сергій Маслов

На робочому місці пані Мориляк чомусь не виявилось, зв’язатись із нею телефоном теж не вдалося. «Час Чернігівський», звісно, готовий надати їй можливість висловитись. Але поки питання, чому замість роботи на благо громади в.о. голови (навіть не обрана народом людина!) «воює» із директоркою ліцею, лишається відкритим.

"Час Чернігівський" писав про Седнів:

Схожі новини

Пряма мова

Виконавець із Чернігова розповів про реп-музику і нові сенси

20 КВІТНЯ 2024, 20:03

На Чернігівщині підірвалось авто: на міну наїхало заднє колесо позашляховика

20 КВІТНЯ 2024, 18:00

Фото

На Чернігівщині росіяни із "градів" обстріляли житлову забудову

20 КВІТНЯ 2024, 17:04

Вiдео

Як зберігають військову історію у Чернігові?

20 КВІТНЯ 2024, 16:52

Фото

"Вона так пишалась бути поліцейською": на Чернігівщині поховали дівчину, яка загинула від ракетного удару

20 КВІТНЯ 2024, 15:19

Керівник "УКРПОШТИ" подивився як працюють пересувні  поштові відділення на Чернігівщині

20 КВІТНЯ 2024, 13:42

Трагедія на копанці на Чернігівщині, де втопилась дитина: що кажуть односельці

20 КВІТНЯ 2024, 12:32

ТОП-переглядів